Receptura "Praga" ciasto

Receptura «Praga» ciasto

Do identyfikacji autora danego przepisu jest często niemożliwe. Istnieją przepisy z słynnego i romantycznej opowieści o stworzeniu, ale często służy do śledzenia autor nie. Albo człowiek stracił przez upływ czasu, albo danie podobne do kilkunastu swoich zagranicznych «krewnych», tak, że twórca tego uważają, że nie jest to możliwe, lub jeśli jest, i tylko przepis stał się bardzo popularny.

Oto najnowsza sytuacja ilustruje dobrze kochany przez wielu od dzieciństwa torcie «Praga», czyli jak to jest często nazywany «Praga». Jego receptura opracowana Vladimir Guralnik, główny cukiernik restauracji «Praga». W 1955 roku studiował w czeskich cukierników, a na przestrzeni lat rozwinęła swoje własne, unikalne receptury ciasta «Ptasie mleka» i «Praga». Patent na tych dziełach sztuki cukierniczej, nie mógł dostać, więc to ciasto było wolno robić na wszystkich fabrykach. I to nie tylko na nich bardzo szybko «Praga» ciasto zaczął gotować prawie każdego domu. Twórca smakołyków czekolady może tylko oficjalne zaświadczenie o autorstwie, oryginalnej receptury i szczerej wdzięczności milionów konsumentów.

Donlcc oferuje i będzie dołączyć do grona fanów «Praga» ciasto i spróbować go gotować samemu.

«Praga» cake — Produkty

  • 300 gramów 15% udziałów śmietaną;
  • 200 g cukru;
  • 200-300 g mąki pszennej;
  • masło;
  • 2 jajka;
  • 1 puszka mleka skondensowanego;
  • 1 łyżeczka sody;
  • kakaowego.

«Praga» cake — gotowanie ciasta

Istnieje wiele przepisów «Praga» ciasto, inny skład składników do ciasta. Kto stawia wyjątkiem śmietany i mleka skondensowanego, a nawet pewnego masła, niektórzy po prostu piecze ciastka herbatniki. Próbowałem wiele odmian, ale najsmaczniejsze wierzą «Praga», zgodnie z tym przepisem. Zaczynajmy. Pierwszym krokiem bierzemy z masła lodówka i umieścić pakiet w pojemniku, w którym śmietana zrobi.

Pozwolić kosztów oleju RDX w temperaturze pokojowej aż do początku do miękkości. W kuchence mikrofalowej lepiej nie: łatwo przegapić moment, gdy olej zaczyna się topić. Tutaj za przygotowania badań.

Po pierwsze, dokładnie ubić jajka z wszystkich podanych w przepisie cukru.

Jeśli jest mikser, to lepiej je wykorzystać, trzeba ubijać do maksymalnie kryształków cukru rozpuszczania. Następnie dodać śmietanę i wymieszać na gładką masę. Następnie do mieszaniny jaj śmietany dodać łyżeczkę sody oczyszczonej.

Jest to punkt sporny: wszyscy moi znajomi nigdy nie przerwano soda, jeśli jest obecny w składzie produktów mlecznych. Jak, dlaczego robią to, czy kwas, który jest już w badaniu z powodu jogurtu lub śmietany, i tak będzie rozpocząć reakcję. Ja osobiście zawsze sodowo ocet tuszy, nie wydaje mi się niezawodne zaufanych produktów jogurt w teście. Smak przyszłości ciasta do wyboru nie ma wpływu na maksimum — w jego blasku. Ciasta będzie pięknie rosnąć w każdym przypadku, chociaż różnią się wysokością.

Ponownie, dużo zamieszania i zacząć dodawać porcje mąki wymieszane z 5/4 łyżeczki kakao. Może być trochę mniej, jeśli chcesz, aby wyciąć ciasto nie było zbyt ciemno. Zacząć dokładnie zagnieść ciasto, w razie potrzeby mąki podsypaya.

W rezultacie, musimy uzyskać gładką, błyszczącą ciasto bez grudek i kremowej konsystencji gęstej jak.

