Pierwsza pomoc dla nadciśnieniowego, jego zwolnienie

Pierwsza pomoc dla nadciśnieniowego, jego zwolnienie

Przełom nadciśnieniowy, zazwyczaj rozwija się szybko i niespodziewanie, choć, oczywiście, przed pacjentem jest dobre samopoczucie. Można nawet powiedzieć, że staje się jednym Przyczyny nadciśnieniowego. Często zdarza się, że pacjent Choroba nadciśnieniowa podczas leczenia zaczyna czuć się tak dobrze, że przestaje brać przepisane leki kardiologa lub zmian w stylu życia zalecanych Kardiolog. od dawna.

Payback dla lekkomyślności w większości przypadków jest szybko i daje pacjentowi dużo więcej cierpienia niż diety i właściwego stylu życia. W każdym razie, pierwsza pomoc dla nadciśnieniowy zazwyczaj spada na barki rodziny pacjenta nadciśnienie. Dlatego też, dla pacjenta nadciśnienie. i jego rodzina muszą znać zasady udzielania pierwszej pomocy w nadciśnieniowy .

Tak więc, po pierwsze, gdy zaczyna Objawy nadciśnieniowego trzeba zadzwonić do lekarza, to lepiej po karetkę. Po tym wszystkim, przełom nadciśnieniowy zazwyczaj rozwija się bardzo szybko i trzeba zastanowić się, co może potrzebować pilnej hospitalizacji pacjenta. Jest to szczególnie ważne, jeśli są znaki komplikuje nadciśnieniowego lub jeśli nadciśnieniowy wystąpił pierwszego pacjenta.

Przed przyjściem do lekarza, pacjent powinien zostać wprowadzone do łóżka, dając mu wygodną pozycję przy pomocy pół-siedzącej poduszki. Ma to na celu, aby uniknąć ataków astmy — ortapnoe. Konieczne jest również do ogrzania bóle stóp: stopy i nogi owinąć cieplejsze, kąpieli stóp lub gorące tynkach gorczycy na podudzia. To pomoże poradzić sobie z dreszczem i gorączki.

Dla nadciśnieniowego jest konieczne, aby zapewnić pacjentom dostęp do świeżego powietrza, co najmniej otworzyć okno.

Pacjent powinien natychmiast daje niezwykłą dawkę leków, że zazwyczaj biorą, aby zmniejszyć Ciśnienie krwi. Relief nadciśnieniowego zapewnia spadek ciśnienia w ciągu 25 01:00—30 mm Hg. Art. w porównaniu do wartości wyjściowych. Ponadto, w przypadku ciężkiej ból głowy Możesz podać pacjentowi tabletki przyzwyczajony do niego moczopędne, jeśli pacjent przyjmuje leki, które działania.

Gdy jesteś silny Ból w klatce piersiowej obszar Możesz podać pacjentowi tabletki nitrogliceryny pod język. Ale, oczywiście, nie ma nowych leków nie może dać pacjentowi, przypadek lekarza. Lekarz ratunkowy wchodzi bardziej aktywną przeciwnadciśnieniowe leku dożylnie, jeśli to konieczne. I dalej kardiolog może przypisać akceptację pacjenta bardziej skutecznych leków.

Pacjent z nadciśnieniem kryzysu jest bardzo ważne i psychologiczne wsparcie bliskich. On jest silny uwalnianie hormonów stresu, pacjent odczuwa lęk, strach o własne życie alarmu. I to jest lepiej niż ludzie, którzy wiedzą, rodzimych dobrze zamknąć pacjenta, to nie pomoże spokój jeden. Ponieważ pacjenci muszą rozmawiać spokojnie i uprzejmie, nie pozwalając własne stany paniki, próbuje go przekonać, że nic strasznego się dzieje, a lekarz na pewno mu pomoże.

Przybył lekarz pogotowia łagodzi przełom nadciśnieniowy z lekami i zdecydować, ile jest potrzebne hospitalizacji. Zwykle pacjenci z nieskomplikowane przełom nadciśnieniowy nie wymagają, ale u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym jest skomplikowane kryzysu często niezbędne do podjęcia w dziale kardiologii szpitala. Hospitalizacja jest konieczna i pacjenci, którzy mają przełom nadciśnieniowy (nawet nieskomplikowane) opracowany po raz pierwszy.

Przypominamy, że żaden artykuł lub strona nie będzie w stanie dokonać prawidłowej diagnozy. Trzeba skonsultować się z lekarzem!

Share →