Profilaktyka udaru mózgu: Dieta skok hamulca

Profilaktyka udaru mózgu: Dieta skok hamulca

Profilaktyka udaru mózgu — to nie jest pięć minut, ale w rzeczywistości całe życie. Po tym wszystkim, profilaktyka udaru wymaga, aby całkowicie zmienić swoją dietę na bardziej zdrowe. Weźmy na przykład zwyczaj jedzenia śniadanie płatki owsiane z migdałami i jagody — champions produktów, aby zmniejszyć poziom cholesterolu.

Profilaktyka udaru mózgu: Krok 1 — obniżyć poziom cholesterolu

Profilaktyka udaru mózgu skladyvetsya kilku podstawowych «klocków». Pierwszy punkt obrotu — obniżenie poziomu cholesterolu. Innymi słowy, w zapobieganiu udarowi trzeba nasycić pożywieniu, które pomagają obniżyć poziom cholesterolu. Mistrzów a wśród nich: płatki owsiane, migdały i produkty sojowe. Nic dziwnego, że te trzy produkty stanowią podstawę tzw diety «dla najlepszych modeli», które zostały zaprojektowane specjalnie dla dziewiątego dietetyków podium z Toronto. Jeśli wprowadzisz płatki owsiane, migdały i soi w złej diety, tłuszczów nasyconych, to ten zestaw jest w stanie zmniejszyć złego cholesterolu o około 40% — to jest prawie, jak również specjalne leki.

Zmniejszenie cholesterolu z kolei zmniejsza ryzyko udaru o 25%.

Profilaktyka udaru mózgu: Krok 2 — wzbogaca dietę w potasu, magnezu i kwasu foliowego

Druga «Brick», co opiera się na zapobieganiu udarowi — czy warzywa i owoce. Jedno z wyjaśnień dlaczego warzywa i owoce są istotne dla zapobiegania udarowi, że te produkty — najbogatsze źródła przeciwutleniacze, które są znane w celu zmniejszenia stanu zapalnego i zapobiega powstawaniu blaszek w ściankach tętnic. Przeciwutleniacze rozszerzają naczynia krwionośne i, co za tym idzie, zwiększenie przepływu krwi.

Więc udaru lepiej jest zapobiegać, aby jeść dużo świeżych owoców i warzyw w takiej odmiany, która po prostu nie może sobie pozwolić.

Jednym z najcenniejszych owoców dla prewencji udaru mózgu — banan jest bogate w potas. Naukowcy wykazały, że dieta zawiera prawie nie potasu zwiększa ryzyko udaru o 30%. Dwa lub trzy banany dziennie lub garść suszonych śliwek nasyconych menu potasu, nie pozostawiając szans na udar mózgu. Jeśli mówimy o warzywa, z których najbardziej użyteczne fasoli i szpinaku, bo są bogate w kwas foliowy.

Amerykańscy naukowcy odkryli, że osoby, których dieta jest bogata w pokarmy zawierające kwas foliowy, rzadziej cierpią z powodu chorób sercowo-naczyniowych i udaru mózgu.

Poza potasu i kwasu foliowego w celu zapobiegania udaru szczególnie ważny stosowania magnezu w połączeniu z wapniem. To zjednoczenie obniża ciśnienie krwi i ryzyko udaru mózgu. I on i inne elementy są zawarte w mleku, które po profilaktyki udaru mózgu, należy podjąć niskiej zawartości tłuszczu. Stawka dzienna — 2 szklanki mleka dziennie. Poza tym mleko magnezu pokarmy bogate, takie jak czarna fasola, szpinak, halibuta.

Wszystkie z nich są korzystne w zapobieganiu udarowi.

Profilaktyka udaru mózgu: Krok 3 — wydalenie soli

I. Wreszcie trzeci fundament prewencji udaru mózgu — nagłe i znaczne ograniczenie spożycia sodu. Muszą nie tylko zmniejszyć ilość spożywanej soli, ale całkowicie wyeliminować z diety przetworzonej żywności, ponieważ są odpowiedzialne za ponad 80% całkowitego spożycia sodu. Wiele produktów, które nawet nie dostrzegają, jak słone, zawierają ilości sodu niż w żetonach.

Na przykład, sosy fabrycznych i ketchupem. Po prewencji udaru mózgu, to lepiej zrezygnować z żywności przetworzonej.

Share →