Formularze z nadrukiem. Pożądane jest, aby położyć go papierem do pieczenia lub masła puszystego i posypać mąką. Gdy formularz jest gotowy, wlać do ciasta (Formularz musi być wypełniony w połowie, nie oznacza, że ​​lepiej jest piec i osobną ciasto) i umieścić w piekarniku rozgrzanym do 150-180 stopni ogrzewany.

Niektórzy z moich przyjaciół włożyć ciasto do zimnego piekarnika na wszystkich, ale mój to nie będzie działać, ciasto wyschnie.

5-10 minut może zmniejszyć ogień lekko i 15-20, jak będzie zapach, można dokładnie sprawdzić gotowość ciasta. Sprawdź, w tradycyjny sposób: utkniesz w pustym drewnianej wykałaczki lub zapałki. Jeśli po usunięciu pozostał suchy i nie ma okruchy przylegający, a następnie gotowe i nadszedł czas, aby dostać wypieków z pieca.

Wyciąg formularz, podać go stać na sile kilku minut i wyodrębnić przedmiot. Przekłada się na powierzchni roboczej lub na drewnianej desce i delikatnie, bez chłodzenia, cięte wzdłużnie.

Właściwie wyciąć ciasto na placek jest bardzo prosta. Konieczne jest jedynie, aby za pomocą cienkiego i długi nóż, starannie wyciąć z jednej strony i skręcić nóż ciasto nosić cały obwód torcie. Jeśli nadal właścicielem nóż nie jest bardzo dobra, można użyć wątku. Należy ostrzec, że po prostu wkręcić mniej szczęścia.

Ale indywidualnie, więc opisana technologia. Nóż zrobić płytkie cięcie po obwodzie tortu. Następnie wziąć długi wątek, zwykle nie krytyczne, grubość, i umieścić go na cięcia.

Wynika z tego, że wątek wbiegł do niego ze wszystkich stron, a następnie delikatnie przemierzają koniec wątku przed nim.

Teraz wystarczy wyciągnąć je w różnych kierunkach, a poczujesz się jak gorące kęsów cięcie na dwa placki.

Podczas ciasta schłodzenia, przygotować krem.

Krem — gotowanie

Tutaj wszystko jest proste, tylko trzeba ubić masło z kakao i mleka skondensowanego. Pierwszy mikser, pokonać masło w bujny gładkie.

I dopiero wtedy zacząć rzucać na porcje mleka skondensowanego. Ilość mleka skondensowanego zależy, jak zawsze, wyłącznie na swoich pragnień. Chcesz śmietanowym konsystencji bliżej oleju — stop znacznie wcześniej, gdzieś w trzecim banku. Chcesz trochę cieńszy i trochę więcej śmietany — wlać mleko więcej. Wiele osób, które kocham najbardziej delikatnej konsystencji ciasta «Praga», dodatkowo impregnowana Babka różne syropy.

Jeśli się krem ​​z całych puszek mleka skondensowanego, a następnie schłodzić w lodówce, to można to zrobić bez syropu. To samo odnosi się do kakao nie można umieścić go w śmietanie na wszystkich — i masz tak zwane «Praga i Stripes». I na pewno poślizgnął się na masło kakaowe, mniej niż 3 łyżeczki nie umieścić kiedykolwiek.

Krem z 4 zdjęć z kakao i łyżeczki puszka mleka skondensowanego.

Krem na 15-20 minut jest lepiej umieścić na zimno, więc łatwiej jest równomiernie rozprowadzić na tortille. Cóż, po tym czasie wszystko, co robimy, jak zawsze: Fold tortille ułożone na talerzu, każdego promazyvaya hojny warstwą kremu. Góra i boki ciasta może zaglazirovat, ale można też posmarować kremem.

Udekoruj jak dusza zapragnie: zrobić siatkę cukru pudru lub kremu loki z — wszystko na wyciągnięcie ręki. Teraz ciasto stanąć kilka godzin moczyć.

Następnie zalecane do cięcia go na duże kawałki i tam, picia herbaty, z wielkim apetytem i dobrym towarzystwie!

Share →