Sadzenia sadzonki petunie: jak rosną piękne ...

Sadzenia sadzonki petunie: jak rosną piękne i zdrowe kwiaty?

Kto kiedykolwiek miał możliwość rozwoju w swojej daczy ten kwiat piękny i bogaty, że wie, co teraz będzie omawiany. Co należy wziąć i kiedy sadzić nasiona sadzonki petunii, że wyrósł wówczas bujnie zadowolony z dawna i nie boli? Jak nauczyć się tej umiejętności?

Jak przynieść własne, a nawet ustalić rodzaj uprawy sadzonek petunii na sprzedaż (bardzo zyskowny)? Jakie szczegóły tej umiejętności — wszystko, co teraz mówi ten artykuł.

Co i kiedy sadzić? Wybierz najlepsze odmiany

Siać petunia powinna być nie wcześniej niż w połowie marca, dzień powinien być wystarczająco długi, jego wzrostu. Jeśli możliwe sadzonki dosvechivat specjalne lampy.

Jeśli petunie sadzenia sadzonek masz zrobić za pomocą różnego rodzaju, pierwsze formy roślin ampelnye — te długie kaskady: zbudować odpowiednią objętość, których potrzebują więcej czasu. Należy jednak pamiętać, że nowoczesne hybrydy petunii mogą kiełkować tylko w temperaturze co najmniej 20 ° C-25 ° C, podczas gdy stare można łatwo przenosić i 17 ° C-18 ° C Jest jedno zastrzeżenie: pierwsze kwitną melotsvetkovie rodzaju, muszą siać trochę później.

Czasami można znaleźć na nasiona sprzedaż petunii w specjalnej kopercie. Z reguły są one drogie — rzadki gatunek, zalecamy rosną tylko w granulek torfowych. Jeśli chcesz stworzyć własną klasę — śmiało: w pierwszej kolejności pomogą specjalne oświetlenie. który działa cuda!

Przygotowanie gruntu dla małych nasion petunie

Petunia zawsze przyciąga wiele ciężarówek ich Podstawy odmiany i hybrydy, i to jest o wiele łatwiej niż inne rosną róże lub «zniewieściałych» kwiaty. Śledź tylko kilka warunków: Podnieś dobrą glebę, umieścić dodatkowe oświetlenie i utrzymanie temperatury od 20 ° C do 25 ° C Primer przygotować luźne i wilgoci zdolności. Wymieszać równe części w tym darni ziemi, torfu i kompostu lub torfu, ogród ziemi i piasku w proporcji 2: 1: 1 Jeśli jesteś gotowy, aby doprowadzić glebę, i dodać więcej piasku (myte tylko) w proporcji 1 część piasku do 5 części gleby.

Nawet jeśli wziąć zakończeniu grunt pod sadzonki, nadal jest pożądane, aby poprawić. Słabe podłoże — to jest złe, ale zbyt przesycone kolory do niczego. Wystarczy wykonać ten przepis: 5 litrów dodatku gleby:

  • 0,5 litrowy słoik popiołów
  • 250 gr. perłowiec
  • 1 łyżka. Łyżeczkę siarczanu potasu.

    Jeśli to drugie, że nie, a następnie dodać 1 łyżkę «Kemira» lub innego nawozu, tam gdzie jest dużo potasu.

Dobrze wymieszać. W dolnej części pojemnika jest najpierw umieścić wylotowego — gliniec, a dopiero potem na glebę. Ziemia musi być dokładnie takie jak nasiona petunii są bardzo małe, nie są one tak łatwo kiełkują.

Małe grudki ziemi musi być dobrze pozwala powietrza i wilgoci, gleba powinna być nie kwaśny, ani zbyt zasadowe.

Jeśli nie wiesz, jak rosną sadzonki petunie, lub już miał smutne doświadczenie rosnących sadzonek petunii, ale zachorował na «czarną nóżką» tym razem w piekarniku lub smażyć traktować wszystkie roztworu glebowego nadmanganianu potasu.

Wypełnienie pól, pozostawić około 2 cm od krawędzi — tę drabinę następnie krawędzie są zabezpieczone przed przypadkowym projektów. Jako pojemniki do sadzonek powinny być dobre plastikowe lub drewniane pudełka na dnie której jest konieczne, aby otwory odpływowe dla wody. Jeśli zapomnisz ten niuans — petunii szybko gnije, należy być ostrożnym.

Nasiona sadzenia — ostrożnie, wiele subtelności!

Tak więc, zanim posadzić sadzonki petunii, dobrze przygotowane pojemnik konserwant — przynajmniej w tym samym roztworem nadmanganianu potasu.

Jeśli nie używasz śnieg podczas petunie sadzenia, a następnie wstępnie wymieszać nasiona z piaskiem — więc równie dobrze mogą być rozłożone równomiernie.

