Pirografii

Pirografii

Pod koniec ubiegłego wieku w Moskwie w warsztacie «Edukacji Dziecka» na konstrukcji słynnego artysty Malyutina wyprodukowała pierwszy rosyjski gniazdowania dla lalek. Wszystkie osiem sztuk gniazdowania Lalki były pokryte spaloną wzór. Spalanie drewna, później zwany pirografii, był w tym czasie stosunkowo nowe i rzadkie metoda obróbki drewna artystycznych.

Urządzenie do spalania były niedoskonałe, pracowali na benzynie tego paliwa igły platyny. W celu utrzymania stałego natężenia igły master okresowo zmuszony do pompy paliwowej pedału. Ale pomimo trudności technicznych, pirografii nadal ewoluował. W podmiejskiej miasta spalania Siergijew Posad i farbowanie w 1912, zajmuje około stu rodzin. Opracowała wiele różnych opcji lalki.

Jednak wysoki popyt na lalek zagnieżdżenia wykonane mistrzowie odmówić spożywania pirografii i stopniowo został zastąpiony przez wypalanie obrazów. Ale do dekoracji drewniane pudła, skrzynie i pudła nadal korzystać pirografii. Ich pokrywy przedstawiono sceny z życia ludu, rodzajów zabytków miasta.

Znaczna część produktów ozdobione różnymi wzorami.

Z wynalazek Electro pirografii stał się jednym z najbardziej technicznie prostych i dostępnych metod przetwarzania drewna artystycznych. Jest on również stosowany do leczenia skóry, kości, kartonu i innych materiałów.

Większość Electro składa się z transformatora obniżającego, potencjometrem, uchwyty i usuwalnych włókien, które są zwane szpilki. Zamiast tego, rezystor lepiej jest użyć transformator laboratoryjne — LATR. Jest bardzo wygodny w użyciu i pozwala na odbiór wysokiej jakości pieczenia inny dźwięk — od bladego ochry do ciemnego brązu.

Pokera, skóra i kości w domu i szkole jest bardzo odpowiednia prefabrykacja Electro. Taki Electro przeznaczone głównie do konturu i .tonalnih rysunków w stylu przerywaną lub przerywaną, więc ma ona stałe nieusuwalne pin. Aby rozszerzyć możliwości urządzenia, należy podłączyć go do obsługi innej konstrukcji (zob. Rysunek). Jej ciało rzeźbione z buku lub brzozy. Ponadto dwa obrabiane z mosiężnym prętem i uchwytu.

Z jednego końca każdego pręta nici cięte MOH. Na drugim końcu na końcu wiertła ślepy otwór o średnicy 1,5 mm i głębokości 6 mm. Pod kątem prostym do niej, wywiercić dziurę w innym i przeciąć nić pod śruby mocującej.

Dla prętów mocujących właściciele obrabiane płyty z tworzywa sztucznego i wywiercić dwa otwory w nim. Płyta nie należy bać się wysokiej temperatury, a jednocześnie być dobrym izolatorem. Te cechy mają, na przykład, włókna szklanego.

Ponadto Electro, trzeba kilka narzędzi pomocniczych: strzyżenia gryzienie przewodu nichrom, szczypce do gięcia i szpilki zwijające śrubokręt dokręcić śruby mocujące, młot i kowadło do otkovki drutu.

Wypalanie korzystne jest zastosowanie miękkiego drewna twardego — osika, lipa, olcha, topola.

Wiadomo, że niektóre gatunki drewna spalany w temperaturze 150 ° C, a druga wartość progowa jest znacznie wyższa i wynosi 250 ° C, na przykład, z drewna iglastego lipy zapala się w niższej temperaturze niż bukowe lub brzozy. Dlatego, aby spalić na miękkiego drewna jest znacznie łatwiejsze i szybsze niż stałe. Dosyć dotyk światła ciepłej pin do powierzchni drewna, aby uzyskać głęboki i wyrazisty wypalania.

Jeśli oparzenie jest skomplikowanym wzorze, umieścić go na drewnie za pomocą kalki. Czasami drewna utrzymanie powierzchni w czystości, mistrzowie stosowane inne metody. Papieru papierosów z pre-translate rysunek szkic. Następnie wklej go do mączki drzewnej lub kleju skrobiowego.

Wypalać na bibułkę, po papierze do pieczenia dokładnie usunięte.

Ozdoba jest zwykle wykonywane przez kręcone-pin szczyty odkształcenia bez rysunku.

Aby opanować technikę pirografii należy rozpocząć od prostego ornamentem, co wymagałoby, aby najprostszych szpilki. Nasz obraz przedstawia sekwencję palenie prosty wzór. Aby wykonać taki wzór, z góry, przygotować dwa proste szpilki. Są wygięte tak, że tworzą LVT side-by-66 o różnych rozmiarach.

