Przyczyny opóźnienia miesiączki

Przyczyny opóźnienia miesiączki

Lub miesięczna miesiączki — jest naturalnym procesem fizjologicznym, który rozpoczyna się w okresie dojrzewania u dziewcząt (11-15 lat), a kończy na dojrzałych kobiet 45-52 lat. Tutaj są odrzucane podczas miesiączki spuchniętą warstwy błony śluzowej macicy — endometrium, co powoduje plam.

Czas trwania cyklu miesiączkowego jest uważane za normalne, jeśli zmienia się w ciągu 21-35 dni (zwykle 28 dniach) na okres dłuższy niż 35 dni uznaje się, że opóźnione miesięcznie. Gdy cykl ten jest obliczony w pierwszym dniu menstruacji, do pierwszego dnia następnego. Tło Istnieją różne okresy opóźnienia, ale mogą być one podzielone na naturalnych przyczyn fizjologicznych i patologicznych.

W naturalne przyczyny opóźnienia miesiączki to:

1. Ciąża — najczęściej u kobiet w okresie opóźnienia. Może także towarzyszyć toksyczności zmianami preferencji żywności i zwiększać czułość piersi. Teraz każda kobieta może z łatwością dowiedzieć się o ich ciekawej pozycji przez zakupem apteki i prowadzenie prosty test.

Opóźnienie miesiączki u kobiet jest obchodzony w całym okresie ciąży.

2. Karmienie piersią — jest to również jeden z powodów, dla miesiączki opóźnienia, a karmienie piersią w organizmie kobiety produkuje hormonu prolaktyny, która blokuje owulację. Jeśli kobieta jest karmienie piersią, menstruacja jest przywrócona w ciągu 6-8 tygodni. Po ustąpieniu dniach karmienia może być opóźniony aż do 2-3 lat, jednak dzieje się to bardzo rzadko.

3. Dojrzewanie — nieodebranych okres jest obecnie fizjologiczną normą, i często nie wymaga leczenia. Jeśli awaria cyklu miesiączkowego trwa dłużej niż 2 lata od początku pierwszego miesiąca, to jest poważny powód do konsultacji z lekarzem.

4. przed menopauzą (predklimaksa) — w tym przypadku opóźnienia miesiączki u kobiet starszych niż 45 lat, jest zwiastunem zbliżającego się menopauzy. Za każdym razem, opóźnienie będzie więcej i dłużej, aż zatrzyma się na wszystkich — i to jest naturalny proces dla kobiecego ciała.

Przez patologicznych przyczyn menstruacji opóźnienia obejmują:

1. chorób endokrynologicznych, czyli choroby układu hormonalnego i tarczycy, co wpływa na normalne funkcjonowanie jajników, powodując ich dysfunkcję. Jeśli kobieta bez wyraźnego powodu zaburzenia cyklu miesiączkowego (opóźnione miesiączki), to konieczne jest, aby odwiedzić endokrynologa i zachęcić ich do zdania egzaminu. Może obejmować USG tarczycy, nadnerczy, macicy, obrazowania mózgu.

2. Choroby ginekologiczne — i najczęstszą z nich jest zespół policystycznych jajników, endometrioza. adnexitis (zapalenie macicy) i mięśniaki macicy.

W policystycznych jajników organizmu kobiety produkuje męskiego testosteronu, hormonu, który prowadzi się w nadmiarze, aby awaria nie tylko cyklu miesiączkowego i bezpłodność. I to jest poważnym powikłaniem choroby ginekologicznej.

Zespół policystycznych jajników jest łatwo rozpoznać po wyglądzie, ponieważ kobiety są często obserwowane męskiego ciała wzór włosy — gęste wąsy nad jego usta, nadmierny wzrost włosów na nogach i ramionach, w pachwinach, pod pachami. Jednak choroba ta jest zbyt nie boi warto, jest całkowicie uleczalna, to po prostu nie opóźnić wizytę do lekarza.

Gdy zapalenie macicy zepsuje produkcję hormonów odpowiedzialnych za regulację cyklu miesiączkowego, więc kiedy Andechs Opóźnienie występuje także miesięczne.

3. Przewlekłe zatrucie — stałe nadużywanie nikotyny, alkoholu i narkotyków osłabia układ odpornościowy kobiet, co prowadzi do zaburzeń hormonalnych.

Inne przyczyny miesiączki opóźnienia:

· Nadmierny wysiłek fizyczny — stres fizyczny wyczerpuje ciało kobiety, więc ta sytuacja reaguje na swój sposób — zacznie produkować hormony, które uniemożliwiają wystąpienie miesiączki. Tak więc ciało wysyła sygnał, że jego siła jest uruchomiony. Kiedy kobieta staje się bardziej odpoczynek, i nie będzie przeciążony, co miesiąc odnawiać się.

· Otyłość i degeneracja — dużo masy jest złe i małych — nie jest dobre, ponieważ w obu przypadkach jest okres opóźnienia. Z otyłością u kobiet jest hormonem estrogenu przekształca androgeny i nie tyle hormonów żeńskich, znowu, nie występuje krytyczne dni.

Dystrofia opóźniona miesiączka sytuacja jest podobna do nadmiernego wysiłku fizycznego, kiedy ciało zapobiegają ich dalszemu osłabieniu, które powoduje okresu opóźnienia. Istnieje nawet pojęcie takie jak «masy krytycznej», miesiączkowego, że jest, jeśli kobieta waży mniej niż 45-47 kg, to zdarza się często opóźnione.

Opóźnienie miesiączki u kobiet w szczególności ryzyka nie może być z tego powodu, że przyczyną zwłoki. Na przykład, w zależności od badania, w opóźnienia miesiączki we krwi kobiety uważają zwiększona prolaktyny. Zwykle jest to spowodowane tworzeniem microadenomas (guzów) w mózgu, co prowadzi do nieodwracalnych w skutkach późno rozpoczęto leczenie.

To samo odnosi się do mięśniaków macicy, jajnika, choroby zapalne, endokrynologii i ginekologii.

Dlatego kobieta powinna przestrzegać regularności cyklu miesiączkowego i jakiekolwiek niepokojące przyczyn opóźnienia miesiączki, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Share →