Przepukliny - czemu nie jest konieczne, aby wytrzymać ból

Przepukliny — czemu nie jest konieczne, aby wytrzymać ból

Przepukliny — zaburzenia w którym krążków są przemieszczane, przez co pacjent ból, drętwienie lub osłabienie. W krążka ma kilka funkcji; złagodzić obciążenie kręgosłupa, co stanowi fizycznym podłączeniu kręgi kręgosłupa i zapewniają elastyczność.

Zewnętrzna część krążka nazywa pierścień włóknisty. Wewnętrzne — jądra miażdżystego. Pierścień włóknisty składa się z ciasno splecionych włókien kolagenu, zachowuje kształt dysku międzykręgowego jest utrzymywany w miejscu kręgów i ułatwia równomierne rozmieszczenie ciężaru. Jądra miażdżystego inną wysoką zawartość wody, mniejszą gęstość i większą odporność; Największym Załaduj spada za każdym razem osoba podnoszenie ciężarów. Przepuklina rozwija się, gdy pierścień nie może posiadać jądro, a niedawno przeniósł się z fotela.

Zdarza się to często w procesie zwanym zwyrodnienie krążków międzykręgowych. Te procesy zwyrodnieniowe są częstsze u osób w podeszłym wieku, ale również zaobserwować w młodym wieku. Podczas tego procesu ilość wody zmniejsza się płyty i koła staje się bardziej kruchy.

Przepuklina może zacząć rozwijać po kontuzji, ale zdarza się częściej u osób, które są podatne na tego naruszenia.

Share →