Półpaśca u dzieci objawów i metod leczenia

Półpaśca u dzieci objawów i metod leczenia

To długo oczekiwane lato. Dzieci radują przyszłe zmiany. Wreszcie można pływać, opalać się, pobiegać w krótkich spodenkach, RSS zysków nigdzie biednych małych psów i kotów. To było wtedy, że nasze dzieci i współczucia nieprzemyślane miłość prowadzi do zwierząt. Wszakże kontakty z bezdomnych «Tuzik" i «Murka-mi" nie mogą być tak szkodliwe, gdyby Grzybica skóry zakażone. które mogą «akcji" oraz z dziećmi.

Dobrze pierwsze objawy grzybicy) (microsporia nie trwało długo czekać — czasem już początek infekcji u dziecka może mieć gorączkę, powiększenie węzłów chłonnych, pojawia się wysypka. Ale częściej w pierwszych dniach choroby dziecko nie ważne co, nie narzekać, ponieważ skóra w obszarze zagrożonym ledwie zarysowany. Przez te same 5-7 dni uprzejmy matki mogą zauważyć:

| «Kruglyashok" jakby celowo obcięte włosy na dzieci bujną czupryną na wysokości 2-3 mm. Zazwyczaj łysy wygląda szarawe kikuty. Uszkodzenia ledwo zauważalne i lekko łuszcząca się skóra; zapalny

| Małe okrągłe lub owalne różowy łuszczące się ogniska, czasami z małych strupów i pęcherze na odsłoniętych częściach ciała — skóry ramion, nóg, twarzy, szyi i pleców. Oba rodzaje uszkodzeń szybko wzrasta do wielkości i liczby i wymagają pilnego leczenia.

Gdzie uciska but?

Latem bardzo łatwo złapać grzybicę. w małych dzieci na maksimum i minimum odzieży narażone obszary skóry, które są w kontakcie ze środowiskiem. Źródła zakażenia są:

| Bezpańskie zwierzęta — straganiarzy częste choroby, ponieważ żyją w niehigienicznych warunkach;

| Zwierzęta mogą odebrać zarodniki grzybicy na ulicy i dostosowania ich do jego małego kapitana;

| Sam dziecko może dostać grzybicy przez obiekty, z którymi nawiązano kontakt chore zwierzę (ławki, trawa, piasek) zanieczyszczone;

| Bardzo rzadkie porosty może się «odziedziczył" zakażonej osoby.

Dla identyfikacji

Mimo, że choroba jest łatwo rozpoznaje się przez pojawienie się uszkodzeń, zanim zaczną lekarstwo , dermatolog monit o potwierdzenie rozpoznania przez badania laboratoryjne. W promieniach specjalną świetlówkę medycznej wpływa obszarze wygląda jak mozaika i świeci piękne Szmaragd. Lekarz musi podjąć ogniska włosy lub płatki skóry aby obejrzeć pod mikroskopem. Po 40 minutach, diagnoza jest jasna.

W rzadkich przypadkach może być konieczne badania serologicznego. Badanie surowicy krwi w obecności specyficznych białek — przeciwciała wytwarzane przez organizm dziecka przed patogenami. Po zakończeniu leczenia (około miesiąc), które są przeprowadzane przed pierwszą ujemnego wyniku testu, aby upewnić 3 badania kontrolne z przerwą 5 dni w celu potwierdzenia kompletności odzysku i zapobiec powtórzeniu się tej choroby.

Leczenie pod kontrolą

Grzybica Leczenie przeprowadza się ambulatoryjnej lub stacjonarnej — W zależności od stopnia «zaniedbania" chorobę, ilość i wielkość uszkodzenia i inne. W każdym przypadku znawca przypisuje dziecka w razie potrzeby (całkowitej i / lub zewnętrzne), stosowania leków przeciwgrzybicznych. Jako leczenie miejscowe stosowane maści, tabletki, roztwory, specjalne opatrunki, że oprócz przyspieszenia przebiegu leczenia, a nawet pomóc dziecku psychicznie — nie zamknięte zbyt słodkie z

oznacza «roundels", Samoleczenie w tej sytuacji nie prowadzi do najlepszych rezultatów. Po tym wszystkim, wszystkie leki mają skutki uboczne, które biorą pod uwagę i aby zapobiec działania niepożądane mogą doświadczyć tylko.

Ponadto, istnieje wiele chorób skóry, które są do terminem «grzybicy" (Pink zoster, czerwony i in.). Czasami ich manifestacje mają podobne objawy, ale leczenie w każdym przypadku wymaga indywidualnego podejścia i szczególną ostrożność. Dlatego, angażując się w siebie, ryzykujesz nie tylko «smar" obraz choroby, ale także do wydłużenia czasu leczenia.

Warunki korzystania z odzysku

Leczenie Microsporia trwa co najmniej miesiąc. W tym czasie dziecko będzie musiał zapomnieć o letniej zabawy. Odzysku mogło spróbować w tym czasie przestrzegać następujących zasad:

| Jeśli zauważysz jakiekolwiek wysypki lub świądu u dziecka jak najszybciej, odnoszą się do specjalisty;

| Nie pozwól, aby dziecko, które drapanie przyczynić się do rozprzestrzeniania się niebezpiecznych ognisk choroby w organizmie;

| Należy starać się przyjmować chore dziecko obsługiwać żadnych zapasów legkomoyuschayasya zabawki;

| Kąpiel dziecko, owiń zabrudzoną skórę wodą z celofanu, że nie są one narażone na działanie wody i starannie obotirayte dziecka gąbką;

| Unikać kontaktu ze skórą dziecka na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Spacer z nim wieczorem, uważając, aby nie kontaktować się z innymi ludźmi. Po grzybicy Choroba jest bardzo zaraźliwa!

Czyste — gwarancja zdrowia

W okresie choroby jest bardzo ważne, aby utrzymać dom czyste. Po zarodniki grzybów mogą bo zaczął ponownie microsporia. Można tego uniknąć, gdy:

| W czasie pobierania i usunąć wszystkie dywany i miękkie zabawki;

| Dwa razy dziennie odkurzanie i wytrzeć podłogę środkiem dezynfekcyjnym;

| Umyć, gotować, ubrania żelaza chorym dzieckiem niezależnie od wszystkich rzeczy;

| Rinse okruchy ubrania po praniu w wodzie z octem;

| Osobiste przedmioty higieny dezynfekować i zabawki malucha.

Share →