Przyczyny opóźnienia miesiączki

Przyczyny opóźnienia miesiączki

Opóźniona miesiączka z ujemnym testem — Zjawisko to nie jest rzadkością. Najczęściej nie ma potrzeby się bać, to nie choroba. Ale fakt, mówi o braku w organizmie, co tylko może prowadzić do negatywnych konsekwencji.

Dlatego też, jeśli się miesiąc opóźnienia jest dłuższy niż 10 dni w ujemnego wyniku testu. lepiej odwiedzić ginekologa.

Przyjrzyjmy się, jakie sygnały Opóźnienie miesiącu i gdzie może to prowadzić.

Opóźniona miesiączka u młodzieży

Jak wiadomo, w pierwszym roku lub dwóch po rozpoczęciu pierwszej miesiączki u dziewcząt nastoletnie rzadko stałym cyklu. To jest czas pomiędzy rozpoczęciem pewnych krytycznych dni, i inne, jak powinny być normalne, a nie same. To jest dokładnie to, w przypadku, gdy nie należy martwić się, a nawet kupić badanie nie jest konieczne — to nadal nie pokazuje.

Fakt, że przez pierwsze dwa lata wzrostu w kobiet Hormony niestabilne. Wzloty i upadki ewentualnego nastroju, mówi o upadku lub podniesienie poziomu hormonów we krwi. Gdy hormony przestają szaleć, cykl zostanie skorygowana. Jeśli regularny cykl nie jest zainstalowany i po dwóch latach, to, oczywiście, do lekarza.

Opóźniona miesiączka, test jest negatywny

Może być Cała rzecz w teście. Może być opóźnione, na przykład. Dlatego też, dla większej pewności kupić trzy na raz, korzystnie od różnych producentów, mają jedną po prostu działa, jeśli to.

Ujemny wynik testu z widocznego opóźnienia miesiączki może być w przypadku, jeśli zdecydujesz się go używać zbyt szybko. Test ciążowy reaguje na GHCH hormonu, który pojawia się w ciele kobiety, w około 10 dni po zapłodnieniu. Oczywiście, jeśli masz obawy przed, nawet prąd testu pokaże nic.

Opóźniona miesiączka choroby ginekologiczne i zaburzenia

Powodem miesiączki opóźnienia może służyć jako naruszenie tarczycy, który jest odpowiedzialny za produkcję hormonów. A jeśli nastolatek jest zjawiskiem normalnym, dla dorosłych kobiet jest to sygnał, aby włączyć się do endokrynologa i ginekologa. Nierównowaga w hormonalne prowadzi do naruszenia jajników, tzw dysfunkcji. Leczyć takie choroby mogą być lekarzem.

Procesy zapalne wewnętrznych organów żeńskich, jak również nowotwory o różnej etiologii, endometriozie może również powodować Opóźnienie miesiącu. Ponadto Ujemny wynik testu na opóźnienia. częściej jako fałszywy alarm.

Powodem miesiączki opóźnienia Może być również nieprzyjemnych chorób, takich jak zespół policystycznych jajników. Zjawisko to, w przypadku funkcji narządów rozrodczych jest przerwane na skutek powstawania torbieli jajnika. Dzieje się tak często ze względu na podwyższony poziom testosteronu — męskiego hormonu — u kobiet.

Nadmiar testosteronu można zidentyfikować na wyglądu pacjenta. To ma nadwagę, zwiększył owłosienie (nogi, pachy, pachwiny, skóra powyżej górnej wargi), tłustej skóry twarzy i głowy. Proces jest uważany za dość odwracalny czasu rozpoczętego leczenia.

Jeśli dokręcić wizytę do lekarza, choroba może pogorszyć i doprowadzić do niepłodności.

Najczęstsze przyczyny opóźnienia miesiączki

Powodem miesiączki opóźnienia z ujemnego wyniku testu może być banalne «gry» z wagi. Jeśli ciągle na diecie, lub nie zawsze, ale ostatnio udało ci się pozbyć dużej części zapasów tłuszczu w organizmie jest jakaś nierównowaga, co z kolei wpływa na hormony, w wyniku — opóźnienia miesiączki, test jest negatywny !

To samo może się zdarzyć, na drodze, a jeśli jest to najwyższy czas przejść na dietę — waga wykracza poza granice, a mianowicie skrada się do trzeciego stopnia otyłości (patrz «Body Mass Index» w miejscu JustLady.).

Ciężka praca fizyczna (powiedzmy, shpaloukladchits) może również spowodować okres opóźnienia. Jeśli pracujesz w produkcji i zmuszony do grawitacji, to jest czas, aby pomyśleć o zmianie pracy. Ponieważ traktowanie w takich przypadkach możliwe jest tylko przy jednoczesnym wyeliminowaniu szkodliwego czynnik.

Jeśli masz Opóźnienie i miesięczne testu jest negatywny. Pomyśl o tym, co robisz i jak zwykle ostatnio czuje. Zmiany klimatu podczas podróży na wakacje lub w podróż służbową, może spowodować opóźnienie miesięczne 5-10 dni. Ponadto, silne napięcie nerwowe, stres, długa praca, która wymaga koncentracji może zaburzyć regularność cyklu miesiączkowego.

Inny Powodem opóźnienia miesiączki ginekolodzy często zakładają brak witaminy E. Ale takie rozpoznanie można postawić tylko lekarz, nie spieszyć się postawić na pokarmów bogatych w witaminy i kupić kapsułki oleju. Nadmiar witaminy E nie jest mniej szkodliwe niż brak (zob. «Nadmiar witaminy w organizmie» na stronie JustLady).

Opóźniona miesiączka z ujemnym testem może również wynikać z nowych leków, które zostały przepisane przez lekarza, albo z powodu zmian w doustnych środków antykoncepcyjnych.

Z powyższego jasno wynika, że ​​miesiączki opóźnienia może powodować nie tylko ciąży, ale wiele innych czynników. Zrozum to sobie, że trudno. A jeśli nie są w czasie miesiączki nie jest to pierwszy raz, należy skonsultować się z lekarzem.

Aleksander Panyutin

Share →