Początkowe objawy jaskry dla samokontroli

Początkowe objawy jaskry dla samokontroli

Objawy jaskry powstają w wyniku wzrostu ciśnienia wewnątrzgałkowego. Sytuacja ta powoduje uszkodzenie nerwu wzrokowego.

Jego zmiany patologiczne postęp w czasie i zapewnia całkowitą ślepotę, która jest nieodwracalna.

Przyczyny i objawy jaskry

Jaskra najczęściej dotyka ludzi w wieku powyżej 40 lat, ale spotyka młodego wieku. W małym odsetku przypadków znaleźć i patologii u noworodków.

Dla funkcjonowania fizjologicznego w oku jest konieczne, aby utrzymać ciśnienie 16-25 mm. Hg. Art. Do pomiaru wykorzystuje się specjalne narzędzie — tonometru Maklakova. Stała medium wewnątrz oka do utrzymywania równowagi między ilością uzyskanej cieczy wewnątrz gałki ocznej i zawartości zewnętrznego.

Powody wzrostu płynu śródgałkowego:

 • Nadmierne tworzenie wydzieliny w gałce ocznej;
 • Naruszenie usuwania płynu poprzez system drenażowy do oka.

Zatrzymanie płynów w obrębie gałki ocznej, prowadzi do wzrostu ciśnienia (IOP). Z kolei, pozwala na kompresję nerwu wzrokowego i jej stopniowe obumieranie.

Wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia objawów jaskry w ludzi, którzy mają krewnych cierpiących na tę chorobę. W tej sytuacji, objawy patologii należy określić czas, aby zapobiec występowaniu ślepoty.

Zidentyfikowania objawy jaskry może być w obecności następujących oznaczeń:

 • Utrata pola widzenia;
 • Podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe;
 • Uszkodzenie nerwu wzrokowego.

Dla wczesnego wykrywania choroby powinien zdawać sobie sprawę z form choroby:

 • Otkratougolnaya,
 • Zamknięcie,
 • Liceum.

Objawy kliniczne podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego

Objawy jaskry pojawiają się w późniejszych etapach. W wyniku tej choroby jest wykrywany przez długi czas. Może jedynie określić, kiedy komórki umierają trzecią nerwu wzrokowego.

Podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe — jedynym objawem choroby objawia na wczesnym etapie, ale jest możliwe do wykrycia tylko na badanie przez lekarza okulistę.

Inne objawy jaskry:

 1. Przed moimi oczami jest «netto»;
 2. Jasny koła, gdy patrząc na źródła światła (żarówki);
 3. Szybkie zmęczenie oczu;
 4. Upośledzona zdolność widzenia o zmierzchu;
 5. Zespoły bólowe wokół gałek ocznych;
 6. Rez i wilgotność rogówki.

Objawy jaskry, natomiast nie są ostre. Ostry atak choroby towarzyszy wzrost ciśnienia śródocznego o 80 mm. Hg. Art. Równocześnie z osobą przeżywa silny ból w oczach, wymioty, ogólne osłabienie, utratę wzroku.

Każde oko obserwuje równocześnie obniżenie ciśnienia tętniczego krwi.

Ostry atak choroby osoba może wziąć na migreny i bólu zęba. Nudności, osłabienie, bóle głowy, grypa i zapalenie opon mózgowych — najczęstsze objawy choroby.

Wrodzony jaskry u dzieci widziana od razu w ciągu pierwszych godzin po urodzeniu. Przejawia wzrost wielkości gałki ocznej. W badaniu ophthalmologist wykryciu wzrostu ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Objawy wad form choroby spowodowane są naruszenia struktury anatomicznej urządzenia odpływowego do gałki ocznej. Jeśli pojawiają się one nieistotne, patologia urodzenia nie może być wykryte, ale będzie to uzna się w okresie dojrzewania.

Objawy jaskry wtórnej jest następstwem chorób zapalnych oka, jak również urazami soczewki i naruszenie ich zaopatrzenia w krew. Niskie lub wysokie ciśnienie wewnątrzgałkowe w tej postaci choroby jest naruszenie wypływu płynu.

Postacią choroby z niską IOP występuje na tle osłabienia mikrokrążenia w oku. Gdy obserwuje się zmniejszenie pola widzenia i wizualne, powstawanie zmian zanikowych w nerwie wzrokowym.

Jaskra jest chorobą zakaźną, ale mimo to ma często wpływ na obu oczu, które są związane z chorobami układu krążenia symetrycznych. Jednakże uszkodzenie oka po obu stronach płyt nie następuje równocześnie. Objawy jaskry są obserwowane w drugim okiem w przeciągu kilku miesięcy lub lat od pojawienia się pierwszej oka.

Ponieważ narusza mikrokrążenie asymetrycznie, najpierw pojawia się ucisk nerwu wzrokowego z tej strony. Po pewnym czasie człowiek zaczyna «wyciska» do przodu gałki ocznej. Wraz z upływem czasu zaczyna przebijać widzenie peryferyjne. Charakteryzuje ograniczenia widzenia. Jeśli zmiany te będą na dłuższy okres czasu, nie są zaburzenia mikrokrÄ drugiej strony.

Tak więc zależność od «symetrii» choroby.

Jak uniknąć wzrostu ciśnienia wewnątrzgałkowego

Jeśli objawy jaskry w 20-25% ataków wystąpić ból oka, skurcze i łzawienie oczu, open-analogowej — nie towarzyszy wyraźne klinice. Można go wykryć tylko okulisty. Weź udział w tego specjalisty dwa razy w roku, w wieku ponad 50 lat.

Choroba często tworzone przez osoby narażone są na stres nerwów i lęku. Długi pobyt w ciemności mieć negatywny wpływ na nerw wzrokowy.

W wyniku badań klinicznych w Stanach Zjednoczonych, okazało się, że farmakologiczna rozszerzenie źrenicy i niekorzystnie wpływać na ciśnienie śródgałkowe. Z może być utworzona częste zakropleniu jaskry.

Aby zapobiec chorobie, należy starać się unikać zakłóceń różnego rodzaju. Zmęczenie niekorzystnie wpływa na naczynia krwionośne. W niektórych gwałtownych ruchów lub zmianie pozycji ciała jest aktywny przepływ krwi do głowy.

Na przykład, taka sytuacja występuje podczas mycia podłogi, odwiedzając gorących kąpieli, przenoszenia ciężkich ładunków.

Negatywny wpływ na ciśnienie wewnątrzgałkowe efektu zużycia dużych ilości cieczy. Aby zapobiec wystarczy nienormalne pić nie więcej niż 6 dnia kubki wody. Przeciwwskazane: herbata, kawa, alkohol i palenie tytoniu.

Chociaż objawów różnych rodzajów jaskry są zasadniczo różne, konieczne jest wykrycie ich w odpowiednim czasie w celu zapobiegania rozwojowi choroby.

Share →