Piękne imię dla faceta - jak wybrać? Co mężczyźni ...

Piękne imię dla faceta — jak wybrać? Jaki piękny mężczyzna nazwy?

Przychodzi na ten świat, nie wybieramy naszych rodziców, nie, nie nazwisko, imię i nazwisko rodowe. Na początku robiliśmy to papieża z matkami lub innych osób. A jeśli przez chwilę wyobrazić sobie, że każdy człowiek może nazywać się jak chce, oparty na osobistych gustów i preferencji?

Oto kilka interesujących faktów opublikowanych opinii publicznej na ten temat. Prowadzone z punktu widzenia obu płci, i dotknął nazw męskich.

«I nie obchodzi mnie to!»

To jest właśnie reakcja większości młodych ludzi badanych silny połowa ludzkości na pytanie, co, ich zdaniem, piękne imię dla chłopca. Z uśmiechem, odpowiedzieli, że są bardzo zadowoleni z ich bliskimi otrzymaliśmy od naszych przodków, ale w ogóle, zwłaszcza nad takim problemem nie myślał o. «Lee Kowalski sam Pukin nie mało, więc po co dzielić włos na czworo!» — Około wysłał następujące jeden na czterech respondentów. Cóż, na swój sposób, że mają rację.

Ale są też inne opinie na temat tego, co powinno być dobre imię dla chłopca. Rozważmy je w szczegółach!

Przyjaciele-książęta

Po pierwsze, jest to nazwy dawnych rodów szlacheckich. Oczywiście, czasem trafią EUPHONY, ale rasa ma silny urok. Zacznijmy jest naprawdę bardzo prestiżowe i znaczące – Romanowów. Piękne imię dla faceta, prawda? Szczególnie królewski, ponieważ Peter A., ​​który jest również pierwszy tego rodzaju, plemię będzie! Jego korzenie są związane z rzymskiego męskiego imienia, i to z kolei pochodzi od łacińskiego słowa oznacza w tłumaczeniu «Rzymianin»,

Nie mniej godne i piękne imię dla Man – Apraxin, za stary, szlachetny, sławny. Jej mediach głośno deklarowali się już w dniach 15-16 wieków, i bardziej godny noszenia w rosyjskiej historii i kultury chwalebne imię swoich przodków. Pamiętam też, Puszkina, Zavadovsky, Karamzin i Volkonskiy Bołkońskiego, Obolensky, Vyazemsky, Razumovsky. Te bardzo wyraziste i piękne imiona dla dzieci, których lista jest długa.

W imieniu do korzeni

Zastanów się, jak i gdzie były pewne «przezwisko»Którzy są dumni, kiedy Rosja. Na przykład, diament. Brzmi nieźle, prawda? Pochodzi od nazwy wsi Almazovka i wzmianki o tym szlacheckiej rodziny sięga 17 wieku. Pamiętam imiona mężczyzn i takie piękne jak Aksakov, Lermontowa.

Po pierwsze, są pochodzenia zagranicznego (tureckich i Scottish-angielski), a po drugie, te dwa rodzaje znanym na całym świecie literatury rosyjskiej, dając naszej kultury najlepszych pisarzy. Pochodzenie ciekawe pseudonimów Obolensky. W regionie Kaluga był kiedyś miastem Obolensk który odwiedził wieczne czasy żadnego pana, który wyróżniający się w jego obronie. Aby podkreślić jego materialną wartość, był nazywany Obolensky, dając początek nowej rodzinie. Z toponym związane Vyazemskys rasowych – z małego plemienia miasta Viazma stoi na lepki, błotnistej rzeki.

Geograficznie dobrze uformowane i nazwy takich dobrych rosyjskich męskie jak Oniegina, Pieczorin, Rostów, Meschersky, Olenin, Polonsky et al.

Połączenie z naturą

Brzmiące nazwy, oryginalne, przyjemne dla ucha, tego człowieka zgromadzonego w świecie przyrody. Na przykład, Orłow, Gromow, żurawie, łabędzie, Korolow, Sokolov, winogrona, Morozow Sobolew, Sołowjow. Niektóre z nich pochodzą od nazw gatunków ptaków: jastrząb, orzeł, łabędzie, żurawie, strzyżyk. Fakt, że to piękne rosyjskie imiona dla chłopców, trzy czwarte respondentów zgadza. Grzmoty i Morozow związane z zjawisk naturalnych – szalejące burze i początek «Zima szary»,

Nazwisko Muzyka wierzby mówi wiosna, pierwsza rozmrożone, przebiśnieg, potężna powódź, przebudzenie natury i życia. Vinogradova, Travnikova, kwitnienia — «roślinny» pochodzenie.

Opcje zdrobnienia

Warto wspomnieć, piękne imiona dla chłopców, pochodzenia rosyjskiego. Są to zdrobnienie, czuły natura, miękkie i delikatne dla ucha. Na przykład, Orlik, zające czy Kotenochkin, Kotek (opcja – Uszczelki), Korol’kov.

