Przewlekłe i ostre zapalenie trzustki. Leczenie zapalenia trzustki. Dieta ...

Przewlekłe i ostre zapalenie trzustki. Leczenie zapalenia trzustki. Dieta w ostrym zapaleniu trzustki.

W pierwszym artykule z serii «zapalenie trzustki. Przyczyny i objawy zapalenia trzustki «domsovetov rozpoczął zapoznanie czytelników z funkcji, takich jak nieprzyjemne choroby zapalenie trzustki. Dzisiaj dowiesz się, co ostre i przewlekłe zapalenie trzustki.

Jak jest ich leczenia, jak również to, co powinno być dieta w ataku ostrego zapalenia trzustki.

Ostre zapalenie trzustki. Leczenie ostrego zapalenia trzustki.

A więc, ostre zapalenie trzustki — To zapalenie trzustki, który jest jednym z najczęściej wśród chorób otrzewnej. Zapalenie jest zwykle wywołane przez przejadanie się lub jednoczesnego odbioru tłustej, pikantne jedzenie i alkohol. Ponadto atak może być spowodowane chorobą kamieni żółciowych, zapalenie lub wrzód dwunastnicy, uraz jamy brzusznej, ostrych infekcji (często wirusowymi), nieprawidłowego działania hormonalnego. Charakterystyczny i najbardziej widoczna cecha ostre zapalenie trzustki jest silnym napadowy ból brzucha, które w ogóle nie prostować.

Podwyżki ból i może doprowadzić do bolesnego szoku, utrata przytomności, spadek ciśnienia krwi, przyspieszenie czynności serca. Teraźniejszość i wymioty, biegunkę, żółci wzdęcia, futro, jest porażenie jelit (nie czułem się perystaltyka). Podwyższona temperatura ciała, zaburzenia mikrokrążenia, o czym świadczy piąty niebieskawo pobliżu pępka i brzucha. Ponad 60% przypadków ostrego zapalenia trzustki są doliczane do ostrego zatrucia, a 15% ataków kończy się śmiercią.

Zdiagnozowano ostrego zapalenia trzustki nie jest trudne — ultrasound skanowania potwierdzający wzrost trzustki dzięki napełniania i tworzy postać tej choroby; Poziom amylazy we krwi i moczu wzrasta gwałtownie; we krwi — znacznego zwiększenia szybkości sedymentacji erytrocytów i leukocytów.

Istnieje kilka postaci ostrego zapalenia trzustki. Formularz edematous (Śródmiąższowe zapalenie trzustki) oraz trzustki (Krwotoczna, tłuszczu i ropne). Najbardziej korzystne rokowanie Obrzęk zapalenie trzustki e — trzustka jest stan zapalny, ale sąsiednie narządy i tkanki nie jest zdradą. Skomplikowane rzeczy w krwotoczny martwicze zapalenie trzustki — trzustka powstają ogniska krwotoku w otrzewnej gromadzi się płyn. Formularz tłuszczowych charakteryzuje się licznymi plamami martwicy tłuszczowej, która ma wpływ nie tylko żelazo i narządów jamy brzusznej. I wreszcie, najgorszym — trzustki abscess — gdy ogniska zmian ropnych są obecne nawet w sąsiednich tkankach, w otrzewnej ropy narasta.

Myślę, że nawet ludzie, daleko od medycyny zrozumieć, że każda forma ostrego zapalenia trzustki katastrofalnie niebezpieczne dla życia pacjenta, więc o dowolnej samoleczenie nie jest wykluczone,. Człowiek, który miał atak ostrego zapalenia trzustki, należy pilnie do szpitala (zwykle w oddziale chirurgicznym lub oddziale intensywnej opieki medycznej).

Leczenie ostrego zapalenia trzustki odbywa się pod hasłem «głód, zimno i cicho.» W pierwszych trzech lub czterech dni (czasem pięć) podczas wstrząsu upadku ilustruje resztę ścisłe łóżko, głód i wody alkalicznej nie jest gazowana woda (do jednego litra dziennie), butelkę z wodą z lodem na brzuchu. Czasami potrzebny jest płukanie żołądka. Dożylnym podaniu leków przeciwbólowych i przeciwskurczowe, produktów specjalnych wyciszony wydzielniczej funkcji trzustki.

Ponadto, w celu uniknięcia komplikacji infekcyjnych prowadzone antybiotyk i detoksykacji.

Po trzech lub czterech dniach, pacjent zaczyna karmić małe, więc muszą ścisłego przestrzegania dieta. Farmakoterapia nadal. Nerwowy emocje i brak odpowiedniego snu u chorych spowalnia regenerację.

