Robaki w ludzi

Robaki w ludzi

Robaki — Jest to termin, który łączy w sobie wszystkie rodzaje robaków pasożytniczych, miejsce zamieszkania organizmów są to zwierzęta, ludzie i nawet rośliny. Choroby wywołane przez robaki są nazywane robaczyca. Wyniki badań najpowszechniejszych z nich to enterobiosis, tęgoryjców i trichocephalosis. Amerykanie stwierdzili, że ponad 95% ludności świata nie wie o ich status przewoźnika, ale w Rosji nie otrzymaliśmy wystarczających dowodów.

Szkolenie specjalistów w dziedzinie parazytologii mamy bardzo daleki od doskonałości i nie są inteligentne ogółem około 200 lekarzy. Metody diagnostyki dość przestarzałe, a monitoring jest badanie kału na obecność komórek jajowych. W ten sposób duża liczba chorób jest po prostu niemożliwa do wykrycia.

Termin robaki płaskie (przywry obejmuje, tasiemców i nicieni () nicienie).

Obieg robaki w środowisku: jego ścieżka

Utrzymanie populacji robaków poprzez ich przemieszczeniem korpusu nośnego do środowiska lub do tyłu w korpusie musi tylko nowego właściciela. Tak więc jest ich powielanie i rozproszenie. Niektóre błędne koło, jest różny w zależności od przynależność systematyczna pasożyta nazywa ścieżki obiegu.

Jego obliczenia możliwych właścicieli i proces przesyłania robaka. Wielką wartość w tym przypadku jest takie określenie jak nośnik, który z dwóch typów: mechaniczne i specyficzne. Pierwszym wariantem jest obecność pasożyta w organizmie gospodarza, którego używa się do pokonania długich dystansach. W drugim przykładzie wykonania już za niezbędny warunek: kanał ślimaka jednym z etapów rozwoju. Gdy nośnik ten działa jako pośrednia gospodarza. Jako przykład, Echinococcus można prowadzić w którym organizm ludzki przechodzi gidatid etap (larwy) i pasożytuje głównie psów.

Wilk lub akt pies w tym przypadku jako ostatecznych gospodarzy. Istnieje klasyfikacja Piony robaków w przyrodzie w ich trybie transmisji: kontakt i żywności. Pierwszy opisuje penetrację pasożyta przez zewnątrz powłoki i błon śluzowych i skóry mogą ulec uszkodzeniu. Larwy tęgoryjec może być wprowadzony jako środek nakłuwający skórę do krwiobiegu i przenikają przez błony śluzowe.

Sposób połykania żywności wiąże się z jaj i larw. Ascaris siebie oddzieleni. dlatego, że nie mają świeże jajka inwazyjności. Dla ich dojrzewanie jest konieczne, aby przekazać konkretny cykl rozwoju miesiące w ośrodku gleby, gdzie mogą leżeć spokojnie na trzy lata, bez strachu przed mrozem i nasłonecznieniem.

Środki zapobiegawcze chorób wywołanych przez robaki

Ważne jest, aby ćwiczyć higieny: natychmiast umyć ręce przed posiłkiem. Ponadto należy dokładnie umyć wodą z żywności (warzywa, owoce, jagody) z ciepłą wodą i brudem posiadania wystarczającego czasu do zabicia jaj i larw ewentualnej obróbki cieplnej mięsa i ryb. Trzeba monitorować wdrażanie norm sanitarnych są tam, aby zapobiec kału zanieczyszczeniu gleby i wody.

W żadnym przypadku nie mogą być płukane ściereczki do czyszczenia podłogi w toalecie. Weź pożądany tylko przegotowaną wodę. Produkty zapewniają ochronę przed owadami, które rozprzestrzeniają się infekcje, są one głównie muchy.

Pływać w czystych wodach powinny być, które są dalej od stężenia zwierząt (wypas i podlewania).

Najmniejsze podejrzenie nie może być ignorowane, pilną konieczność udania się do szpitala i testów. Dla wczesnego wykrywania pożądanej robaczycy regularnie pokazywany. Ułatwi to środki do leczenia i zapobiegania możliwe konsekwencje, które mogą spowodować nieodwracalne szkody dla zdrowia.

Leczenie robaki u ludzi

Jeśli podejrzewasz, że infekcje jelitowe powinny być traktowane w prywatnych ośrodkach klinicznych w parazytologii i ośrodków zdrowia publicznego z terapeutą. Leczenie zależy od gatunku i choroby spowodowane przez związane jest bardzo zróżnicowany. Diagnozowanie robaczycy jest bardzo trudne, niektóre łatwo pomylić z procesów rakotwórczych, na przykład alveococcosis.

Metody radzenia sobie z niektórymi przedstawicielami rodziny tasiemców (Echinococcus tasiemca i) są możliwe tylko z chirurgii. Istnieją robaki, do zniszczenia, który jest zakazany przez stosowanie leków przez dalszego możliwego zanieczyszczenia ogromnej liczby larw. Najważniejszą rzeczą dla organizacji prawidłowego leczenia — wskazać systematyczne pozycję robaka-pasożyta.

W zależności od rodzaju choroby i wprowadzanie różnych leków do ciała pacjenta.

Glistnicy jest dobrze wyleczyć z mebendazolu, lewamisolu, befeniya hydroksy i piperazyny adypinian ma działanie paraliżujące.

Enterobiosis pracy wobec wszystkich powyższych środków wyjątkiem befeniya hydroksy.

Z pomocą tęgoryjec obsługiwać takie składniki aktywne jak mebendazolu, lewamisolu i befeniya hydroksynaftoesan. Ten ostatni jest również ważne dla wykrywania i trihostrongilez trichurioza (jeśli można go nawet zabrać mebendazolu i Lewamizol), w ogóle, to ma na celu zabijanie nicieni lub glisty.

Przy trihostrongilez również stosować lewamizol.

Albendazol jest przeznaczony do czynienia z mukowiscydozy i bąblowicy. W obecności tego drugiego jest przypisany do tego samego mebendazolu. Generalnie, mebendazol — wytwarzanie szerokiego działania.

Jest przepisywany pozbyć teniasis, alveococcosis, Gnatostomoza, Węgorczyca (mogą być odbierane lewamisolu), włośnicy, capillariasis, a także wielu nicieni i robaków mieszana.

Lista wniosków Lewamizol poszerzyć i toksoplazmoza z necatoriasis.

Trematodozov, schistosomatoza i paragonimosis cestodosis wyleczyć za pomocą leków, substancji czynnej, która jest prazikwantel.

I różne rodzaje filariozy, prowadząc do zaburzeń układu limfatycznego i tkanek oka i imponującą warstwą tkanki tłuszczowej w potrzebie leczenia dwuetylokarbamazyny.

Samoleczenie w tym przypadku jest zabronione do prowadzenia, konsultacje ze specjalistą i dostawy niezbędnych analiz. A przed użyciem leków na receptę nie zapomnij przeczytać listę przeciwwskazań.

Share →