Sałatka "Słonecznik"

Sałatka «Słonecznik»

Lato, a tu pól zaledwie kilka dni temu wyrósł słoneczniki podnoszenia głowy na słońce. W jednym z takich dni, gospodyni domowa, która mieszkała w pobliżu pola, przygotowując świąteczny stół.

Była bardzo zmęczona zwykłych sałatek, i tak chcesz zaskoczyć swoich gości czymś niezwykłym. Postanowiła, że ​​najbardziej warstwowa Sałatka mogą być ozdobione oliwkami i żetonów, co daje mu wygląd piękne słoneczniki. Goście byli zadowoleni z takiej pomysłowości!

Od tego czasu, przepis na «Słoneczniki», jako dobry tradycji idzie od rodziny do rodziny. Przez lata brał zaszczytne miejsce na kartach książek kucharskich i sieci społecznych, a popularność «Słoneczniki» rośnie z każdym dniem.

Sałatka «Słonecznik» trzeba przygotować nie tylko na Nowy Rok, w święta religijne, urodziny, ale także na zwykłych dni. Szczególnie miło w mroźnej zimy poczuć ciepło latem. Za każdym razem przepis sałatka okazało, było coraz więcej składników.

Dziś można znaleźć wiele jego przepisów. Oprócz zwykłych «Słoneczniki», przyjrzymy się innym «Słonecznik» sałatka z wątroby dorsza i kukurydzy.

Wybór produktów do sałatki

W celu przygotowania naszego «Słonecznik», trzeba mieć w miejsce z kurczaka, ser, grzyby, ziemniaki, jajka, oliwki i żetonów kursu. Przy wyborze należy pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze, muszą być świeże.

Po drugie, nieprawidłowe produkt, nie dają smak lub brak efektu podkreślić piękno słonecznika.

Jednym z głównych składników jest kurczak. Tutaj można wybrać dowolną część. W mojej opinii, filet jest łatwiej pracować niż nogi kurczaka. Wszystko zależy od tego, ile czasu trzeba przygotować. Gdzie kurczaka-i-jaj nie.

Jądra, pożądane jest, aby mieć zwierzęta — one żółtka bogate i użyteczne.

Z kurczakiem rozumianej, następnego elementu — sera. Używamy tylko dysk typu. Nawet sklepy durum ser jest bardzo duża, ale polecam wziąć parmezan lub cheddar, podkreślają przejmujący naszej sałatki.

Teraz o grzyby. Szczególnie przyjemny w użyciu grzyby, które są zbierane w lesie. Różne sposoby gotowania: Marinovka, gotowanie, suszenie, mrożenie.

Jeśli nie ma takiego domu, to może (i powinien) korzystać ze sklepu. W tym samym czasie, jeśli kupił marynowane grzyby, tylko trzeba wyciąć i świeże — usmażyć z przyprawami.

Ziemniaki w ogóle. Wybierz te same bulwy wielkości, które są równomiernie ciepło. Odmiana ziemniaka może być dowolny.

Według zrębki Brak szczególnych zaleceń. Najważniejsze — spojrzeć na daty ważności. Jest również ważne, że te wióry nie jest zbyt cienki i kruchy.

Zakończenie transakcji nabycia drylowane oliwki czarne.

Bezpośredni gotowania

Musimy te składniki do przygotowania «Sunflower»:

  • pół piersi z kurczaka;
  • 200 gr. pieczarki marynowane lub smażone ();
  • 3 ziemniaki;
  • 3 jaja;
  • 150 gr. ser żółty;
  • cebula (czerwona cebula najlepsze lub sałatka);
  • 1 słoik czarnych oliwek drylowanych;
  • żetony;
  • majonez, sól.

Pierwszy wywar myte ziemniaki w mundurkach. Kiedy jego chłodny, obierać ze skórki i ruszt. Gotować na twardo jajka przez około 8 minut.

Ochłodzenia do chłodnej wody i czystości. Oddzielić żółtka od białek.