Szpilki produkować drut nichrom o średnicy 0,3 do 1,5 mm. Drut pokroić na małe kawałki i szczypce szczypce lub zapewnienie im niezbędnej formie. Aby zwiększyć sztywność pin, drut lekko wstępne należy kute na kowadle młotkiem.

W skrajnym przypadku, dla wytworzenia kołków można stosować przewodu elektrycznego z cewki, ale te sworznie są krótkotrwałe.

Wykonane pin stałe w uchwycie. Włącz Electro i korzystając Latri lub potencjometrem, aż część robocza sworznia Zgłosiliśmy do lekko czerwonego. Na osobnym kawałku drewna tej samej rasy co oparzenia produktów, zrobić próbę. W optymalnej pin napięcia z lekką nutą do jego drewna na powinien opuścić jasną linię głębokości brązowy złotym odcieniem lekko przy krawędziach.

Jeśli jest zbyt dużo pin drzewa napięcie będzie migać, które nie powinny być dozwolone. Na zbyt niskie napięcie pin musi naciskać na powierzchnię drewna z pewnym wysiłkiem, z tego, że jest zdeformowana i szybko traci swój kształt i wypalone linii okazuje się bardzo ciemno i bez wyrazu. W pierwszym przypadku konieczne jest, w celu zmniejszenia i zwiększenia intensywności drugiego kołka.

Przez zmianę stopnia naprężenia, to możliwe jest uzyskanie wielu różnych odcieniach — od światła złota do ciemnobrązowego. Z ciepłem drewna wzdłuż krawędzi spalonego pętli nieco opalanie, coraz światła złoty kolor. Tan zmiękcza ostry kontur rysunku i czyni go bardziej piękne.

Po osiągnąć żądany dźwięk strzelającego tablet testy, zaczynają palić-ozdoba na produkt (patrz. Rysunek). Pierwsze oparzenia większe elementy (1,2). Następnie poprzez zmianę mały kołek (3). W końcu, na ostatnim etapie, stosuje się punkt (4).

Sama sekwencja musi być przestrzegane przy ostrzale wszelkie inne ozdoby, bez względu na to, jak trudne może być.

We wszystkich przypadkach, podczas wypalania iść z większych elementów wzoru w małych. Podczas wykonywania złożonego kontur pinezka, hover nad powierzchnią ciągnie veeiny, lekko dotykając jej. Prędkość ruchu trzpienia zależy od wytrzymałości sworznia napięcia i twardości drewna. Na miękkiego pin porusza się swobodnie i łatwo, nawet w niskim napięciu.

Ta metoda, aby narysować linię jednolitej grubości jest trudne. W związku z tym, kontur rysunki lepiej wypalić za pomocą matrycy. Die dołączyć do drewna na jakiejkolwiek części układu. Otrzymał spalonej kreskę, podnieś kostką i przenieść spala myślnikiem.

Kreski powinny połączyć razem.

Podczas pracy z Electro Nie zapomnij o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Nie można zostawiać urządzenia bez nadzoru zawarte. Możesz zmienić tylko szpilki, gdy urządzenie jest wyłączone.

Musisz pracować w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.

Wypalonej razie konieczności rysowania mogą być malowane. Do barwienia drewna używanego akwarela, gwasz, farby olejne, tempery, farby, barwniki aniliny. Red Hot Rod przepalić włókien drzewnych zapobiega rozmyciu płynnych barwników, więc farba może być stosowana za pomocą miękkiej szczotki bez gruntowania. Jest to tylko te części drewna na farbę, który jest ograniczony w układzie pieczone.

Aby naprawić produkt barwnika woda ma być pokryte cienką warstwą lakieru.

Pirografii ma swoje nieodłączne tylko jej walory artystyczne, a nie powinieneś zrobić to niezwykłe dla jej technik rysunku i malarstwa. Prace pirografii wykonywane na osobnym stole i pisał na ścianie, jest mało prawdopodobne, aby mieć prawo do istnienia jako niezależne dzieło sztuki. Starzy mistrzowie zawsze bezpośrednio związane z techniką pirografii prawdziwych rzeczy, dekorowanie płonących przedmiotów gospodarstwa domowego. Jeśli nie możesz zrobić sobie stolarskich i tokarstwo w drewnie, niektóre z nich można kupić w sklepie, takich jak deski do krojenia lub rzeźbiona zaprawy. Dekorowanie wyrobów z drewna, nie przeciążać ich zwalniania. Rysunek powinien być zwięzły i powściągliwy.

Jego zadaniem jest nie do zniszczenia, ale podkreślić i zidentyfikować naturalne piękno drewna.

Share →