Pochodną żywności: Co przywieźć wędrówki?

Pochodną żywności: Co przywieźć wędrówki?

Lato – czas na podróże i turystyka. Po dyskusji, szczegóły i wybór trasy, oczywiście, pojawia się pytanie, jaki rodzaj żywności przynieść. Źle jest, że turyści nie myśleć o tej ważnej części szczegółach, a to nie jest prawda, że ​​ci, którzy nadzieję, że na świeżym powietrzu pyszne, nawet chleba i wody. Oczywiście, wycieczka wycieczka kłótnie, i to jest przydatne dla 1-2 wycieczki po okolicy, może być przyczyną psuje nastroju i innych problemów w ciągu wielu dni górskie spacery. Skupmy się na małe wycieczka (2-5 osób) grupy na tydzień z krótkiego pobytu. Takie wycieczki – jedna z najlepszych form wypoczynku w pięknym górskim terenie.

Nie wymagają specjalnego szkolenia i często są mieszkańcy miast w krymskich gór i zboczach Kaukazu. Wczesny powinien określić, czy jest to turystyka jedną grupę niepodzielną czy tylko single i pary firmy zmierza w jednym kierunku, i gotowe w każdej chwili do oddzielenia. To zależy od wielu rzeczy: istnienie wspólnej puli i obliczenia produktów, indywidualnie lub do całej grupy.

Oba podejścia mają swoje plusy i minusy. Sam musiał polegać tylko na własne siły, ale jest możliwe, aby wybrać menu do swoich upodobań. Jedzenia w grupie może być znacznie łatwiej, ale w tym przypadku nie do różnych potraw.

Lepiej zacząć od tego, że nie jest konieczne, aby przejść się. Szkło: szklanki, kubki, butelki i puszki — lepiej zostawić w domu. Wszystko, co może złamać, przeciek, ma delikatną strukturę – zbyt. Termosy metalowe (chyba że go w góry, albo nie jest zimno w sezonie), kolby, puszki, itp

Nie należy łatwo psujących się produktów spożywczych: gotowane kiełbasy, smażonego kurczaka, jajka, ryby wędzone, gotowane na parze lub świeże, miękkie i soczyste warzywa, sałatki i gotowe miękkie ciasto.

Zakres produktów i ich liczba jest zawsze zależna od zamierzonego wakacji i podróży czasu i obecności sklepów lub innych źródeł w celu uzupełnienia materiałów eksploatacyjnych. W każdym przypadku, każdy uczestnik powinien być «awaryjne racje», Dobra do przenoszenia «przekąski»Która będzie przydatna dla herbaty, nawet jeśli pakiet jest niewygodne. Może to być pakiet chałwy, czekolady i mleka skondensowane banku (jeśli nie znajdziesz mleko skondensowane «lekki» miękkie opakowanie). Grupa powinna być niezależna akcesoria do kuchni (naczynia, palnik gazowy lub meczu).

Sztućce – Przy okazji są ściśle indywidualne.

Liczba i czasem podstawowym składzie produktów do kampanii zależy od jego długości, złożoności, rodzaju terenu i osobistych preferencji. W kampanii ludzie go, co do zasady, nie jeść dużo. Domowe jedzenie zostaje w domu, niech myśl o tym będzie zachęcać do powrotu i przyjemnie ogrzać duszę. Żywność w kampanii służy do utrzymania siły, aby kampania odniosła sukces, a nastrój i zdrowie wzmocnić osłabione i zamiast zepsute. Z tego powodu trzeba znaleźć zrównoważony zestaw produktów, nie zapominając, że ta równowaga będzie musiał nosić na swoich barkach.

Jako podstawę władzy w kampanii potrzebne węglowodany: gryka, ryż, kukurydza, jęczmień perłowy lub makaron (najlepiej spirali — trzymać się razem mniej niż inni). Mięso w kampanii należy niewielką ilość. To może być suchy, suszone lub konserwowane mięso. Jeśli zdecydujesz się poddać się kiełbasą – podjąć wędzone, zamknięte w opakowaniach próżniowych.

