Płynu w płucach: przyczyny i leczenie

Płynu w płucach: przyczyny i leczenie

Drogi oddechowe są podatne na wpływy zewnętrzne, a jej choroby mogą wynikać z ogólnego patologii.

Płynu w płucach przyczyny

Ten objawem jest płyn w płucach może być wynikiem (gruźlica, zapalenie opłucnej, zapalenie płuc), rak lub zatorów. Płyn w płucach zaczyna gromadzić w wyniku zwiększonej przepuszczalności ścian naczyń krwionośnych i ich naruszenie ich integralność. W pierwszym przypadku, zwiększona przepuszczalność ścian naczyń prowadzi do tworzenia przesięku – Płyn gromadzi się w obrzęku płuc. W drugim przypadku, narażania integralności ścianach naczyń krwionośnych przez mechaniczne działanie prowadzi do zapalenia i tworzenia się wysięku.

To białko bogate komórki i zamglona ciecz koloru sącząca się przez ściany naczyń krwionośnych, dotkniętych. Najczęściej mechaniczne uszkodzenia naczyń krwionośnych towarzyszy powstawanie Krwiak opłucnej (gromadzenie się krwi w jamie opłucnej). Przyczyną płynu w płucach może być uszkodzone płuca limfosistemy, co prowadzi do spowolnienia usuwania płynu obrzęk, co z kolei przyczynia się do rozwoju obrzęku.

To się dzieje podczas resekcji płuc, któremu towarzyszy usunięcie dużej liczbie węzłów po przeszczepie płuc. Nieznaczny wzrost ilości płynu, który gromadzi się w tkance śródmiąższowej płuc tolerowane przez organizm. Gdy zacznie zbyt rosną ilość światła zaczynają tracić elastyczność, jest naruszeniem występuje w wymiany gazowej w płucach, a oni stają się sztywne.

Jednym z pierwszych objawów zwiększonego duszności jest płynny. Wiąże się to ze zmniejszeniem wskaźnika tlenu z pęcherzyków w naczyniach krwionośnych. bo człowiek musi częściej niż zwykle oddychać.

Obrzęk płuc w fazie rozwojowej 2 karnety. Po pierwsze, nie jest wynaczynienia w przestrzeni pośredniej, skąd ciecz dostanie się do pęcherzyków płucnych. Jednocześnie istnieją ataki astmy sercowej, głównie podczas snu, człowiek zaczyna skarżyć się na duszności. Objawia kaszel, świszczący oddech. Wszystkie te objawy są gorsze, gdy pacjent pozycji na wznak. Później, nie ma wydzieliny, pojawia się ledwie zauważalne bladą skórę, skarg na ból w klatce piersiowej.

Niezbędne do przeprowadzenia rozpoznania astmy sercowej, ze względu na obecność choroby serca, zastoinowa niewydolność serca, wieku pacjenta. Konieczne jest rozróżnienie astmy sercowej z duszności zakrzepowo-zatorowej i gałęzi tętnic płucnych z astmą.

Płyn w płucach Leczenie

Istnieją różne sposoby leczenia tej choroby. Należy przede wszystkim wsparcia oddechowego (tlenoterapia, RF DAL, itp), które pomagają zmniejszyć niedotlenienie i zwiększyć ciśnienie intraalveolar, co z kolei zapobiega transsudirovaniyu płynu do tkanki śródmiąższowej. Konieczne jest również przeprowadzenie nawilżonego wdychania tlen parą alkoholu.

Używany do leczenia azotanami (nitrogliceryny). Zmniejszają one zastoju krwi do żyły płucne bez zwiększania ilości tlenu w mięśniu sercowym. Azotany w odpowiednio dobranych dawkach może zmniejszyć obciążenia spoczywające na lewej komory serca, powodując rozszerzenie naczyń tętniczych i żylnych łóżku.

Wprowadza się do organizmu w dwojaki sposób azotany – czy tabletka lub sprayu. Płyn w płucach, podczas gdy stopniowo zanika.

Odpowiednie do wykorzystania środki przeciwbólowe (morfina). Oni stres mentalny, który pomaga zmniejszyć obciążenie mięśni oddechowych. Również często stosuje się środki inotropowe, takie jak dopamina. Jego działanie zależy od dawki.

Dawka 5-10 mg / m, powoduje wzrost pojemności minutowej serca. Zwiększenie dawki 2 razy, otrzymujemy efekt alfa metatichesky.

Share →