Przydatne artykuły

Przydatne artykuły

Narybek na kuchence lub w piekarniku. Wielkie smażoną rybę w piekarniku i na patelni lub pieczenia arkusza, gdzie jest smażone równomiernie. Małe całe ryby i części dużych ryb jest zazwyczaj smażone na piec na patelni, odwracając się od jednej strony do drugiej.

Płytowy do smażenia duże ryby powinny być małe, równomiernie ogrzewa się do tuszy. Do smażenia małych ryb, wręcz przeciwnie, to lepiej wysoka gorączka, jak małe ryby smażone szybko duże.

Najbardziej powszechne w kulinarnych sposobów gotowania są następujące.

Na patelni żeliwnej lub patelni smażone ryby w małej ilości tłuszczu (5-10% masy ryb), ogrzano do 150-190 ° C przed gorącymi kawałkami ryb z solą, pieprzem, paneer z mąki i umieścić z boku skóry w patelnię z gorącym tłuszczu. Na powierzchni produktu rybnego dość szybko tworzy się skorupę. W celu uzyskania skorup z drugiej strony jest włączony ryby.

Ryby i stopniowo brązy równomiernie upieczone przez. Jeśli smażone bardzo grube kawałki ryby, panewka musi być przykryta, i przytrzymaj na piecu aż do gotowanej ryby.

Innym sposobem — smażone na obu stronach ryby można dozharivat w piecu podgrzany do 250 ° C w czasie 5 min dozharivaniya szafy.

Lepsze narybek na szalce żeliwa, które nagrzewa się równomiernie. Pan musi być bardzo gorące, umieścić na niej olej, a w gorącym oleju, ryby. Smażyć ryby powinny na złoty kolor.

Z przyprawami i ryb przed smażeniem czasem Marino: wycięte kawałki zalać pietruszki, cebula, sól, pieprz, skropić sokiem z cytryny i wlać olej roślinny. Ryby marynowane 1-1,5 godziny w lodówce. W procesie marynowania kwas cytrynowy jest absorbowana w tkance ryb, smażone ryby daje delikatną rodzaju smaku.

Przed smażeniem marynowane kawałki ryby otrząsnąć zieleni, cebula i inne przyprawy, obsushivayut ręcznik i paneer w mące. Następnie ryby umieścić na skorovodu rozgrzanym oleju (w 150-180 ° C), pozostawiając odstęp między kawałki 1-2 cm. Jeżeli ten warunek nie jest spełniony, tworzenie się skorupy jest zwolniony (ze względu na chłodzenie tłuszczu) oraz następujące części soków ryb. Dodatkowo, białka i inne substancje pochodzące z soku wypłynęły i zanieczyszczać niedogotowanego ryb, jak również (spalony materiał) i tłuszcz.

Obróć kawałki łopatek rybnych lub kratowych łyżki.

Do smażenia ryb, można użyć różnych rodzajów olejów roślinnych: słonecznikowy, oliwę, musztardę, bawełny i sezam. Narybek na gorącej patelni jest konieczny, aby olej nie syczeć latania we wszystkich kierunkach. Perezharivaya, psuje, zmiany jej składu chemicznego.

Może być mieszany z olejem roślinnym z masła lub smalcu. W tym przypadku, i brązy ryb mniej niedogotowane. Olej roślinny przed smażeniem narybek musi być dobrze: wlać do głębokiej patelni, które wcześniej były prawidłowo rozgrzać. Grubość warstwy oleju 1 cm umiarkowanym pożaru. Olej nie może gotować, to po prostu nagrzewa się, a tym samym nieco jaśniejszy.

Jeśli praży olej zaczął wyróżniać się białawy dym, to znak, że olej jest wystarczająco zapalić.

Można również gotować rybę, głęboko smażone. Ten sposób obróbki cieplnej jest to, że ryba jest zanurzony w garnku (patelni żelaza lub żeliwa z głębokie) ogrzewano do 180 ° C powoduje powstanie brązowego tłuszczu na całej powierzchni wyrobu. Oraz stosunek produktu tłuszczowego 4: 1.

Ryby wstępnie pocięte na filety bez skóry i kości i pokroić na plasterki. Potem było solą, pieprzem, posypać mąką, z paneer świateł w jaja, paneer ponownie w mące i umieścić w tłuszczu. Frytownica do smażenia należy przyjmować tak, że ryby są całkowicie zanurzone w nim.

Fry do złotego brązu przez około 5 minut, a następnie usunięto z frytownicy i umieścić na 5-7 minut w piekarniku dozharivaniya.

Do wytwarzania potraw, takich jak «ryby, smaży się w ciasta» (lub «Eagles rybny»), czasami stosowane w smażenia polufrityure. W którym stosuje się tłuszcz w takiej ilości, że produkt jest wysyłany do około 1/3. Aby utworzyć skorupę na całej powierzchni smażone okresowo produktu odwrócony.

Smażenia tłuszcz do smażenia powinna być czysta, dobrze Przyciemniane i przed obniżenie powinno pop ryb lub ryb gotowane się okazuje, nie smażone. Przed upuść nowych części smażenia ryb należy ponownie ostrzyć.