Długie i zadbane i Basturma Sudzhuka (smak — amatorskie). Konserwy lepiej kupić w małych puszkach lub mają jedną wielką imprezę każda wycieczka. Mięso, nawet przy dużych obciążeniach można jeść tylko od czasu do czasu – co 3-4 dni lub nawet mniej.

Wegetarianie również łatwo wybrać białka żywności, takich jak fasola (fasoli mung, groch, soja, fasola) w postaci suchej lub gotowego. Zawsze lepiej suchej karmy, gdyż zawierają więcej składników odżywczych. Oprócz mięsa i udekorować przystawek ładną suszonych warzyw, grzybów, ziół, mleka, orzechów i suszonych owoców. Jako karmienia awaryjne w środku dnia może być gotowane płatki. Przygotowany niezależnie korzystne, jak w pochodnych powinny być bardziej musli orzechy i suszone owoce, niż płatki.

Określenia optymalnego składu produktów, można dodać kilka «wolność» dobry czarny, zielony lub herbata ziołowa – te małe cząstki komfortu będzie bardzo pomocne w ascetycznych warunkach polowych. Weź kwaśne lub mięty – mogą być przydatne na wysokości zawrotów głowy lub nudności w pociągu. Niewielka ilość miodu, imbiru, pieprzu może ozdobić monotonną dietę, a może pomóc w nagłym zimnem.

Możesz przynieść wino. (Red jest lepszy). Wlać do butelki z tworzywa sztucznego. Dużo alkoholu nie jest warto, zwłaszcza w pierwszej złożonej pohodi.Vo, trudne do zniesienia, a po drugie, woda jest ważniejsze.

Postaraj się, aby średni zestaw dla jednej osoby do jednej kampanii tygodniu:

Gryka lub innych zbóż (około 1 kg)

Mięso (200 g po wysuszeniu, a następnie 100 g)

Fasola (200-300 g)

Suszone warzywa i grzyby (300 g)

Musli (300 g)

Mleko w proszku (200 g)

Orzechy i suszone owoce (300 g)

Kawa czy herbata (w zależności od potrzeb)

Cukierki (kandyzowane owoce, migdały, chałwa, cukierki, czekolada)

Przyprawy i sól.

Woda – Jednym z najtrudniejszych punktach. Bez wody gotować sucha karma nie jest to możliwe, i prowadzić z nim woda twarda. Źródła wody trzeba będzie szukać w drodze. Optymalnie — prowadzą szlaki tak, że czasami nie ma sprężyny i inne źródła wody (np, wieś lub Hamlet).

Konieczne jest, aby zaplanować trasę, biorąc pod uwagę źródeł wody na dużych partiach. Uważane za idealne parkowanie w pobliżu źródła. Wygodne do przechowywania wody w plastikowych butelkach litr 1,5-5. Jeśli woda nagle się skończyła, w każdym razie, nie zastępują go z winem – grozi odwodnienie.

Odwodnienie znacznie osłabia siłę – pojawia się kołatanie serca, osłabienie, zawroty głowy, w trudnym terenie może być niebezpieczne.

Dla sprawnego i wygodnego gotowania lepiej jest określić, jak wiele produktów, będą wykorzystane w danym dniu. Jeśli pójdziesz na określonej trasie, menu «krawat» Zatrzymaj punkty otrzymują specjalne miejsce. Na przykład, jeśli w pobliżu parkingu do wody (źródła), można zafundować sobie zupy, herbaty i innych instrumentów pochodnych ekscesów. Zboża i inne masowe (z wyjątkiem herbaty!) Produkty wygodnie zapakowane w czystych i suchych plastikowych butelek o różnych rozmiarach. Mniejsza objętość każdego zbiornika, łatwiej go do wewnątrz plecaka. Inne produkty pakowane są części (lepiej – na dobę) w opakowaniach jednostkowych.

