Ściółkowanie gleby

Ściółkowanie gleby

07 marca 2012, 12:45

Ściółkowanie jest powszechne techniki hodowli roślin pokrycie powierzchni Ziemi różne materiały, w celu poprawy warunków wzrostu.

Ściółkowanie — naturalne i światło w ogrodnictwie tyle recepcja, która jest niemal natychmiastowy wpływ.

Mulczowania przeprowadza się w różnych celach:

• ściółka utrzymuje dużo wilgoci w glebie — warstwa wierzchnia przez odparowanie jest zmniejszona, a tym samym zmniejsza potrzebę nawadniania. Jest to szczególnie ważne podczas gorących suchych letnich dni.

• warstwa mulczu około 5-10 cm podobieństw i hamuje wzrost chwastów. Fakt, że wiele chwastów potrzebują wystarczająco dużo światła dla wzrostu i powstrzymuje światła ściółkę.

• Chochoł może hamować niektórych chorób roślin. Tak więc, jeśli nagle zachorował roślin, a następnie po prostu usunąć ściółkę wokół niego i zastąpić ją świeżą, aby zapobiec zarodników zimowych. Mulczu igliwia oraz zapobiega rozwojowi szarej pleśni.

• Chochoł jest warstwa izolacji termicznej, pomagając utrzymać korzenie gleby i roślin przed mrozem w zimie i motywację chłodniej w lecie.

• Wzbogacenie gleby organicznej ściółki, stopniowo rozpadają się, poprawia wartość odżywczą gleby.

• Ściółkowanie pomaga poprawić napowietrzania gleby, lata swojej struktury (agregacji cząstek gleby) oraz drenaż. Chochoł stopniowo rozlicza ewentualnie zmieszany z niższych warstw poziomu ziemi, a następnie dodaje do nowej warstwy ściółki, itp

• rozdrabnianie kosmetyczne — przeprowadza się w celu zapewnienia zadbany ogród estetyczny wygląd. Ponadto, rozdrabnianie unika takich przykrych chwil, jak rozpylanie wody podczas podlewania spieczoną ziemię.

Materiały do ​​rozdrabniania

Istnieją dwa podstawowe rodzaje nieorganicznego lub organicznego mulczu.

Mulczu nieorganiczna składa się z różnych rodzajów i rozmiarów kamieni, gumy, tkanin, geowłókniny, żwiru, kamieni, obejmujących materiały (filmy). To nie ulega rozkładowi i dlatego nie wymaga stałej aktualizacji. Z drugiej strony, ściółka nie poprawiające strukturę gleby, nie zwiększa się jego wartość odżywcza, tym samym konieczne jest dodanie substancji organicznych.

Z tych powodów, najbardziej korzystne ogrodnicy organiczne mierzwa.

Jednak ma pewne nieorganiczne mulczu niezaprzeczalne zalety. Na przykład, wpływać na rośliny w świetle innym składzie widmowym można, stosując kolorowe ściółkę.

Jeśli ściółka ma określony kolor, wyświetla belki na nim zostanie wyraźnie wpływa na roślinę. Badania przeprowadzone w USA wykazały, że ziemniaki i papryka, ceteris paribus daje wyższą wydajność w przypadku, nawy boczne są pokryte białym ściółki. Ale pomidory wolą czerwone ściółkę.

Ściółka organiczna może składać się z igieł sosnowych, martwych liści, kory, wiórów drewnianych, kompostu, słomy, wiórów, trocin, torfu śmieci, skoszonej trawy, jak również materiał rozdrabnianie jest z papieru i tektury. Ściółki organiczne rozkładają się w różnym tempie, w zależności od materiału i od klimatu, i dość szybko zmyta przez deszcz i są przenoszone przez wiatr, a zatem wymagają regularnych aktualizacji.

