Płaskie, objawy i leczenie glina

Płaskie, objawy i leczenie glina

Glina — Ten proces więzadeł odkształcenia i kości, a następnie zatrzymuje się. Typ zmiany strukturalne znajduje odzwierciedlenie w tytule choroby — foot spłaszcza się aż do całkowitego zaniku łuku.

Ludzkie kości stopy utworzona przez 26 i 7 stawów. Jest to złożona konstrukcja szkieletowa, która łączy w sobie wsparcie, amortyzację, funkcji motorycznych. Oraz płaskie — jeden z najczęstszych stanów patologicznych stopy jak u dorosłych i dzieciństwa.

Przyczyny glina

Mieszkanie — i nieodwracalnym procesem fizjologicznym z wiekiem. Kości stają się mniej gęste grawitacja dekady wspiera całe ciało stopniowo prowokuje deformacji. Jednak w rzeczywistości plostopie u dzieci i dorosłych jest stosunkowo młody wiek, patologii i wymaga leczenia.

Wśród przyczyn wczesnego glina to:

 • Uraz kolana — złamana kość pięty i kostki, rozdarty więzadła, chrząstki pęknięcia i wybrzuszenia
 • Krzywica i osłabienie kości
 • Brak aktywności fizycznej prowadzi do osłabienia mięśni i więzadłowego urządzenia nogi i stopy
 • Nadmierna aktywność fizyczna — sports capture biegowe, skoki
 • Powikłania polio — paralityka płaskiej piechotę lub paraliżu mięśni jedynym i podudzia
 • Przyrost masy ciała — zarówno ze względu na otyłość i wzrostu mięśni
 • Dziedziczenie — zaburzenia genetyczne w rozwoju kości, mięśni, ścięgien,
 • Codzienny nadmiernego stresu na piechotę, w szczególności ze względu na niewygodne buty — wąskich, wysokich obcasów i platform, bezskutecznie redystrybucji wagi ciała.

Najczęstszą przyczyną glina (8 na 10 przypadków) jest słabo rozwinięte mięśnie stóp. Stopy płaskie mogą być wtórne, to jest powikłaniem chorób takich jak krzywica i osteoporoza; jak również opracowania, ponieważ funkcja komunikacyjna spadku górnych stawów — kolanowych i biodrowych, gdy obciążenie z nich przeniesiono do kostki.

Jak jest płaska

Glina opracowany w wielu kierunkach, na podstawie czego odrywa go od wzdłużnych i poprzecznych typy. Zgodnie z tym, stopa może być zwiększona do długości i szerokości. Najczęstszym typem glina obu, ale zazwyczaj zdominowane przez krzyż.

W rozwoju glina wydzielają kilka etapów — w zależności od tego, który z nich zostanie odebrany choroba charakteryzująca rokowania i leczenia objawów. Współczesna medycyna określa nasilenie płaskostopie w wielkości i rogu łuku stopy — jego środkową część z ziemi w normalnym 35mm.

Mieszkanie 1 stopień

Flatfoot zaczyna się od osłabienia, więzadeł, podczas gdy jeszcze deformacje kości. Możesz czuć się pierwszy siptomy — zmęczony i przepracowany podczas chodzenia, może zmienić postawę. Arch stopy nie ulega zmianie.

2 stopnie płaskim

W drugim etapie zmian glina występuje w strukturze kości prowadzi do znaczącej redukcji zestaw — do 25-15 mm. Ze względu na negatywny wpływ zaczyna artretyczne stawy — uszkodzonej chrząstki, stworzyli reschiny, które są wypełnione soli wapnia i wzmocnienia kości ocierają się o siebie. Wszystko prowadzi do tego, że istnieją poważne objawy — ból podczas spłaszczenia spaceru, wciąż niewielki wzrost rozmiaru stopy.

3 stopnie płaskim

Trzeci flatfoot stopień towarzyszą poważne choroby kości. Łuk stopy spadnie do 15 mm i poniżej, nie jest to typowy «niedźwiedź» chodu — jak ciało ma tendencję do rozkładania obciążenia i zachować równowagę. W większości przypadków, płaskie stopy na tym etapie towarzyszy ciężka choroba zwyrodnieniowa stawów Taran-łódkowatej i innych stawach stopy, mogą rozwijać kostne.

W ekstremalnych człowiek staje się trudne pominięcie arch chodzić, być może trzeba operacji. Ploskotopie trzeciego stopnia w Rosji jest wskazaniem do usunięcia ze służby.

Na wszystkich etapach rozwoju glina stopniowo zwiększa obciążenie stawów — górnych, kolana biodra i kręgosłupa. Zmiana napięcia mięśni nóg, pacjent zaczyna się garbić, aby zmniejszyć obciążenie wpływa na postawę do rozwoju skoliozy.

Objawy glina

Zewnętrzne objawy płaskostopie i zdrowie będzie się różnić w zależności od stopnia choroby. 1 i 2 stopni płaskostopie należy zwrócić uwagę na tych objawów:

 • Ból w stopach podczas chodzenia i zmęczenie
 • Bóle mięśni łydek
 • Zwiększenie rozmiaru i kompletności stóp, jak również zmiany ślad konspektu
 • Nasilenia udarów
 • Clubfoot

Oddzielnie powiedzieć o płaskich stóp dziecięcych — jest zdefiniowana tylko w 5-6 lat. W tym momencie, mieszkania i dzieci przez przypadek — jest to naturalny okres rozwoju.

Diagnoza glina

Flatfoot ustalona na rentgennogramme, a patrząc z podiatry.

Leczenie glina

Prognoza leczenie glina zależy od wielu czynników: stopnia zaawansowania choroby, wieku pacjenta, powiązanych problemów. Tak więc, u dzieci leczonych z płaskim nawet w drugim etapie, a po upływie 20 lat w tym etapie może zawierać tylko choroby.

W większości przypadków leczenia glina — konserwatywne. Czy to, że:

Praca z płaskostopie — radykalna metoda stosowana z mocnych kości i uszkodzonych więzadeł. Nowoczesna medycyna pozwala wymienić uszkodzone artretyczne stawy, przywrócenie komunikacji i protezy na implantach wygodne.

Share →