Przyczyny nieregularne miesiączki lub hormonalne jaki ...

Przyczyny nieprawidłowości miesiączkowania czy co niewydolności hormonalnej?

Medycyny wiadomo, że niewydolność hormonalna kilka możliwych przyczyn i pokazuje się z powodu naruszenia w poziomie hormonów. Proces ten może spowodować zmiany w cyklu miesiączkowym, często wpływa na zdrowie kobiety i stanu emocjonalnego.

Medycyny wiadomo, że niewydolność hormonalna kilka możliwych przyczyn i pokazuje się naruszeń w poziomie hormonów. Proces ten może spowodować zmiany w cyklu miesiączkowym, często wpływa na zdrowie kobiety i stanu emocjonalnego.

Co to jest zaburzenia miesiączkowania. Z takim naruszeniem miesiączki u kobiet może przyjść razy razy, na przykład, więcej niż raz w miesiącu, a raz na dwa do czterech miesięcy. W ciężkich przypadkach, nawet mniej.

Co to jest niebezpieczne jest to, że awaria?

Po pierwsze, naruszenie cyklu często prowadzi do problemów z poczęciem, a jeśli to się dzieje, problemy z dzieckiem, a nawet poród.

Najczęściej kobieta, która ma problem hormonalny, mieszane żeńskie i męskie hormony. Na przykład, żeńskie hormony, jest znacznie mniejsza niż jest to konieczne.

Brak progesteronu (Żeński hormon) może wskazywać, że z udanego poczęcia, ciąży może być przerwany. W takich przypadkach kobiety są przepisywane sztuczny hormon, który może być stosowany w tabletkach. Ponieważ ciąża jest utrzymywany.

Skąd wiesz, że twój poziom żeńskich hormonów. Z badania krwi, który prowadzi niezależne laboratorium, można uzyskać obraz całości.

Ponadto, najlepszym sposobem, aby określić ilość progesteronu za pomocą pomiaru lub odbytnicy temperaturę podstawową. Jak można prawidłowo zmierzyć temperaturę podstawową. W tym celu, należy codziennie rano w tym samym czasie, bez wstawania z łóżka, przez 5-7 minut, kobieta powinna zmierzyć temperaturę w odbytnicy.

W normalnej zdrowej kobiety, w zależności od fazy cyklu temperatura ta będzie się zmieniać. Na przykład, zwykle około 1 faza powinna pozostać na poziomie około 36,4 – 36.6. po owulacji, jest gwałtowny wzrost temperatury do poziomu 37,0 i wyższym.

W ogóle, według wielu lekarzy, jedyną istotną różnicą w temperaturze obu fazach. To nie może być mniejsza niż 0,4 stopni. Ołów graficzne temperatura podstawowa wymaga około 3 lub więcej miesięcy. Ważne jest, aby wiedzieć, że każda kobieta może być 2-3 cyklu owulacji, gdy jajo nie dojrzewa. To jest norma. Jeśli więcej tych cykli ma pewne problemy.

Zaczynając prowadzenie takich wykresów, można szybko zrozumieć, czy kobieta hormonalne zakłóceń. Jeśli jest nieprawidłowe temperatury mogą zobaczyć ginekologa. Poprzez analizę wykresu, to wysyła kobieta analizy hormonalnej, po którym to być konieczne przepisanie leków.

Ponadto, należy zauważyć, że poprawnego pomiaru temperatury w odbycie. planowanie, można nie tylko planować ciążę, ale także poznać bezpiecznych dni. Zwykle, cykl jest podzielonych na dwie fazy. W środku, odpowiednio owulacji.

Dwa lub trzy dni przed owulacją i tej samej liczby dni po – to jest «niebezpieczny» dni, czyli dzień, najkorzystniejsze dla koncepcji.

Oprócz wieku rozrodczym niewydolność hormonalna może wystąpić u kobiet w okresie menopauzy. Może to spowodować uderzenia gorąca pojawiają się, nerwowość, rozdrażnienie, itp

Najczęściej awaria kobiet hormonalne starszy, ale nadal w wieku rozrodczym może prowadzić do zatrzymania jajników. Zmień miesiączki, inne bogate – wszystkie objawy niewydolności.

Tak więc, bez względu na to, ile lat może być, przy pierwszych oznakach uszkodzenia hormonalnej jest lepiej skonsultować się ze specjalistą, który jest pewien, przepisać leczenie.

Share →