Rozedma

Rozedma

Rozedma — patologiczny tkanki płuc charakteryzuje zwiększoną powietrza poprzez rozbudowę zniszczenia ścian pęcherzyków i pęcherzyków płucnych. Choroba występuje u mężczyzn dwukrotnie częściej niż w przypadku płci pięknej. Ryzyko rozwoju rozedmy płuc u osób z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc jest bardzo duża, w szczególności od 55 lat.

Czynniki które powodują rozwój rozedmy

Obecnie istnieje wiele przyczyn i czynników ryzyka rozedmy płuc, który występuje niemal codziennie ludzi. Niektóre z nich możemy teraz rozważyć.

 • Główną przyczyną tej choroby jest palenie tytoniu. Dym papierosowy w nałogowych palaczy w pęcherzykach płucnych powoduje procesy nieodwracalne. Dlatego wykrycie rozedma płuc pacjenta powinien natychmiast zrezygnować z tego zwyczaju. Pełna rzucenia palenia poprawia samopoczucie i zatrzymać procesy destrukcyjne w tkance płucnej.
 • Jest udowodnione, że rozedma płuc mogą również wystąpić z powodu zanieczyszczenia powietrza i innych zagrożeń środowiskowych.
 • Istnieją przypadki, kiedy choroba rozwija ze względu na niedobór alfa-1 antytrypsyny. Palenie w tej patologii jest uważany za główny prowokator.
 • Zapalenie oskrzeli i pęcherzyków także powoduje rozedmy płuc.
 • Oprócz wyżej wymienionych czynników może wywołać choroby regularne wdychanie różnych substancji chemicznych, kurz, cement i inne.

Obraz kliniczny

Standardowe objawy rozedmy płuc obejmują: duszność, sinica (niebieskawy kolor skóry i błon śluzowych), wzrost w klatce piersiowej (beczki), znaczne zmniejszenie ruchów oddechowych, wybuchnąć lub nadobojczykowej rozszerzenia, rozbudowy lub wysadzić przestrzenie między żebrami.

W początkowych stadiach głównym objawem rozedmy płuc jest znaczne skrócenie oddechu podczas ćwiczeń. Na początku jest to bardzo rzadko, a najczęściej w okresie zimowym. Ale jeśli choroba postępuje, duszność, a następnie pojawia się przy każdej porze roku.

Pacjenci widać «ostry», «dosyć», krótki oddech i długi wydech.

W ciężkich przypadkach objawy rozedmy są alarmujące, ponieważ pojawia się u pacjentów z sinicą: język nabywa niebieski odcień, paznokcie i usta stają się niebieskawe, szczególnie po wysiłku.

Inną godną uwagi objawem rozedmy płuc jest utrata wagi. Jest to spowodowane faktem, że pacjenci poświęcać zbyt wiele energii intensywnej pracy mięśni oddechowych.

Rozedma pęcherzowa

Wielu lekarzy uważa, że ​​wykwit rozedma — przejaw zaburzeń dziedzicznych i genetycznych. W odniesieniu do etiologii i patogenezie tej postaci rozedmy, nadal nie są w pełni zrozumiałe.

Pemfigoid rozedma charakteryzuje powstawanie pęcherzyków o różnych rozmiarach (pęcherze). które znajdują się na ogół w obszarze krawędzi w płucach. Pęcherzyki te mogą być pojedyncze lub wielokrotne, i powszechne, i lokalnym. Ich wymiary zmieniają się od 1 do 10 cm. Ten typ rozedmy ma jedną cechę — wczesnego rozwoju niewydolności oddechowej.

Rozwija się nie tylko ze względu na rozedmę płuc, a także ze względu na ściskanie sąsiednich, zdrowych tkanek byków. Obszar roboczy z bąbelkami znacznie zakłócony. W skrócie, objawy rozedma pęcherzowe stanowi bardzo poważne, trudne i niebezpieczne.

Główne sposoby leczenia

 • Specjalne ćwiczenia oddechowe. To poprawia wymianę gazową. Kuracja trwa 21 dni.

 • Całkowite zaprzestanie palenia tytoniu. Jest podstawową zasadą zapobiegania i leczenia rozedmy płuc.
 • Środki przeciwdrobnoustrojowe.

  Najczęściej choroba stosowane antycholinergiki (Atrovent, flomax), teofilina (teopek, aminofilina), beta-2 sympatykomimetyczne (salbutamol, berotek). Intensywność leczenia i wybranego leku zależy od objawów. W leczeniu środkami przeciwbakteryjnymi rozedma połączeniu z wykrztuśne.

 • Aeroionotherapy w leczeniu rozedmy płuc niedawno zyskał pewność siebie jest wystarczająco wysoki, ponieważ pokazuje doskonałe wyniki w eliminacji niewydolności oddechowej.

  Pełny kurs wynosi 20 dni.

 • Nawet w leczeniu rozedmy płuc bardzo ważny punkt do rezygnacji z wysiłku fizycznego ciężki.

Gdy postać pęcherzowa rozedma zalecane leczenie chirurgiczne. Istotą tego zabiegu jest wyeliminowanie byków. Takie operacje wykonywane są za pomocą klasycznej i dostępu (otwarcie klatki piersiowej) i endoskopu (poprzez nakłucie klatki piersiowej).

Usunięcie byka utrudnia rozwój takich niebezpiecznych powikłań, takich jak odma opłucnowa.

Medycyny tradycyjnej do leczenia rozedmy płuc, zawiera różne narzędzia do terapii podtrzymującej. Do najczęściej stosowanych ziół, które posiadają działanie rozszerzające oskrzela, zmniejsza stany zapalne i poprawia troficznego tkanki płucnej, promowania absolutorium plwociny i innych. Ponadto, zastosowanie roślinnych i ludowych środków promujących profilaktykę zakażeń i wspierają aktywność układu odpornościowego.

Tylko nie zapomnij, że Leczenie rozedmy płuc jest zależna od środków ludowej. co oznacza, że ​​wymaga wytrwałości i pełnej zgodności z zaleceniami.

Start środków:

 • Rozedma płuc bardzo pomocne wdychać pary ziemniaka «w mundurze».
 • Doskonałe narzędzie do walki rozedmy płuc uważany sok z zielonych szczytów ziemniaka.

  Powinna być spożywana codziennie stale zwiększania dawki.

 • Gotowane ziemniaki, kawałki, które mogą otoczyć piersi, to również świetny środek ludowej w leczeniu rozedmy płuc.

Zioła polecana w leczeniu rozedmy:. Mięta, melisa, tymianek, szałwia, Oman wielki korzeń, gryki, topy ziemniaków, liście eukaliptusa, korzenia lukrecji, korzeń prawoślazu, anyż, ziele skrzypu i innych Zioła te mogą być stosowane zarówno w formie opłat i oddzielnie, przygotowując jeden z napary i wywary.

Rokowanie rozedmy płuc

W przypadku braku odpowiedniego leczenia rozedmy płuc, rokowanie — niekorzystne, ponieważ postęp choroby (rozwój niewydolności serca i układu oddechowego) może spowodować uszkodzenie urządzenia i wczesnego kalectwa. Również Należy pamiętać, że prognozy z rozedmą płuc człowieka. W większości przypadków, wiele zależy od samych pacjentów — Jak dokładnie i poważnie odnoszą się do zaleceń lekarskich; czy są gotowi na ich zdrowie dokonać pewnych poświęceń?

Share →