Biorąc pod uwagę wszystkie właściwości mulczu, nie ma przeszkód, łączenie różnych materiałów (organicznych i nieorganicznych), osiągając lepsze wyniki i niższe koszty pracy.

Prawidłowe rozdrabnianie

• Należy sprawdzić, rośliny i glebę, aby określić, czy rośliny, które mogą mieć wpływ na wybór mulczu. Na przykład, niektóre rośliny potrzebują zakwaszenie gleby, podczas gdy korzystne może być podana kory sosnowej.

• Jeśli ściółka jest już obecny, należy sprawdzić głębokość. Nie dodawać ściółkę, czy jest już wystarczająco. Gruba ściółka powinna być nie większa niż 10 cm (wiosną i latem).

• W okresie zimowym, warstwa mulczu można zwiększyć, zwłaszcza dla kwiatów do 30 cm. W tym przypadku, rozdrabnianie zaczyna przewodzić, gdy stało się zimne, a ziemia ostygnie, ale nie mrożone.

• Jeśli stare mierzwa dobrze zachowane, ale trzymali się razem, być może dość poryhlit zmierzwione go. Jeśli ściółka jest używana tylko do celów dekoracyjnych, to wystarczy, aby odcień.

• Jeśli korzystasz z ściółkę organiczną, a następnie upewnij się, że jest dobrze napowietrzona, rozdzielając je, i nie odwracaj kwaśny. Używaj tylko pełni overrotten kompostu z zbutwiałych resztek roślinnych i domowego.

• Trzymaj mulczu nie być mocno pni i łodyg kwiatów, krzewów i drzew, konieczne jest, aby mieć dostęp powietrza, a rośliny mogą łatwo tworzyć kupony.

• W przypadku stosowania jako mulczu dużych cząstek, takich jak dorsz lub korę, rozmiar cząstek powinien zawierać się w zakresie od 1-5 cm. Nie należy stosować zgniłe słomy lub dorsza, który gdzie przechowywane przez długi czas bez tlenu (może to być źródłem choroby). Skoszonej trawy do wykorzystania jako ściółka trzeba wysuszyć na słońcu (niemal do siana).

Problemy związane z nieprawidłowym rozdrabniania:

• Zbyt wysoka ściółka może prowadzić do nadmiernej wilgoci w strefie korzeniowej, a zatem, zgnilizna korzeni.

• Zbyt mocno i wysoka warstwa mulczu w szyi korzeniowej, łodygi roślin, krzewów lub pnia drzewa, mogą tworzyć sprzyjające warunki dla hodowli szkodniki, gryzonie i rozwoju choroby.

• Zbyt gruba warstwa mulczu, utworzony w celu ocieplenia zima, wiosna posprzątać jest konieczne, inaczej ziemia ogrzać powoli, że będzie opóźnienie wzrostu roślin.

• Niektóre ściółki, zwłaszcza tych, które zawierają skoszonej trawy można wpływać na wartości pH gleby. Stosowanie niektórych rodzajów mulczu w długim okresie może prowadzić do niedoboru mikroelementów, a nawet zatrucia.

• Ponadto, niektóre rodzaje naturalnego mulczu może rozprzestrzeniać się nasion chwastów (skoszona trawa nie jest najlepszym rozwiązaniem, ściółka).

• nieświeże, zgniłe w warunkach beztlenowych do resztek roślinnych (kiszonki, słomy zamiast) mogą mieć nieprzyjemny kwaśny zapach i alkohole i kwasy organiczne, które gromadzą, mogą być toksyczne dla młodych roślin.

• Jest to substancja toksyczna dla wielu roślin i kwiatów mogą być świeże igły i dorsza. Oni muszą, przed użyciem umieścić w cieniu pereprevaniya lub używać starych igieł i dorsza.

• Gęste materiały nieorganiczne stosowane jako ściółka, takich jak black film może być ogrzewany tyle ziemi w lecie, że temperatura staje się niszczące dla roślin.

Share →