Przydatne wskazówki - jak rozmnażać storczyki w domu

Przydatne wskazówki — jak rozmnażać storczyki w domu

Orchid — bardzo kapryśna roślina, wymaga szczególnej opieki i warunków przetrzymywania. Rozmnażanie storczyków w domu w różny sposób. Jeśli jesteś niedoświadczony hodowca, to najlepiej wybrać najprostszy jeden.

W okresie lęgowym ptaków, orchidee — wczesną wiosną, gdy roślina «budzi się» i kwiat aktywowanych wszystkie procesy metaboliczne.

Jak propagować storczyki?

Istnieją dwa sposoby:

  • podział;
  • pędy boczne.

Przyjrzyjmy się bliżej nich. Warto zauważyć, że powielanie kwiat w domu nie jest bardzo skomplikowane. Ale młode rośliny wymagają szczególnej uwagi i starannej konserwacji.

Pokażemy Ci, jak propagować storczyki w domu bez szkody dla rośliny macierzystej i jak prawidłowo dbać o młodych roślin.

Jak propagować storczyki podział

Dystrybucja — najprostszy sposób. Tak więc, istnieje odwzorowanie prawie wszystkich gatunków orchidei. Lepiej podzielić Rozgałęzienia typu sympodialnego rosnących gatunków. Na przykład, Pafiopedilum i Cattleya.

Głównym warunkiem — zakład nie powinien być mały. Proces separacji składa się z kilku etapów:

  1. Ostrożnie wyjąć kwiat od garnka i oczyścić z ziemi.
  2. Rhizoma ostry nóż do cięcia w połowie na dwie połowy były bulwy. Korzeń delikatnie posypać pokruszonego węgla drzewnego do dezynfekcji.
  3. Każda połowa umieścić w oddzielnym garnku.

Kwiat obficie podlewane nie może, inaczej nie będzie się zakorzenić. Każdego dnia, opryskując rośliny i lekko zwilżyć glebę przed pojawieniem się młodych liści. Ponieważ większość jednego z roślin uzyskać więcej małych bulw będzie silniejsze. Drugi kwiat wymagają dodatkowego karmienia.

Aby to zrobić, wlać warstwę czystego mchu. Jeśli to konieczne, należy umieścić roślinę w plastikowej torbie do tworzenia efektu cieplarnianego. Upewnij się, że ziemia nie wysycha.

Pamiętaj, jeśli masz młodą podział hodowli storczyków nie działa, ponieważ rośliny nie mają dodatkowe żarówki.

Jak podczas przesadzania propagowane storczyki

Jeśli kwiat stał się tłoczno w puli, możesz podzielić się nim podczas przeszczepu. Roślin, które kwitło oddziela stare korzenie i umieścić w osobnym pojemniku. Jak propagować storczyki w domu podczas prawo przeszczepu?

Do młodych roślin zatrzymany, stosować się ściśle do wilgotności i utrzymuje stałą temperaturę 20 ° C Odrębne starego korzenia, wystarczy umieścić w garnku wypełnionym mchu torfowca i specjalnym podłożu. Po 4-5 dniach nerki będą nowe rośliny z korzeniami. Należy je dokładnie wydzielone i posadzone w poszczególnych doniczkach.

Jak propagowane storczyki w pędów bocznych domu

W ten sposób, zwykle propagowane orchidea monopodialny — Dedrobium, Wanda, Epidendrum. Te storczyki są na tyle duże, odległość między pędów, węzły znajdują się w górnych częściach rośliny nie są tworzone pseudobulwy.

Jak propagować storczyki w domu bez szkody strzelać?

  1. Nóż lub nożyczki sekatornie alkoholu wstępnej obróbki.
  2. Ostrożnie odkleić górny lot z nożem i posypać węgla cięcia.
  3. Uchwyt roślinę w doniczce wypełnionej specjalnym podłożu i mchu.
  4. Musi być odwadniany i rozpylana na co dzień, w celu obserwowania stałą temperaturę 20 ° C, to może być wykonane teplichku z plastikowego worka lub słoik.

Metoda ta może być stosowana tylko w przypadku szybko rosnących gatunków, bo inni nie rosną tak szybko, a proces rozwoju korzeni w locie będzie trwać długo.

Share →