Psychologia kłamstwa - jak ukryć i do wykrywania kłamstw?

Psychologia kłamstwa — jak ukryć i do wykrywania kłamstw?

Całe nasze życie jest przenika leżą: oszukują nas, posiadamy czasu. Wiemy, że tak mało o kłamstwo. Jak ją rozpoznać, by nie dać się oszukać, i jak okłamywać samych siebie, tak aby nie spaść.

Ujawnia tajne psychologii kłamstwa.

Psychologia kłamstwa

Paul Ekman — wybitny ekspert w dziedzinie psychologii kłamstwa, Autor wielu książek, a także znanej serii o nazwie «Lie to Me». Zaczął studiować to zjawisko w 1963 roku i doszedł do wniosku, że to kłamstwo — akt, którym człowiek wprowadza w błąd inną, i robi to świadomie, bez ostrzeżenia o swoich celach, a ofiara, odpowiednio, nie prosić, nie ujawnić prawdę.

Paul Ekman rozróżnia dwa rodzaje kłamstw — to zniekształcenia i przemilczeń. Przy domyślnym osób ukrywa tę informację, ale nie zgłasza nieprawdziwe. Zniekształcenie jest znamienny tym, że kłamcą jest podjęcie dodatkowych działań w celu ukrycia prawdy i wymiana nie jest prawdą informacje, przekazując go jako autentyczny.

Nie wszyscy wierzą w kłamstwo milczenia. Tuszowanie Zwykle łatwiej jest zarządzać kłamcą, gdyż nie musi nic robić, ale po prostu milczeć. A kiedy jest potrzebny zakłócić prawdziwa legenda, w przeciwnym razie jest szansa, że ​​zostaną złapani.

Wiele osób woli ciszę, gdyż jest mniej haniebne.

Psychologia kłamstwa — wystawiając kłamcą

Często może podszywać się kłamcą, mówiąc na początku jednej rzeczy, a potem coś innego. Może również zachowanie. Po gwałtownych emocji może być bardzo trudne do ukrycia: znacznie trudniej ukryć złości niż rozczarowanie lub horroru niż lęk.

Jednak wyraz silnych emocji nie jest wskazaniem winy, jak również absolutnie uczciwy człowiek nie może wpadać w panikę.

Najlepszym sposobem, aby ukryć swoje emocje — nosić maskę. A najlepsze maski — fałszywe emocje. Często używa się jako miech maski, która jest przeciwieństwem negatywnych uczuć. Jest to także najbardziej naturalnym wyrazem, i tak oszukać łatwiejsze.

Jednak, nienaturalne, ociąganie uśmiech mówi kłamstwo.

Psychologia kłamstwa — dlaczego nie może kłamać

 • Jest możliwe, że źle dobrane kłamca strategii. Po tym wszystkim, że nie zawsze wie, gdzie będzie musiał kłamać. Nawet jeśli myślał swoją linię postępowania o szczegóły, wciąż nie może obejmować wszystkie możliwe pytania i odpowiedzi. Nowe problemy to trzeba myśleć o każdym słowem, wszystkie słowa ważenia, dlatego nie ma przerwy, jak również napięcie oznaczone na mimikę i głos.
 • Ponadto, przyczyną niepowodzenia w kłamstwie może być strach przed narażeniem. W małej formie, to nie jest niebezpieczne, i odwrotnie stymulować osoby, nie pozwalając mu odpocząć i unikanie błędów. Jednak intensywny strach, powoduje powstanie emocji kłamcą, co jest dość trudne do ukrycia. Często ten lęk potęguje przekonanie, że człowiek może wykryć kłamstwo. Ale bardziej człowiek kłamie, tym mniej strachu przed narażeniem.

 • Ponadto, przyczyną niepowodzenia może być wyrzuty sumienia kłamcy. Podobnie jak strach przed wyrzutami sumienia może nosić różne intensywności. Silne poczucie winy prowadzi do silnych emocji. I pragnienie, aby pozbyć się tych uczuć może popchnąć człowieka do wyznania fałszywie.

  Co do winy czasem miesza się z poczuciem wstydu. Różnią się one tym, że sumienie dręczy człowieka, niezależnie od innych ludzi, i nie ma poczucia wstydu z powodu dezaprobaty i inni wyszydzają. Chcąc pozbyć się wyrzutów sumienia, ludzie chcą się do tego przyznać, prawdopodobieństwo upokarzającego wstydu może utrudniać mu w tym.

 • Psychologia kłamstwa — jak zidentyfikować lub ukryć oszustwo

  Zazwyczaj kłamcy starannie ukrywane i kontrolować swoje zachowanie, ale nie da się ukryć wszystko, więc ukrywa tylko te aspekty zachowania, które, jak się wydaje na nich zwrócić uwagę.

  Leżąc o osobie wybiera swoje słowa ostrożnie. Z ich pomocą o wiele łatwiej jest wysłać wiadomość, gesty i mimikę niż.

  Według łatwiej oszukać, ponieważ jest łatwy do wykonania przed czasem i nauczyć się go.

  Psychologia kłamstwa — kłamcy zwykle dają słowa:

  • Careless oświadczenia, ponieważ nie mogli znaleźć odpowiednich słów.
  • Język rezerwacji.

   Jednak nie każda funkcja zarezerwowany leży.

  • Tyrady — antypoślizgowe nie są poszczególne słowa i zwroty. Emocje kłamcą może nawet nie zauważyć od razu, że to powiedział za dużo.

   Bez zbędnych emocji, nie chciał na to pozwolić.

  Nie mniejszą uwagę na osoby, ponieważ jest przede wszystkim odzwierciedleniem naszych emocji. Zwykle to odzwierciedlenie tylko dwie informacje — osoba chciała powiedzieć i co chcą ukryć.

  Psychologia kłamstwa — leży emocje problemu:

  • Microexpressions.

   To jest coś, co daje dokładny obraz ukrytych emocji, ale zwykle ludzie po prostu nie mają czasu, aby je zauważyć, bo pojawia się około ćwierć sekundy. Aby dowiedzieć się, jak zauważył im niezbędnych szkoleń. Najczęściej wyrazem niewyraźne, kiedy ludzie mają czas, aby je zrealizować, i stara się wyeliminować za ukrywanie innych.

  • Asymetria.

   Jeśli podczas rozmowy na ludzkiej twarzy pojawiają się asymetryczne wyrazem może on nie jest szczery.

  • Wyrażenia, które trwają dłużej niż 10 sekund, z wyjątkiem najwyższego pasji. Na przykład, nie jest prawdziwą niespodzianką i zwykle trwa mniej niż sekundę. Także ludzie mogą wyrażać swoje emocje, pierwsze słowa, a następnie, aby pokazać im, w tym przypadku fałszywych emocji.
  • Uśmiech. Paul Ekman dał klasyfikacji ponad 50 rodzajów uśmiechów. Spośród nich tylko 18 były prawdziwe.

  Psychologia kłamstwa — co jeszcze zwrócić uwagę?

  Share →