Podziel dobra recepta chudego majonezu

Udział dobra recepta chudego majonezu

Aby zrobić to, będziemy musieli sporo produktu: 1 szklanka orzechów włoskich, 0,5-1 szklanki oleju roślinnego, sól, cukier, musztarda, ocet, wodę.

Orzechy w młynku do kawy do zmielenia możliwie precyzyjne. Smak Dodaj sól, cukier, musztardę i trochę wody. Wymieszaj dobrze — możemy zrobić to w ten gęstej pasty (majonez, lub w naukowej emulsji ciała)

Następnie trzeba dodać kroplami oleju roślinnego jest bezwonny i dokładnie wetrzeć w jednym kierunku, dopóki nie pójdzie do całej masy orzechów, który w tym przypadku będzie zagęszczana i konsystencja przypominają ciasto kruche. Jest to najbardziej czasochłonny etap, podobnie jak długo wcierać ciasto — podejmuje w tym celu widelec lub łyżkę wykonane z trwałego materiału, i że pierwszy raz pochylił łyżkę wtedy do mnie, że to bardziej wygodne w użyciu widelca. W przepisie mówi, że trzeba pocierać aż iskrzy, ale jako, że nie próbowałem, nie słyszałem trzask… można było na jeszcze dłuższy rub. Ponadto autor zastrzega, że ​​przepis “Olej roślinny może być dodany do 1 szklanki, ale pamiętaj, emulgowania mąka nakrętka umiejętność nie jest nieskończona, a dodatek za dużo oleju może prowadzić do rozwarstwienia majonezu i poprawić to, niestety, nie jest możliwe”

Wtedy zaczynają stopniowo dodawać wody i octu (używam zwykle jabłka) — nasza ciasto zaczyna się biały po zmieszaniu z wodą. Zamieszać

Stopniowo dodawać wody, aż do uzyskania pożądanej grubości sosie. Na koniec majonez opcjonalny dodatek drobno posiekaną koperek, posiekany czosnek i inne. Pokazałem na zdjęciu ilości orzechów odwrócił się 250-300 g chudego majonezu.

Share →