Poronienie

Poronienie

Przyczyny objawów i oznak porodu przedwczesnego w 27, 29, 30, 32 tygodni

Przedwczesny poród — to co bać wszystkie przyszłe matki, nawet te, których lekarze nie znaleźć poważne powody do obaw. Taka jest natura, kobiety w ciąży ma się bardzo podejrzane. Jednakże, często jest nieufność jest korzystne, gdyż pozwala na czas zauważyć patologii.

Wcześniaków przyczyny wrodzone są bardzo różne, a zjawisko to jest, niestety, nie rzadko w praktyce medycznej. To prowadzi do narodzin dziecka z wyprzedzeniem i jak temu zapobiec?

Zacznijmy od tego, co jest uważane za przedwczesny poród. To narodziny dziecka w przedziale między 28 a 37 tygodniem ciąży, o wadze 1-2,5 kg. 28 tygodni wcześniej proces dostawy zwana dalej tylko w przypadku, gdy dziecko żyli dłużej niż 7 dni, inaczej — poronienie przez dłuższy okres czasu.

Teraz o przyczynach. Przedwczesny poród w 27 tygodni wcześniej, zazwyczaj się z powodu CIN (CIN) — patologii szyjki macicy. Pod presją szyjki macicy płodu, około połowy ciąży lub później nieświadomie zaczyna się rozwijać.

Dlatego bardzo ważne jest, aby zarejestrować się w ciąży, terminowe i chodzić na USG, bo to jest w USA najbardziej precyzyjnie określona przez długość szyjki macicy, a zatem — istnieje zagrożenie przedwczesnego porodu (jeśli szyi dość krótki). Kobiety, u których rozpoznano CIN powinien utrzymywać delikatny sposób życia, a nawet zgodne z leżenia w łóżku. Ponadto, jest często konieczne przyszycie szyjki macicy, który usuwa się przed dostawą. Należy zauważyć, że zwiększone ryzyko CIN kobiety mają w przeszłości doświadczyły aborcji łyżeczkowanie diagnostyczne macicy i innych zabiegów medycznych, w czasie których nie ma potrzeby w sztucznym rozszerzenie szyjki macicy. Przedwczesny poród w CIN zwykle rozpoczyna się od rozładowania płynu owodniowego.

Ton macicy może nie być.

Przedwczesny poród w 29-30 tygodniu zwykle zaczynają się z innych powodów. Czynniki ryzyka obejmują młody wiek (ciążę mniej niż 18 lat), zaostrzenie chorób przewlekłych, w czasie ciąży, zakażenie, uraz fizyczny. Ale te warunki noworodków Niestety, wskaźnik przeżycia nie jest tak wysoki.

Problem jest niedojrzałość płuc.

Bardziej zamożnych uważane przedwczesny poród w 32. tygodniu. Oczywiście, istnieje duże ryzyko, że dziecko rodzi się dwa miesiące przed terminem, nie będzie poważna patologia i choroby, współczynnik przeżywalności noworodków jest wystarczająco wysoki, odpowiedniej opieki medycznej.

Więc jakie są oznaki przedwczesnego porodu, ponieważ w wielu przypadkach można zapobiec tragedii.

1. Krótki, zmiękczenie szyjki macicy.

Czy USG na czas. Pomoże to zauważyć skrócenie szyjki macicy.

2. Bolesne skurcze macicy, regularne.

Jeśli często macicy ton — być może lekarz i nie sprzeciwiać się powołaniu leków lub nawet hospitalizacji.

3. ubytek płynu owodniowego.

Jeśli zauważysz nietypowe, ciężki upławy (jasne lub zielonkawy) — również udać się do lekarza, gdyż może to być objawy przedwczesnego porodu — wyciek płynu owodniowego.

Pamiętaj, że zapobiec przedwczesny poród może być tylko w przypadku, gdy nie zostały jeszcze rozpoczęte. Jeśli szyjka macicy rozszerza, płyn owodniowy odpadów — przedłużyć ciążę, lekarze nie będą mogli.

Share →