Do tego dania jest cięty na filety ryby, która jest następnie pokroić w kostkę 1 cm, 8 cm długości i Marina. Następnie przygotować ciasto (ciasto) w wodzie lub mleko dodaje żółtka, sól, cukier, olej roślinny, dodać mąkę i mieszać. Niektóre gospodynie w tym ciasta wprowadza się tuż przed gorącym dobrze ubitymi białkami, zanurza się w marynowanych paluszki rybne, a następnie smażone w oleju.

Przygotuj ryby umieszczone na kratce do odprowadzania tłuszczu.

Smażone ryby na ruszcie, składający się z prętów metalowych (grill, rusztu), zachodzi w wyniku działania promieniowania węgli. Dla równomiernego smażenia produktów, znajdujących się na ruszcie, po utworzeniu się skorupy na jednej bocznej klapki. Aby to zrobić, musisz mieć dwustronną kratkę.

Do smażenia ryb z grilla mogą być stosowane urządzenia elektryczne lub gazowe o różnych wzorach, które znajdują się powyżej smażyć produktu grzejniki, eliminuje możliwość uzyskania ich tłuszcz i sok pozyskiwany z produktu.

Podczas smażenia na monitorze grilla do swoich barów były dobrze czyszczone, suszone, smarowane. Małe ryby na grillu pieczone całe duże — części (naturalne lub panierowane). Można smażyć i hamburgery, kebaby ryb, kiełbasy. Panierowane ryby powinny być ostrożny ukrywa paski.

Okruchy Rusk należy badać. Przed smażeniem ryby (całość, dawki jednostkowej lub kebab) lekko osolonej i umieszczony na 20-30 minut w oleju roślinnym, a następnie cała skóra ryby nacięte w zakresie 1-2.

Gotowanie na grillu (to danie o nazwie «Fish Grill») łosoś, sieja odpowiedni, biały łosoś, śledź, okoń, jesiotra, okonia morskiego, halibut, flądra, sum i inne.

Świeże ryby przed smażeniem czyszczone marynowane, nadać mu stanąć na 30-40 minut i obsushivayut. Obsushivayut ryb jest konieczne, ponieważ suche ryby lepiej niż wilgoć pieczone i zachowuje swój kształt. Obsushivayut ryby są najlepsze na serwetce lub papieru, chłonnego. Obsushennuyu ryby zwilżoną roztopionym masłem, paneer, położyć na grillu blisko siebie. Podgrzany grill i tłuszcz. Ryby skropione oliwą.

Hamburgery i kawałki ryby (naturalne i panierowane) uchylił raz i kebab i kiełbasę, że propeklis one równomiernie, 2-4. W gotowym produkcie pozostają wyraźne odbitki z barów.

Ryby z grilla, pyszne hot:.

Aby osiągnąć równomierne prażenie, filety rybne lub duże ryby pokroić na kawałki nie grubszych niż 3 cm, w postaci gęstego kawałek górnej warstwy może rozgotowana, a wszystko to nie jest jeszcze gotowy. Małe ryby smażone w całości. Skinning tłuste ryby (świeże śledzie, makrele i inne). Przed smażeniem nie powinno być.

Podczas smażenia stosuje się raz lub dwa razy cienkiej panierce. Dla pojedynczej ryby panierce (lub kawałków ryb), najpierw zwilżyć ubite jajko, rozpuszczone w mleku lub wodzie, a następnie paneer w bułce tartej lub mąki (ryba morska) z odrobiną soli i smażyć z obu stron na złoty kolor ładny. Gdy dwukrotnie panierki zaleca dobre obsushennuyu pierwszemu zanurzyć rybę w mleku, a następnie mąkę, a następnie w ubitym jajkiem i wreszcie w bułce tartej.

Smażone ryby będą smakować jeszcze lepiej, jeśli dodać starte serowych krakersów.

Czasami, obrane, umyte i pokrojone ryby na 15-20 minut przed pieczeniem moczone w mleku, miesza się z solą i pieprzem (1/4 szklanki mleka, 1/2 łyżeczki soli i pieprzu do smaku) i paneer w mące.

Do stołu smażone ryby podawane ze smażonymi ziemniakami, smażone warzywa (pomidory, cukinia). Mieszają się go i wszelkiego rodzaju pikle, grzyby, cytryna, pietruszka i seler smak. Aby ryby, smażone w głębokim tłuszczu, inne niż te wymienione produkty umieścić kawałek zielonego oleju, sosu pomidorowego lub serwowane majonez z ogórkami.

Prosta sprawa — pan.

Często przyczyną awarii kulinarnych gospodyń domowych staje. regularnych ogólnoeuropejskich. Ryba podczas gotowania jest przyklejona do niego, to jest spalony. Powód — zła opieka patelni.

Pan w żadnym wypadku nie mogą być myte wodą. Nie powinno też skrobać, drapać, bo są rysy, które i spowodować wypalenie.

Oczyścić pan tak. Umieść na piecu, wlać trochę oleju roślinnego, dodać 1 łyżkę. Łyżeczkę soli palone na ogień, a następnie pozostawiono do ochłodzenia, ale nie do końca. Poluostivshuyu pan energicznie wytrzeć czystą szmatką lub ręcznikiem papierowym, aby usunąć wszystkie osady, przetrzeć kilka razy.

Share →