Obserwacja ta dokonała żeńską połowę respondentów. Mężczyźni jak odpowiedzieć, nie podano jasnych odpowiedzi. Wynika to, jak widać, do psychologicznych cech percepcji świata ludzie różnej płci.

Funkcje i ich charakterystyka

Od nazwiska do nazwiska

Wiele pseudonimy, jak kiedyś wymienić nazwiska pochodzi nazwa. Ta funkcja zauważyłem wielu wzięło udział w badaniu. Bardzo często nazywane następujące: Aleksandrowa. Pochodzi od imienia Aleksandra, po grecku oznacza «obrońca ludzi», Uważa się, że ten nakłada na niego przydomek mediów przynosi się pewne obowiązki i jakości, które spełniają wysokie cel.

Jak piękne imiona męskie, były wielokrotnie wymieniane takie jak Timofeev, Saveliev. Pierwszy jest związany z nazwą Timothy, który został przesunięty do gleby starożytnej Grecji. Wartość jego – «Bóg kochający Bóg honoruje, że jego», Na podstawie semantyki tej nazwie w Rosji często skarżyli się na kapłanów, mnichów.

Następnie straciła religijnej konotacji i były traktowane jako ogólny charakter. Drugi sięga rosyjskiego osobowych imię odwiecznej Šavel («pracowity») A to, z kolei, do biblijnej Saula («wniosek, vyproshenny w Boga»). Według trzeciego źródła Saveliev pochodzi od łacińskiego słowa «Sabelskogo», To «bezpretensjonalny», «prosty»,

Chodźmy tę nazwę, głównie imigranci z ludu, chłopów. Wiele Savelyevs był wśród włóczęgów. Obecnie, według danych, stanowi to około jedną piątą całkowitej liczby «przydomek»,

Egzotyka obce

Nasi ludzie lubią wszystkie za granicą. Dlatego, odrębną pozycję w badaniu została przydzielona piękne obcych nazw męskich. Co mamy? Jednym z najbardziej popularnych był Waszyngton. Jednakże, oprócz parametrów estetycznych, to było związane z pierwszym amerykańskim prezydentem, banknotów dolarowych, dochodów. Z tego samego powodu zwanego drugiego legendarna nazwa – Rockefeller.

Co ciekawe – Oboje wydają się atrakcyjne zarówno dla mężczyzn i kobiet część respondentów. Ponadto, interesujące uznawane takie egzotyczne dla rosyjskiej nazwy ucha jak Lee Gonzalez, Oreiro, Smith, Marshall. One, odpowiednio, powinno chińsko-koreański, hiszpański-partugalskoe (Ameryki Łacińskiej), angielskim i pochodzenia australijskiego. Z przyjemnością by się nie zmieniło swoje nazwy na krajowym Aldridge, Hoggarta, Livingston, Morrison 8% odpowiedziało facetów. Motywacja była i jest głównie wyrażone zwięźle: «Love it!» Atrakcyjne i osobiste nazwiska idoli – gwiazdy sportu, kina, show-biznesu: Rejs, klatka, dotacji. Jestem zadowolony, że dostał je lub nie chcą ich Cavaliers 12% ludzi, którzy świadczonych statystyk.

Miło brzmiące nazwisko Farrell, Ferrari, Diaz. Mają swój urok, tak! Zainteresowanie było prawidłowe nazwy pochodzenia niemieckiego. Należą Fisher, Wagner, Weber, Richter, Schwartz, Lehmann. Zasadniczo, odnoszą się do osoby, z zawodu – wędkarstwo, górnik, sędzia, właściciel gruntu, itp

Lub odcień koloru.

Urok Francji

Szczególnie popularny wśród fanów opcji egzotycznych są nazwy francuskie. Oni, podobnie jak wszystko, co wiąże się z tym pięknym kraju, nie tylko eufoniczny ale spektakularne, szlachetny. Na przykład, Armand, Amadou, Dubois, Delacroix, Leroy, Morel, Benoit, Viardot, Caro, Curie, Reno, Rousseau i inni Niektóre z nich na rozprawie z powodu artystów: malarzy, pisarzy. I muzyków. Inni przyjechali wraz z bohaterami książek i filmów. Jednak zaletą przy wyborze opcji dla swoich francuskich Cavaliers w większym stopniu niż dziewczęta zrobić dla siebie – mężczyźni.

To takie ciekawe statystyki.

Podsumowując

Co to jest zawarcie wykonane na podstawie statystyk opracowanych przez badania? Po pierwsze, krajowe nazwy zagranicznych wyraźnie lepsza. Po drugie, szlachetnie, znacznie bardziej popularne te, które pierwotnie podane zwykłych ludzi.

I po trzecie, choć niektóre dostał nazwisko z domu, to trzeba docenić!

Share →