Rehabilitacja w złamaniach kręgosłupa i miednicy

Rehabilitacja w złamaniach kręgosłupa i miednicy

Rozprawka na temat:

«Rehabilitacja fizyczna złamania kręgosłupa i miednicy»

1. Złamania kręgosłupa

Anatomicznie Ridge jest skomplikowane urządzenie kostno-stawowe, która jest główną osią ciała. Składa się z poszczególnych kręgów, krążków i więzadła dobrze rozwinięte, muskularne. Grzbiet ma dużą wytrzymałość, elastyczność, mobilność i niesie znaczące obciążeń statycznych i dynamicznych. Możesz wybrać następujące funkcje kręgosłupa: przypadku kości do rdzenia kręgowego, wsparcie ciała i ruchu, funkcja wiosną ze względu na obecność krążków i fizjologicznej krzywizny kręgosłupa, które chronią organizm z kręgów, mózgu, narządów wewnętrznych przed nadmiernym wpływem kompresji, ostrymi uderzeniami i wstrząsami.

Urazy kręgosłupa są w kręgu szyjnego, piersiowego, lędźwiowego i krzyżowego. Podzielone są według następującej klasyfikacji.

W zależności od stanu układu nerwowego:

— Uraz rdzenia kręgowego;

— Brak uszkodzeń rdzenia kręgowego.

Uważamy, że tylko sekundy.

W zależności od lokalizacji uszkodzeń:

— Złamania wyrostków kolczystych i poprzecznych złamań kręgów, łuki;

— Złamania korpusu (kompresji) kręgów;

— Zwichnięcia i podwichnięcia kręgów;

— Skręcenia i rozdarty więzadła;

— Uszkodzenie krążków międzykręgowych.

Uraz kręgosłupa może być wiele (wiele złamań kręgów) i złożone (złamania kręgów połączone ze złamaniami kości innych szkieletu). Wyizolowane zwichnięć i pękania-dyslokacje występują, zazwyczaj w części szyjnej kręgosłupa, jak to jest najczęściej komórkowego.

Proces wystąpić złamania kolczastego w szyjnego, piersiowego i lędźwiowego kręgosłupa. Znaczne przesunięcie jest zwykle nie obserwuje. Złamania towarzyszy silny ból w miejscu urazu, zwłaszcza podczas obracania głowy, umiejscowienia szyjnego kręgosłupa i próbując pochylić się do przodu.

Leczenie rozpoczyna się od zerwania znieczuleniu miejscowym z 1% roztworem Novocaine w ilości 3 — 5 cm3 (jednym kręgu lędźwiowym) i unieruchomienie na sztywnej łóżku przez 10 — 14 dni, złamania szyjki macicy nałożony bawełnianej gazy kołnierz 3 — 4 tygodnie ,

Do pracy fizycznej, tacy pacjenci mogą zacząć w wieku 2 — 2,5 miesięcy po urazie.

Złamania wyrostków poprzecznych mają tendencję do występowania w odcinku lędźwiowym i często towarzyszą złamania żebra HII, ponieważ mięśnie placu schab zaczyna grzebień kości biodrowej, i znajduje się przy krawędzi HII i poprzecznych wyrostków kręgów lędźwiowych cztery górnej. Nagły ostry skurcz tych mięśni powoduje złamania wyrostków poprzecznych. Złamania mogą być jednostronne lub obustronne. W otaczających tkanek miękkich okolicy lędźwiowej powstaje duży krwiak, mięśni, powięzi, rozcięgna rozdarta, uszkodzone naczynia krwionośne, nerwy czuciowe, które odbywają się w tym obszarze, rozciągniętej lub podarte.

Bezpośrednio po urazie, pacjenci starają się zachować bardzo proste, ponieważ próby zginania w kierunku uszkodzenia powodują silny ból. Badania palpacyjnego określona przez ostry ból w dziedzinie procesów poprzecznym.

Leczenie rozpoczyna się złamań znieczuleniem (10 ml 0,5 — 1% roztwór Novocaine), a następnie przeprowadzono unieruchomienie pacjenta na łóżku z tarczą do zaniku bólu ostrego. Znieczulenie powtórzono dla 6 — 7 dni. Złamania z niewielkim odsunięciem bezpiecznik.

Wydajność uległ poprawie po 3 — 6 tygodni.

Najczęściej, jeśli takie urazów kompresyjnych złamań trzonu kręgowego, zazwyczaj w dolnej części szyi, żołądka i dolna górnego odcinka lędźwiowego kręgosłupa, to jest w tych miejscach, w których w ruchu części kręgosłupa staje się mniej ruchliwe. Takie uszkodzenie kręgosłupa, powodując upadek z wysokości na głowie, pośladki, nogi; ostre nadmierne zginanie albo prostowanie kręgosłupa — z osuwisk, złożył ciężkich przedmiotów, w wypadkach drogowych (uderzenie z tyłu), etc;. działania czerpie siłę; nagłe nadmierne napięcie mięśni, dołączone do wyrostków kolczystych i poprzecznych; Wpływ bezpośredni uraz (wstrząs). Stopień kompresji kręgów są oceniane przez RTG.

