Pierwsza pomoc na oparzenia

Pierwsza pomoc na oparzenia

Oparzenia skóry — jest to jeden z najbardziej powszechnych wypadków. Nadmiar ciepła, mających wpływ na skórę, w zależności od temperatury, może prowadzić do uszkodzenia w różnym stopniu.

Jakie są oparzenia?

Przez czynnik, który spowodował szkodę, oparzenia dzieli się na:

 • oparzenia (ognia, gorących płynów, pary, oparzenia kontaktowe);
 • oparzenia chemiczne (kwasy, zasady);
 • oparzenia słoneczne.

Na oparzenia jest ważne nie tylko czynnikiem widok porażki, ale okres jego ważności. Eksperci szacują, że nasilenie strefie nagrywania i głębokości uszkodzeń. Co te liczby są mniejsze, szybciej i łatwiej spalić uzdrawia.

W zależności od głębokości skórnych wyróżnia cztery stopnie oparzeń :

Palić I stopnia

Rany goją się dość szybko i nie pozostawia żadnych śladów. Pierwszego stopnia oparzenia są zazwyczaj goją się w ciągu 2-5 dni.

Typowe przykłady, kiedy rzucić gorącą herbatę lub kawę, przypadkowo dotykać gorącej wyjechali w trasę, wystrzelił parę lub odnoszące się do włączenia żelaza. W tej kategorii są ogólnie sklasyfikowane i oparzenia słoneczne.

Na oparzenia kategoria ta jest zalecana do korzystania z chłodzenia żel OZHOGOV.NET. Żel natychmiast obniża temperaturę tkankach spalania, przyczynia się do szybkiej ulgi w bólu i renowacji skóry, a także zapobiega rozprzestrzenianiu się infekcji.

Oparzenia II stopnia — Ten głębiej powierzchowne uszkodzenia skóry, w którym to odstawanie naskórka i brodawkowatego warstwy zmiany. Stopień ten charakteryzuje się nagłym zaczerwienieniem spalonej skóry, które występują pęcherze z jasnego płynu, uszkodzenie wpływa na głębsze warstwy naskórka i leżą pod naczyń krwionośnych skóry. Uzdrowienie może trwać od 6 dni do kilku tygodni.

Oparzenia I i II stopnia o nazwie powierzchnia. Te oparzenia mogą spontaniczne uzdrowienia.

Oparzenie III stopnia — Głębokie oparzenia. Uszkodzenie nie tylko do naskórka i brodawkowatego warstwy, ale także tkanki łącznej skóry, która jest pełna grubość. Oparzenia III stopnia są podzielone na dwie subdegrees: IIIa i IIIb.

Stopień nagrywania IIIA — Uszkodzenie wielu warstw skóry (skóry właściwej), ale najgłębsze — Kiełbik; Duże, napięte pęcherze wypełnione płynem żółtawym (czasami galaretowatej masy); Dno same, ale gdy Czułość może być zmniejszona. Formacji może parch of żółtawy lub biały, mało wrażliwy na dotyk, mrowienia; z boku, patrząc parcha na powierzchni skóry nie działa.

Stopień oparzenia III B — Martwica wszystkich warstw skóry i tkanki podskórnej. W tej formie dużych pęcherzyków z płynem krwawą. Dno sucha, matowa, białawy lub drobno cętkowane («marmurkowe»), lub umiarkowanie wrażliwe bezboleśnie.

Możliwe parch lub brązowo szary. Jeśli to ma wpływ na całą głębokość skóry pomarszczonej skórki, gruba; się poniżej sąsiedniej skóry.

IV stopień oparzenia — Nie tylko martwica skóry i tkanki podskórnej, ale także tkanek głębokich — ścięgien, mięśni i kości. Spalił powierzchnia jest pokryta gęstą skorupy brązowy lub czarny, nie jest wrażliwa na podrażnienia.

Leczenia pacjentów z głębokimi oparzeniami wykonywane wyłącznie w szpitalu. Rany goją się bardzo powoli, to ma długą i skomplikowaną operację, a czasami jest amputacja potrzeby uszkodzone w wyniku spalania kończyn. Rokowanie zależy od powierzchni uszkodzonej skóry, oparzenia.

Oparzenia palących obliczono za pomocą różnych metod — z bardzo prosty strony pomiarowej (to jest około 1-1,2% powierzchni ciała) przed nałożeniem złożonych tabel i formuły.

Na znak procent na powierzchni uszkodzonej przez oparzenia, tak zwany «Reguła dziewiątek».

Ciało dorosłych może być podzielona na dwie części, przy czym powierzchnia 9% całkowitej powierzchni ciała lub pas 9:

 • Gryf — 9%
 • tułów z przodu — 18%
 • tylny bagażnik — 18%
 • Każdy górny koniec — 9%
 • kończyna dolna — 18%
 • genitaliów — 1%.

Uważa się za zagrażające życiu oparzenia, jeśli stopień I cierpi 50% powierzchni ciała, w II — większa niż 30% w III — 30%. Gdy powierzchnia (I i II stopnia) spala obejmujące więcej niż 20% powierzchni ciała, występuje choroba burn.

O poważne oparzenia te w razie uszkodzenia więcej niż 10% powierzchni ciała. Dla organizmu jest prawdziwy szok. Ponadto każde rany otwiera bramę infekcji.

Z uszkodzonych naczyń płynu surowiczego płynie — ofiara traci wody, białka i minerałów. Pomimo faktu, że tylko niektóre palić uszkodzone porcje konsekwencje wpływające na całe ciało, w wyniku niedoboru tlenu, infekcji i szoku.

Pierwsza pomoc na oparzenia:

 1. Na pierwszej pomocy na oparzenia musi najpierw rozwiązać ciepła.
 2. Poddaje się skóry obszaru spalania nalewania strumienia zimnej wody. Kiedy stopień przez 5 minut w temperaturze II — 15 minut, aż do ustania bólu. Zimna woda pomaga zmniejszyć obrzęk.
 3. Przez spalonego powierzchni ciała nie może dotykać rąk, nie można próbować usunąć przylegającego do ciała pozostaje spalonego ubrania (można tylko ostrożnie wyciąć nożyczkami krawędzi).
 4. Gdy znajdują się na powierzchni pęcherze skóry muszą obszarze nagrywanych stosować sterylny opatrunek.
 5. Surowo zabronione niezależnie otworzyć oparzenie pęcherze, ponieważ może to doprowadzić do zakażenia powierzchni oparzeń.

Ostrzeżenie! Nigdy nie stosować lód do miejsca oparzenia, nie smarować go z oleju, tłuszczu, maści lub kremu.

Burns i III IV stopień zawsze potrzebuje pomocy w nagłych wypadkach. Pilna potrzeba odwieźć poszkodowanego do szpitala.

Jak Ozhogov.Net?

Żel natychmiast obniża temperaturę tkankach spalania, przyczynia się do szybkiej ulgi w bólu i renowacji skóry i zapobiega rozprzestrzenianiu się infekcji. Patrz mechanizm działania.

Share →