Każda partia opakowanie pakiet trzech zagnieżdżone. Wzmocnienia pakietów nawinięta szczelne szerokiej taśmy klejącej na całej powierzchni. Zaloguj się na górze, że do produktu, ilości, a część na sposób, w którym chcesz go jeść. Air swoje pakiety do usunięcia.

Aby to zrobić, delikatnie przekłuć igłą z pęcherzyków powietrza, wycisnąć jego resztki, a taśma uszczelniająca miejsca wkłucia. Cebula, czosnek, kiełbasa (jeśli nie znajduje się w próżni) w tkance pakowania toreb.

Najlepsze dania na kampanię — stal nierdzewna. Nie schlebia sobie lekki, aluminiowy naczyń. Aluminium utlenia się jedzenia i przydziela zestaw substancji szkodliwych dla organizmu. Stal nie emitują żadnych, jest bardziej wytrzymały i łatwiejsze do czyszczenia.

Łyżka biorą również lepsze stali. Jedna łyżka NIE utyanet i używać plastiku niewygodne. Widelec w kampanii – zwykle raz jednostce.

Nie należy zapomnieć o wszystkim! Cóż, jeśli masz swój własny krąg stali nierdzewnej. Ten wszechstronny naczynia – mini doniczki, trwały pojemnik do delikatnych małych rzeczy i, w rzeczywistości, kubek.

Dobre kubki tandem – Stal duży (500-700 ml) i małych (200 ml), z wytrzymałego tworzywa sztucznego.

Często na miejscu parking nie jest drewno lub deszcz, lub udać się do rezerwatu, gdzie sadzić ognia jest zabronione. We wszystkich tych przypadkach pomoże palnik gazowy. Teraz wybór jest bardzo duże palniki i zawsze można wybrać najlepszą opcję. Cóż, jeśli nagrywarka jest odpowiedni do cylindrów o różnych firm.

Cylinder gazowy 300 ml wystarczy na tydzień.

Ważna zasada – Nie zostawiaj jedzenia na parkingu bez nadzoru. Grupa swoje produkty w jednym miejscu, zabezpieczone przed gryzoniami i małych zwierząt miejscu. Upewnij się, że żywność jest chroniony przed deszczem i rosą. Ostrożnie zapakować produkty w nocy, jeśli to możliwe powiesić ocalić od małych zwierząt i owadów.

Chroń swoje paliwo! Jeśli istnieje możliwość ognisku – zrobić to dokładnie tak, jak jest to potrzebne do gotowania. Nie ciąć drzewa, należy użyć suchego drzewa i pozostawiając wypełnić ziemią węgiel.

Staraj się nie używać igieł i gałęzi na surowo – dymu i sadzy z nich farby czarne i ożywić swoje jedzenie potraw i herbaty ostry zapach. Wszystko gotowe na rogu jest lepiej niż na otwartym ogniu. Produkt, który jest przeciwwskazane ciepła mogą być przechowywane, pozostawiając je na noc w wykopie głębokość wgłębienia 50-70 cm. Na górze pokrywy dołu, który nie dostał ciepłe powietrze.

Możesz umieścić wodoodporną torbę z produktów łatwo psujących się w zimnym strumieniem.

Po całym dniu podróży, zwłaszcza jeśli w górach, siły na jedzenie jest często brakuje, a Wieczorem kolacja przeradza się w herbacie. Jeśli nie ma siły i chęć do ugotować posiłek w godzinach wieczornych, można mieć dobre śniadanie w godzinach porannych. W tym zbóż mogą rozkoszować noc, zapakowane w plastikowym pojemniku z owadów i małych zwierząt interesów.

W godzinach porannych to będzie na tyle, aby ogrzać naczynie — i owsianka jest gotowa.

Share →