Dieta w ostrym zapaleniu trzustki.

Jak już wspomniano, w ciągu pierwszych 3-4 dni po ataku zalecane głód, po czym pokazy ułamkowe spożycia żywności i powtarza (5-6 razy dziennie w małych porcjach). Wszystkie posiłki powinny być ciepłe, w każdym przypadku, ani gorący, ani zimny. W ciągu kilku pierwszych tygodni żywności nie trzeba dodawać soli. Żywność powinna być pureed lub płyn konsystencja, jest surowo zabronione smażone i duszone potrawy (tylko gotowane na parze).

Polecamy: Owsianka śluzowa lub zupy z zbóż (płatki owsiane, krem ​​z pszenicy, ryżu), tłuczone ziemniaki, gotowane i postrzępiony mięsa w diecie (królik, cielęcina), jak desery i sufletów, krakersy pszenicy. Dieta stopniowo się powiększał wraz z wprowadzeniem pieczonych jabłek, masła (na przykład, dodać 5-10 gramów owsianki), omlet parowej lub jajecznicę, budynie o niskiej zawartości tłuszczu ser, niskotłuszczowe gatunków ryb. Z biegiem czasu, potrzeba stopniowo przejść do mniej delikatne w tryb żołądka — odmówić wycierania naczyń.

Jest ważne, aby przestrzegać diety 6-9 miesięcy. Zasilanie Błąd może wywołać przejście do przewlekłej postaci zapalenia trzustki. Przy okazji, 90% sukcesu leczenia zależy od zgodności dieta.

Poza tym konieczne jest, aby całkowicie wyeliminować stosowanie alkoholu, zalecane jest zaprzestanie palenia tytoniu.

Przewlekłe zapalenie trzustki. Leczenie przewlekłego zapalenia trzustki.

Jak wspomniano powyżej, w przypadku zapalenie trzustki Nie leczona, nie stosować się do zaleceń lekarzy i diety, wielokrotnie zwiększa prawdopodobieństwo stopniowej progresji choroby i jej przejście do chroniczny. Objawami tej choroby są podobne do objawów ostre zapalenie trzustki ale po prostu nie tak wyraźne. Okresowo pacjent odczuwa ból w jamie brzusznej (zwykle po jedzeniu, odchylenie od diety, picie alkoholu), to jest ciągle chory, zmniejszenie apetytu i brzucha martwi dudnienie żołądka, ostro zaznaczone niechęć do tłustych, krzesło staje się cieczą, trudno jest zmyć z toalety (wytłuszczenie błyszczeć, plastelina spójności), zmniejszenie masy ciała. W dowolnym momencie przewlekłe zapalenie trzustki może się pogłębić, w wyniku napadówostre zapalenie trzustki.

Jak wiecie, w tym przypadku, nie może obyć się bez hospitalizacji.

B Leczenie przewlekłego zapalenia trzustki Zaostrzenia jest na diecie czele i regularne stosowanie preparatów enzymatycznych. Ważne jest, aby zrozumieć, że z powodu zaburzeń funkcji trzustki, każde obciążenie (fast-food, stres) może być przyczyną ostrego zapalenia trzustki. Konieczne jest również, aby przypisać właściwą preparatu enzymatycznego. Fakt, że istnieje wiele z nich, i różnią się one nie tylko koszt, ale także kompozycji.

Powołanie produkuje lekarza na podstawie analizy, więc należy z nim porozmawiać o tym, dlaczego jest ten preparat. W miarę upływu czasu, a także z zastrzeżeniem bez tłustych, dzienna dawka preparatów enzymatycznych może się zmieniać. U pacjentów z przewlekłym zapaleniem trzustki może być nerwowy i podnoszenia ciężarów. Istnieje również widok (na wschodnich uzdrowicieli), że zapalenie trzustki — choroby ludzi, którzy są bardzo zaniepokojeni dla mojej rodziny.

Miliony ludzi żyją z rozpoznaniem przewlekłe zapalenie trzustki. Wytwarzają one niepowtarzalny styl życia oparty na szacunku dla wszystkich «możliwe» i «niemożliwe». Utworzony całe portale, gdzie ludzie cierpiący na zapalenie trzustki, komunikować, dzielić swoje «diety» sukces, zwróciła się do Rady (np pankreatitu.net strona). A co najważniejsze, gdzie można dowiedzieć się, jak ludzie nauczyli się doceniać to co «trzeźwy i diety» życie!

W następnym artykule omówimy popularnych metod leczenia zapalenia trzustki, a zaleca się przewlekłe zapalenie trzustki dieta prostych receptur i dań dietetycznych.

Share →