Przepuklina pachwinowa u mężczyzn i kobiet - rodzaje przepukliny - granica - zapobieganie ...

Przepuklina pachwinowa u mężczyzn i kobiet — rodzaje przepukliny — granica — Zapobieganie przepukliny pachwinowej

Środki ludowe skutecznie pomaga w leczeniu wielu chorób, ta strona pomoże Ci znaleźć odpowiednie przepisy i zapoznanie czytelników z opinii.

Co to jest przepuklina pachwinowa

Przepuklina pachwinowa — Jest to choroba, w której znajduje się wybrzuszenie narządów wewnętrznych (jelito omentum, itd.) W pachwinowej kanału podskórnych

Przepuklin pachwinowych są znacznie bardziej powszechne niż innych typów. Około 80% wszystkich przepuklin pachwinowych zrobić. U mężczyzn, są one znacznie bardziej powszechne niż u kobiet.

Jest to spowodowane tym, że kanał pachwinowy u mężczyzn jest szersza, to jest. Ponieważ w nim są powrózka nasiennego i naczynia do karmienia jaj.

Rodzaje i przyczyny przepukliny pachwinowej.

Przepuklin pachwinowych są z następujących typów:

Wady wrodzone i nabyte.

Wrodzona przepuklina przepuklina powstaje podczas zstąpienia jąder z jamy brzusznej do moszny u chłopców (lub jajnika w miednicy u dziewcząt) w macicy. W chwili narodzin otwarcia otrzewnej przez które spadły, zarośnięte. Jeśli nie jest leczony w czasie, a następnie przez otwór za jądra (jajnik) może rozszerzyć narządów wewnętrznych.

Przyczyną wrodzonej przepukliny pachwinowej jest osłabienie ścianki brzusznej i więzadeł, które jest spowodowane przez dziedziczenia i niekorzystnym ciąży. Najczęściej występują one u wcześniaków i dzieci (osłabionych pięć razy częściej niż w pełnym okresie). 5% noworodków mają wrodzonej przepukliny pachwinowej. U chłopców występuje 7 razy częściej niż dziewczęta.

Często z przepukliny pachwinowej u chłopców w połączeniu wnętrostwo — zapalenie jąder.

W przeciwieństwie do przepukliny pępowinowej u dzieci, wrodzona przepuklina pachwinowa sama nie przechodzi. Operacja wykonywana jest w wieku 6-12 miesięcy.

Nabyte przepukliny pachwinowej częściej u mężczyzn i wystąpić z powodu słabości mięśni i więzadeł brzucha, które występuje wraz z wiekiem, zaniedbując przy fizycznej, lub poprzez ciężkiej pracy fizycznej. Szczególnie niebezpieczne jest połączenie tych czynników — z osłabione mięśnie szybko podjąć się ciężkiej pracy.

Tuż po rodzajów przepuklin:

Ukośne, bezpośrednie i połączone — W przeciwieństwie do nich na budowę anatomiczną i kierunku wybrzuszenia przepukliny sac.

Przepuklin pachwinowych są podzielone na vpravimye nie vpravimye (Gdy narządy wewnętrzne spadł przylutowane do worka przepuklinowego)

Naruszenie przepukliny pachwinowej

— To ściśnięcie zawartości przepukliny przepuklinowego pierścienia ograniczenie może być spowodowane z dwóch powodów:

1) nagle wchodzisz przez wielu wewnętrznego pierścienia przepuklinowego w worka przepuklinowego ze wzrostem ciśnienia w jamie brzusznej. Może to nastąpić w czasie wysiłku fizycznego, podnoszenia ciężkich, nagłych kaszel.

2) stołek przelewowy pętli jelitowej, wewnątrz worka przepuklinowego.

Naruszenie przepukliny pachwinowej u mężczyzn jest znacznie mniej powszechne niż u kobiet

Objawy naruszenia:

1. ostry ból w okolicy przepukliny

2. Nevpravimost wcześniej zmniejszyć przepukliny

3. Wymioty, nudności, opóźnione stolca.

Kiedy te objawy należy wezwać karetkę

Share →