Mash żółtka widelcem. Pierś z kurczaka pod bieżącą zimną wodą, umieścić w rondlu, napełnić wodą i podpalony. Kiedy zaczęła się gotować, posolić i gotować do miękkości nieco dłużej.

Studio i pokroić na małe kawałki.

Cebule drobno cięte również. Jeśli nie powyżej łuku, a następnie podjąć zwykle. Ser rub na małej tarce. Grzyby drobno cięte, tylko świeże pre-fry z przyprawami.

Oliwki otwarte, wyjąć i pokroić w plasterki 4 szt.

Kolejny krok — Włożyć przygotowane jedzenie na dużych warstw płyt w formie gorochki. Krawędzie płyt są otwarte.

Płaszcz z warstwami sałaty majonezu w tej kolejności:

1 warstwa — tarte ziemniaki;

2 warstwa — siekane z piersi kurczaka;

3 warstwy — posiekane pieczarki posypane cebulą;

4 warstwy — białka tarty;

5 warstwa — tarty ser;

6 warstw — zgniecione żółtka (nie smarować majonez);

7 warstw — posiekane oliwki. Rozkładamy je tak, aby stanowiły one najwięcej nasion.

Sałatka «Słonecznik» jest gotowy, wyślij go do lodówki na dwóch lub 03:00. Jedna ważna uwaga — nie umieścić swoje żetony na raz, ponieważ zmiękcza i tracą swoje niezrównane widoki. Kiedy zaczynamy nakryć do stołu, umieścić na krawędziach płyt nasze płatki słonecznika.

Następnie będzie bardzo smaczne kryzys.

Dekorowanie sałatki i prawie jej nie potrzebujesz, i tak emituje światło i ciepło słońca.

Sałatka «Słonecznik» z wątroby dorsza i kukurydzy

Aby przygotować sałatkę «Sunflower» z oleju z wątroby dorsza, musimy ziemniaki, olej z wątroby dorsza, jaja, zielone cebule, ogórki, oliwki, chipsy, majonez, sól i zioła.

Jak widać, kurczaka zastąpiony wątroby dorsza i grzyby — ogórki. Wszystko robią prawie tak dobrze, jak malowane w poprzedniej wersji, tylko olej z wątroby dorsza puree z widelcem i warstwy płaszcza z nie majonezem.

Ogórki świeże lub marynowane podjąć, pokroić na małe kawałki razem. Twardy ser w tym przepisie nie używa. Mały sekret: sok z cytryny daje niezapomniany smak ryby.

Włożyć ziemniaki, następnie olej z wątroby dorsza, startą warstwę białka zielonej cebuli, ogórków, puree żółtek. W tym przypadku, wyciągnąć żółtka majonez nasiona zatok i oliwki są zawarte. Krawędzie płyt dekoracji frytki, posypać drobno posiekanej zieleniny wcześniej.

Sałatka «Słonecznik» z kukurydzy przygotowane podobnie, choć tutaj składniki na kilka zmian. Zamiast ziemniaków mieć piękny, soczysty, słodki, bogaty kolor i zapach marchewki. Gotować do miękkości, przetrzeć na małej tarce.

Oczywiście, dodać kukurydzę w puszkach. Ważnym punktem: kukurydza leżała na wierzchu sałatki zamiast żółtka jaja, ale w środku sałatki jaj za pomocą całkowicie. Kukurydza płaszcz z kwadratów majonezu, aw środku put posiekane oliwki.

Przygotowanie tego sałatka może być każda kobieta. Tylko na przestrzeni lat skład będzie wszystkim doskonały i promienna.

Sałatka «Słonecznik» jest bardzo obfite i smaczne. To może całkowicie zastąpić jako dodatek mięsa i warzyw. Gotować ze smakiem i będzie można powiedzieć dziękuję bardzo!

Odpręż kawałek słońca rodziną i przyjaciółmi!

Share →