Przeciwgrzybicze

Przeciwgrzybicze

Tłumić wzrost i rozmnażanie patogennych grzybów z użyciem leków o różnej strukturze chemicznej.

Odróżnić leki, które są używane do wpływu na powierzchnię i systemu (głębokie) grzybicy.

Leki stosowane w grzybic powierzchownych (zmiany skórne, błony śluzowe jamy ustnej, przewodu pokarmowego, pochwy)

Gryzeofulwina — antybiotyki wytwarzane przez pleśń Penicillium (nigricans) griseofulvum. Ma grzybostatyczne na różnych typach dermatofity (Trichophyton, mikrosporiumy, ahoriony, epider-mofitony). Nieskuteczny w kandydozy. Istotną właściwością jest jego skuteczność gryzeofulwinę połykanie.

Aktywność Gryzeofulwina zależy od stopnia rozproszenia proszku: Formularz drobnoziarnisty jest około dwa razy mniej aktywne niż specjalnie przygotowanej postaci rozdrobnionej, który jest nazywany «Gryzeofulwina Forte».

Gryzeofulwina daje syntezę ściany komórkowej grzybów i hamuje replikację DNA, tworząc rozpuszczalne kompleksy RNA hamuje syntezę białka.

Antybiotyk dobrze absorbowany z przewodu żołądkowo-jelitowego, maksymalne stężenie we krwi osiągnęło w ciągu 4-5 godzin. To jest selektywnie osadza się w warstwie rogowej, macierzy paznokcia ryzosfera keratyny włosów ochronie nowo utworzone przed atakiem grzybów. W dolnej części warstwy rogowej jest gryzeofulwiny wystarczającej koncentracji po trzech dniach leczenia, średnie warstwy — 10-15 dni, a górna — po 33-56 dniach, i określa czas trwania leczenia. Antybiotyk zatężono w wątrobie, tkance tłuszczowej, mięśniach szkieletowych.

W biotransformacji w wątrobie i wydalany z moczem i kałem.

Gryzeofulwina jest stosowany w leczeniu favuse, Trichophyton, Microsporum głowy i gładka skóra, jak również klęska paznokci (grzybica paznokci) spowodowane grzybami chorobotwórczymi (ahorionom, trihofitonom, czerwony epidermofiton).

W stosowania gryzeofulwiny mogą być nudności, wymioty, bóle brzucha, bóle głowy, zawroty głowy, dezorientacja. Dzieci często rozwijają reakcje alergiczne, zmiany w krwi (leukopenia lub leukocytoza, eozynofilia, limfopenia), niespecyficzne hamowanie immunogenesis metabolizm naruszenie metabolizmu porfiryn, witamin z grupy B

Aby być najbardziej skuteczne leczenie jednocześnie z gryzeofulwiny miejscowo podawane inne leki przeciwgrzybicze: Surowce amikazol undecylenowy kwasu, jod, kwas salicylowy i inne.

Wykonane maść mazidła griseofulvin do stosowania na zmienioną chorobowo skórę, paznokcie. Leki te wywołują wyraźne działanie terapeutyczne bez niepożądanych efektów.

Pimafutsin (natamycyna) — antybiotyki, takie jak gryzeofulwiny w akcji. Różni się tym, że nie jest absorbowana z przewodu pokarmowego, począwszy od powierzchni skóry i błon śluzowych. Jest on stosowany w chorobach wywołanych przez drożdżaki, zwłaszcza gdy grzybica jamy ustnej, jelita, pochwy, otomycosis, kandydoza skóry i paznokci, w postaci tabletek, czopków, kremów, zawiesin do podawania miejscowego.

Od pigułki mogą być czasami nudności, wymioty; ze śmietany, świece — podrażnienie, pieczenie.

Lamisil (terbinafina) — alliloaminy pochodną inhibituje wczesny etap syntezy steroli w komórkach grzybów. Od spektrum działania podobny do gryzeofulwina, ale zapewnia grzybobójcze działanie na Candida albicans, a zatem jest on skuteczny w procesie zakaźnego eliminuje ryzyko nawrotu choroby.

Jest on stosowany w postaci tabletek do podawania doustnego, jak i maści do użytku zewnętrznego. Skutki uboczne są mniej popularne niż z gryzeofulwiny, ale mimo to nie należy podawać kobietom w ciąży i karmiących piersią.

Polienowymi antybiotyki: nystatyna, amfoterycyna B, levorin — podstawowe leki stosowane w leczeniu — wszelkie formy kandydozy. Posiadają grzybostatyczne i grzybobójczych większe dawki. Nystatyna oraz levorin bardzo słabo absorbowane z przewodu żołądkowo-jelitowego, a więc stosuje się do leczenia grzybic powierzchownych.

Mechanizm działania antybiotyków polienowych jest tworzenie kompleksów z błony komórkowej grzybów sterole, co prowadzi do zwiększenia przepuszczalności cytoplazmatyczną komórki i utratą rozpuszczalnych w wodzie związków o niskiej masie cząsteczkowej (kationy K +, NHJ, fosforany, aminokwasy, itp) i powstrzymywania mikroorganizmów.

Nystatyna, levorin i stosowane w leczeniu kandydozy pleśniawki i przewodu pokarmowego. Preparaty do stosowania zewnętrznego są skuteczne: czopki i maści stosuje się w leczeniu kandydozy skóry i błon śluzowych. Gdy jelit nystatyna kandydozy i levorin mianowany wnętrza w postaci tabletek.

Ponieważ leki są słabo absorbowane z przewodu żołądkowo-jelitowego, kandydoza dróg oddechowych przez inhalację Zaleca się stosowanie roztworów w postaci soli sodowych.

