Planowanie ciąży

Planowanie ciąży

Standardowy schemat przygotowań do ciąży (zapobieganie perikontseptsionnaya) obejmuje zazwyczaj trzy miesiące przed poczęciem i pierwsze miesiące ciąży. Co jest wliczone w procesie przygotowania do ciąży?

Badanie lekarskie wycieczka do terapeuty

Nie zaniedbuj kampanię do lekarza, bo wynik przyszłej ciąży zależy od stanu zdrowia. Niestety, wielu chorób przewlekłych, które niemal nie przeszkadza ci teraz, może nagle pogorszy w czasie ciąży. Dlatego podstawową chorobą lepiej traktować przed poczęciem, ponieważ podawanie wielu leków w czasie ciąży nie jest wskazane lub nawet przeciwwskazane.

Ponadto, należy skonsultować się z lekarzem lub ginekologa o tym, jak w tle tych chorób ciąży przystąpi i które należy podjąć środki ostrożności.

Nawet jeśli czujesz się zupełnie zdrowy, pożądane jest, aby zdać normalne badanie fizykalne (badania, próbkach moczu i krwi, pomiaru ciśnienia krwi, fluoroskopii).

Wycieczka do ginekologa

Podczas rejestracji ciąży w przedporodowej klinice (wskazane jest, aby to zrobić przed 12 tygodniem ciąży), ginekolog powiat wyjaśni co trzeba przejść przez szereg różnych badań, potrzebne są wszystkie badania, aby ocenić lekarz może Twoje zdrowie fizyczne i przewidywać przebieg ciąży. Jest to obowiązkowe badanie przesiewowe na infekcje narządów płciowych (kiła, rzeżączka, mykoplazmozy, chlamydioza, ureaplasmosis, wirus opryszczki, wirus cytomegalii, rzęsistkowica). Nawet jeśli uważasz, że nigdy nie może być, że nie należy ignorować tego rodzaju badania!

Najczęściej problemy te nie pokazują się i może przejść niezauważony dla mężczyzn i dla kobiet. Jednak obecność infekcji u kobiety w ciąży często prowadzi do powstawania poważnych wad rozwojowych u płodu, poronienia, przedwczesnego porodu, urodzenia dzieci z zapaleniem płuc, zapalenie spojówek, chorób krostkowa skóry. Jest zatem ważne dla pełnego badania przed rozpoczęciem planowania ciąży. Oto podstawowe badania, które muszą być wykonane:

 • Analiza grupy krwi i czynnika Rh
 • Badanie krwi na obecność HBsAg i HCV (wirusowe zapalenie wątroby typu B i C)
 • Badanie krwi na obecność wirusa HIV
 • Badanie krwi na syfilis
 • Wymazy z dróg rodnych, bakteryjnego na onkotsitologiyu wszczepieniu flory, wymazy na choroby przenoszone drogą płciową (Chlamydia, Ureaplasma i mikrofonu)
 • Badanie krwi ogólna
 • Badanie krwi: Biochemiczne
 • Koagulogram
 • Badanie ogólne moczu wspólne
 • EKG
 • Te ostatnie fluoroskopii (prześwietlenia podczas ciąży nie tylko na ściśle określonych warunkach)
 • Konsultacje lekarskie i dentysty
 • Badanie US

Te badania są potrzebne, aby ocenić swoją kondycję i stan ciąży, lekarz opracuje plan ciąży. Aby wykluczyć rozwoju różnych powikłań zarówno swojego zdrowia i dziecka z ewentualnie terapeuty skieruje Cię do dalszych badań, zwłaszcza jeśli masz jakieś przewlekłe choroby, z których nasilenie może mieć wpływ na przebieg ciąży.

Poradnictwo genetyczne

Odwiedzanie genetyka konieczne, jeżeli:

 • Zaburzenia genetyczne w rodowodzie jednego z rodziców
 • zdarzały się przypadki dzieci urodzonych z wadami wrodzonymi w rodzinie lub z krewnymi
 • poronienia doszło w przeszłości
 • kobieta cierpiących z powodu chorób przewlekłych (w szczególności na części układu hormonalnego)

Doradztwo medyczne i genetyczne mogą iść:

www.roddom.by/

Odmowa złych nawyków

Staraj się utrzymać zdrowy styl życia. Więcej spacer na świeżym powietrzu. 3-6 miesiące przed planowanym poczęciem oboje partnerzy powinni rzucić palenie i alkohol.

Zrównoważona dieta

W ramach przygotowań do ciąży, jak i podczas całej ciąży, trzeba zapomnieć o restrykcyjnych diet ścisłych. To nie znaczy, że trzeba pochłonąć ogromną ilość różnorodnych potraw. Ale wybrana dieta powinna zawierać odpowiednią ilość substancji podstawowych (podstawowe aminokwasy, witaminy i minerały) niezbędnych do normalnego procesów życiowych w organizmie, dla prawidłowego rozwoju płodu.

Biorąc kompleksy witaminowe i mineralne

Wystarczająca podaż witamin w fazie planowania jest bardzo ważne, więc biorąc suplementy witaminowe i mineralne muszą perikontseptsionnoy jest zapobieganie. Jego celem – aby zminimalizować ryzyko związane z niedoborem niezbędnych substancji w przyszłości i zapewnić dzieciom prawidłowy rozwój płodu. A poza tym, aby stworzyć optymalne warunki do poczęcia i udanej ciąży.

Share →