Jeśli zakupiono drażetek z nasion, lepiej umieścić je w tabletki torfu, ale zwykle wygodniej siać w śniegu. Po prostu można lepiej zobaczyć, a więc są łatwiej niż równomiernie. Tabletki są dobre, że natychmiast nasycony wodą, nie uzyskać zbyt wiele, nie wciśnięty i nie pleśnieje, a kiedy dzieli się na kilka części rozrzuconych na elementach, a nie uszkodzenia korzeni przetargowych sadzonek. Oraz, co najważniejsze, kolor tabletek może być wizualnie identyfikowane obecnie muszą podlewania, czy nie. Z petunie — to ogromna pomoc.

Na drodze, w pojedynczej tabletce może być zasiane nasiona w 5 równocześnie.

Aby nasiona petunii kiełkujących dobrze, utrzymać temperaturę zaledwie 25 ° C It — idealne warunki. Ale staram się nie przegrzewać pomieszczenia — w takich okolicznościach sadzonki rosną wydłużone, a znacznie bardziej podatne na różne choroby.

Po posadzeniu nasiona tej kultury nie mogą być podlewane, więc są one zbyt małe i szybko przejść do ziemi. I nie kiełkują już tam jest, oczywiście. Dlatego też pierwsze kilka dni po prostu ich rozpylania — kilka razy, a jeszcze przez dezynfekcji dodać niewielką ilość nadmanganianu potasu.

Podsumowując, główne trudności w rosnące sadzonki petunie — na kiełkowanie nasion i stałe zasilanie. Ale wynik będzie proszę bardzo!

Pierwszy pędy rosną nasze kwiaty

Faktem jest, że w pierwszej kolejności petunii wzmacnia jej system korzeniowy, a tylko 1,5-2 aktywnie rozwija nadziemnej części. Dlatego pierwsze czasowe sadzonki petunii rozwija się wolniej — wynika to z faktu, że ich zasilanie zostanie zbudować system korzeniowy. I najważniejsza w okresie kiełkowania nasion petunii — słonecznym. Bez niego, nie kiełkują — które dlatego nie są z reguły dodaje się kroplami podczas lądowania ziemi, ale tylko lekko dociskana do podłoża.

Podlewanie Sadzonki petunie musi zbyt umiejętnie: w każdym przypadku, a nie liści, tylko «u podstaw». Krople pozostają na roślinie? Wstrząsnąć je. Należy zachować szczególną ostrożność, aby nie wylądować na powierzchni skorupy, która natychmiast zamyka tlenu do korzeni roślin i sadzonek z tego «dławienia». Aby tego uniknąć, należy poluzować gleby często. Samo podlewanie powinno być ostrożnym, umiarkowanym i prawidłowe.

Kiełki szybko zginie, jeśli nie przyzna wysuszenie gleby, a jeśli przesadzić z podlewaniem — chory «czarną nóżką».

Schronisko usunięcia stopniowo: pierwszy dzień tylko przez pięć minut, a po tygodniu, zwiększyć interwał. Więc tak długo, jak sadzonki pojawiają prawdziwych liści — młode rośliny szybko przyzwyczaić się do wszystkiego.

Swooping sadzonek petunii: delikatnie, ostrożnie i ciepła

Kiedy można zachować już palce sadzonki, to jest czas, aby przejść do kilofów w kasecie. Ostrożnie poluzować gleby z wykałaczką lub szpachelką i szczypta długie korzenie. Po przeszczepie, ostrożnie wlać ziemi, więc osiadł.

Ale nie wszystkie odmiany petunii wymagają szczypanie — tylko ci, którzy mają dość silny wzrost zarejestrowana z pędów. Jako takie, gdy nie dorastają do 6-7 cm, potrzeba szczyptę strzela nad 4. liści — że Bush był szerszy i bardziej piękne. Sadzonki petunii pogłębić nie trzeba — a następnie, po zebraniu i rycie będzie można wlać jej kolejny kraj.

W procesie zbierania każdy zagłębić roślinnej do prawdziwych liści — tak petunii rozwijać silne i zdrowe korzenie, które rzadko chorują.

Teraz ważne jest, aby upewnić się, że rośliny nie są rozciągnięte. Aby to zrobić, to już uprawianych petunie w chłodnym miejscu — po miesiącu będziesz mógł wylądować w szklarni lub kwietniki. Będzie to pierwszy w czerwcu.

Chcesz zanim dasz koloru petunia? Dosvechivat.

A petunia kwitnie od maja do jesieni, a cały czas Twój ogród zachwyci bogactwo kolorów. Spróbuj to sam rosną sadzonki — będzie sukces!

Share →