Nystatyna Toksyczność i levorin znikome, więc powikłania zdarzają się rzadko, ale czasami nudności, wymioty, biegunka.

Nystatyna, levorin i wykorzystywane w celu zapobiegania drożdżycy długotrwałego leczenia antybiotykami o szerokim spektrum.

Kandydoza skóry i błon śluzowych są wykorzystywane jako wody i alkoholu roztworach barwników o właściwościach antyseptycznych: fiolet goryczki, błękitu metylenowego, fuksyna, genialny zielone, itp ..

Narkotyki syntetyczne. Amikazol skuteczny przeciwko dermatofity (Trichophyton, mikrosporium) oraz grzyby drożdżopodobne rodzaju Candida. Stosowane tylko zewnętrznie w postaci maści i pudry.

Klotrimazol — przeciwgrzybiczy o szerokim spektrum. Skuteczne dermatofity, kandydoza, antybakteryjnie i aktywności przeciwpierwotniakowym. Przypisywanie z grzybicą skóry i układu moczowo-płciowego kandydozy.

Wytwarza się w postaci tabletek dopochwowych i maści.

Preparaty Maść kwas undecylenowy «Tsinkundan» maści «undecynyl» proszek «Dustundan» maści mikoseptin — stosowane w sportowców, zapalenie skóry, drożdże w postaci maści lub proszków. Zawarte w tych postaciach dawkowania kwasu undecylenowego i jego soli sodowej lokalnego fungistatyczne aplikacji i działanie grzybobójcze, ponieważ łamią procesy metaboliczne w błonach komórkowych grzybów.

Narkotyki «Deka min», «Oktation», «Mikozolon», «Esulan», «Hloratsetofos» mają inną strukturę chemiczną, wydane w postaci maści lub roztworami alkoholowymi tylko stosować miejscowo w leczeniu sportowiec, rubrofitii, Microsporum, Trichophyton.

Roztwór jodu, 2,1% alkoholowy roztwór jodu Lugola, jodek potasu, jodek sodu, diyodolein. Masz przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne działanie. W powierzchownej grzybicy stosowane miejscowo, z głębokim wnętrzu.

Leki stosowane w leczeniu grzybic układowych

Amfoterycyna B — antybiotyków polienowych o szerokim spektrum działania. Jest on stosowany w leczeniu kandydozy systemowy i inne głębokie infekcje grzybicze, które odróżniają je od innych przeciwgrzybiczych. Amfoterycyna B jest aktywny i te, grzybice, patogeny oporne na inne leki, takie jak blastomykoza Ameryki Północnej, histoplazmoza różne formy, kryptokokozę, kokcydioidomikozą, Sporotrychoza i inne.

Skuteczność amfoterycyna B jest zwiększona, gdy jest ona połączona z antybiotykami (na przykład, tetracyklinę, ryfampicyna). Z powodu słabej absorpcji z przewodu żołądkowo-jelitowego jest podawany pozajelitowo (dożylnie, endolyumbalno). Możliwe jest również, przez inhalację i miejscowe stosowanie antybiotyków. Jednak lek jest bardzo toksyczny: często: nudności, wymioty, biegunka, gorączka, ból głowy, aktywność serca, uszkodzenie nerek, zaburzenia elektrolitowe, depresja gemopozcha.

Dlatego też w coraz większym stopniu stosowane w pediatrii Amphoglucaminum leku mieszaniny amfoterycyny B z N-metyloglukaminowa sól.

Amphoglucaminum porównanie efektywności z amfoterycyny B, ale jest znacznie mniej toksyczny. Jest on absorbowany z przewodu żołądkowo-jelitowego, w związku z tym może być podawany doustnie efektów resorpcji. Struktura i właściwości podobne do Amphoglucaminum narkotyków mikogeptin.

Ze względu na szeroki wprowadzenia leków przeciwgrzybiczych syntetycznych amfoterycynę B i jej analogów, w praktyce pediatrycznej się rzadko.

Syntetyczne środki przeciwgrzybicze. Flutsitoztsn (Ankotil) jest przewidziany do kandydozy ogólnoustrojowej, a zwłaszcza dróg moczowych. Flucytozyna dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, łatwo przenika CSR. Połączenie amfoterycyny flucytozyny przy kandydoza posocznicy lub w przypadku rozwoju oporności na jeden lek.

Działania niepożądane mogą być nudności, wymioty, biegunka, utrata apetytu, wysypka, zawroty głowy, halucynacje, leukopenia, niedokrwistość, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych.

Ketokonazol (Nizoral) — certyfikat podobne do flucytozyną.

Efekty uboczne: nudności, wymioty, bóle brzucha, uszkodzenie wątroby, ból głowy, gorączka, ginekomastia, zahamowanie czynności kory nadnerczy.

Mikonazol (Daktarin) odczyty podobnych do flucytozyna i ketokonazol, mikonazol, ale jest słabo absorbowany z przewodu żołądkowo-jelitowego, a więc jest podawany dożylnie. Mikonazol biotransformacji w wątrobie, więc jest przepisany jej patologii. Nie może być używany z amfoterycyny do ewentualnego antagonizmu.

Efekty uboczne: świąd, wysypka, gorączka, dreszcze, nudności, wymioty, biegunka, zapalenie żył, hiponatremia, niewydolność nerek, psychozy, zaburzenia rytmu serca, małopłytkowość, niedokrwistość.

Flukonazol (Diflucan) spektrum działania podobny do otrzymywania ketokonazolu, lek jest mniej toksyczny, ale są dobrze wchłaniane z przewodu pokarmowego, a zatem jest on podawany doustnie i dożylnie. Również w CSR i mózgu powoli usuwana z organizmu, dzięki czemu może być brane raz dziennie.

Share →