Jest określona przez stopień redukcji (przy ogrodzeniach, 1/3, ½), wysokości ciała uszkodzenia rdzenia w stosunku do powyżej bazowego kręgu.

Leczenie złamań kompresyjnych mogą być długi odcinek przez jednoczesne lub stopniowe kolumnie pochylenia kręgosłupa, a następnie nałożenia tynku gorset; łączy metodę (pociąganie i unieruchomienia gipsowego) i praktyk operacyjnych — inny sposób mocowania segmentów kręgosłupa w obszarze uszkodzenia. We wszystkich sposobów stosowania traktowania czynników fizycznych (fizykoterapia, masaże i fizjoterapii) jest koniecznością, ponieważ zintensyfikować procesy regeneracyjne w kręgosłupie, zapobieganie skutkom długotrwałej bezczynności, wzmocnić układ mięśniowy i utrzymać prawidłową ruchomość wiosnę kręgosłupa i innych. W końcowym etapie rehabilitacji Ćwiczenia zapewnić niezbędną adaptację ofiary w stresie domowego i profesjonalnego.

Rehabilitacja kompresyjnych złamań kręgów szyjnych. Nie częściej niż najbardziej mobilnych rannych kręgi C5 — C6, towarzyszy wymuszonej pozycji głowy, spastyczne skurcze i napięcie mięśni. Pacjent nie może się obracać i wyginać szyję. Najbardziej niebezpieczne i trudne do leczenia złamań i rehabilitacji pierwszego i drugiego kręgu szyjnego. Leczenie operacyjne, po operacji pacjent jest umieszczony na pokładzie przez umieszczenie pod szyję miękkiej elastycznej poduszki, głowa lekko odrzuconą do tyłu.

W ciągu 5 — 7 dni, rozciągnąć metalowy wspornik do sklepienia czaszki z obciążeniem 4 — 6 kg. 6 — 8 Dzień nałożyć gips rysunek na przedramieniu i zdobyciu głowy przez okres 2 miesięcy.

Z prostych złamań kompresyjnych środkowych i dolnych organów kręgów szyjnych zaleca się leczenie zachowawcze. Pacjent powinien leżeć na tarczy. W przypadku naruszenia osi kręgosłupa pod kątem otwartym do przodu, pod ramiona otaczają gęstą sprężystą poduszkę więc głowica jest wyrzucane rozciąganie odbywa się w kierunku do dołu. Jeżeli naruszenie osi kręgosłupa wraz z kątem, otworzyć z powrotem, na głowie powinien dołączyć dwa regularne poduszki, wyciągając jest przeprowadzane. Służy do wyodrębniania stryczek, 1 — 2 godziny, szef łóżku podniesiona 50 cm nad podłogą.

Jak tylko osi kręgosłupa jest przywrócona (jak określono radiologicznie), szef łóżku obniża się kilka (maksymalnie 30 cm od podłogi).

Perelomovyvihi i zwichnięcia środkowego i dolnego odcinka szyjnego kręgosłupa wymagają szybkiego niezawodnego stabilizacji (różne warianty tylnej fuzji). Po zabiegu przez 3 — 4 dniach musi wyciągnąć metalowy wspornik do sklepienia czaszki z ładunkiem 4 — 6 kg. Następnie zastosował gips (polukorset entuzjazmem przewodniczącego na okres 2 miesięcy). Gdy rozgniatane złamania kompresyjne ciało kręgów szyjnych jest zalecane w przypadku braku wskazań awaryjnego chirurgii przedniego fuzji dla 3 — 5 dni po urazie.

Po zabiegu pacjent powinien leżeć na tarczy z mocno elastyczny wałek pod szyję wspiera głowę w pozycji lekko zadarty. W ciągu 6 — 7 dni metalowy wspornik do ekstrakcji sklepienie czaszki jest przewożonych ładunków o wadze 4 — 5 kg. 7 — 8 dobie po operacji gipsowy nakłada się na obręczy barkowej i polegania na zdobyciu głowy (przez 3 miesiące).

Po zabiegu na odcinku szyjnym kręgosłupa po pacjenta ze stanu znieczulenia, zaleca się, co 2 — 3:00 do 5 — 6 głębokich oddechów i kaszel flegma. Następnego dnia po operacji lub nałożenia uwięzi trakcyjnego lub leczenia zachowawczego chorych zaangażować się w LH.

Cele terapii fizycznej: stymulacja procesów regeneracyjnych w uszkodzonym segmencie, poprawa krążenia, układu trawienia, oddechowego i zapobiegania stagnacji, zanik mięśni kończyn i ciała, wzmocnienie mięśni szyi.

Systemy zatrudnienia LH w złamaniach kręgosłupa szyjnego w pierwszym okresie leczenia wysiłkowego

Share →