Raspberry jelly - przetwory przepis niesamowite na zimę

Malinowy galaretki przepis niesamowite przygotowania do zimy

W środku malinowym sezonu, oczywiście trzeba mieć tę słoneczną pachnące jagody wystarczy. Ale jeśli chcesz przedłużyć przyjemność i myślę, że będzie takie oryginalne Kucharz malinowy, jak przygotowania do zimy. Skorzystaj z naszych porad i gotować inteligentnych malinowy kisiel .

Raspberry jelly — przepis krok po kroku

Sama natura pod opieką tak, aby można Kucharz malinowy kisiel — pachnący, jasny, smaczne i zdrowe! Wszakże w maliny zawiera substancje żelujące — pektyny, dlatego nie żelatyna lub inny środek zagęszczający nie musimy.

 1. Po pierwsze, trzeba przygotować słoiki do konserw. Muszą one być całkowicie jałowe i suche, aby lepiej chronić galaretkę. Można myć w zmywarce lub zanurzone w wodzie i gotować przez 20 minut lub parze gorącą parą.
 2. Teraz trzeba usunąć sok malinowy. Można to zrobić w każdy możliwy sposób z wykorzystaniem sprzętu gospodarstwa domowego lub metody starej babci.
 3. Malina opłucz i osusz, a następnie zniszczyć je nieco, aby uzyskać sok.

  Sos Gotować na małym ogniu, odkryte, na kilka minut, a następnie na średnim ogniu, aż owoce będą miękkie. Przecedzić mieszaninę przez cheesecloth lub muślinu. Najważniejsze — aby uzyskać czysty sok bez nasion lub zanieczyszczeń miazgi.

 4. Dodaj sok z cukrem w proporcji 1 do 1, ale nie mniej niż trzy czwarte cukru na część soku, i gotować, mieszając, przez około pięć minut po przegotowaniu, aż cukier się rozpuści. W ciągu następnych dziesięć minut galaretki utrzymać na małym ogniu albo w kąpieli wodnej, korzystnie bez wrzenia.
 5. Teraz nadszedł czas, aby sprawdzić gotowość galaretki.

  Wpisz w gorącej galaretki łyżkę, podnieś ją i sączyć ściekał do galaretki patelni. Jeśli nadal uważasz, że to jest wodniste, można trzymać na małym ogniu przez kilka minut, a następnie spróbuj ponownie. Gdy galaretka jest gotowa, należy spuścić sprawnie i pozornie wydaje się lepka. Ponadto, należy pamiętać, że galaretki chłodzenia gęstnieje jeszcze bardziej, ponieważ nie jest to konieczne do trawienia tego malinowym tracą kolor i smak stanie się karmel.

 6. Gdy galaretka jest gotowa do konserw, zdjąć z ognia i wlać do wysterylizowanych słoików, ale nadal ciepło prawie do góry.

  Przykryć naczynie, a następnie umieścić je w garnku z wrzącą wodą i trzymać przez około 7 minut.

Malinowy kisiel na surowo — przepis na leniwych gospodyń domowych i inteligentnych

Na 200 g świeżego soku malinowego dodać 350 g cukru, mieszać, aż cukier się rozpuści, wlać do sterylnych słoików, zamknąć plastikowe osłony. Przechowywać w lodówce.

Share →