Skąd wiesz, kobiet w ciąży chomika?

Skąd wiesz, kobiet w ciąży chomika?

Jeśli mieszkasz w dwóch różnych płci chomików w tej samej klatce, ciężarne kobiety jest niemal nieuniknione. Bez względu planujesz chomików rozrodu lub przez pomyłkę to się stało — powinien wiedzieć, jak dbać o samicę w tym okresie. Jak to chomiki w ciąży?

Ustal chomiki ciąży przez zewnętrznych znaków jest trudne: żołądek staje się czymś więcej niż tylko w połowie ciąży, lub gdy chomika długie włosy, jest praktycznie niemożliwe, aby zauważyć. Również w połowie ciąży może stać się duże sutki.

Pośrednie objawy ciąży może być zmiana w zachowaniu. Czasami podczas ciąży czuły chomiki ręka może stać się agresywny, nie iść do rąk. Zdarza się, i odwrotnie: agresywne i nastrojowy kobiet staje się bardziej zgodne (choć zdarza się to rzadko).

Chomiki ciąży może towarzyszyć wzrost apetytu i ospałość, ale czasami może być odwrotnie: kobiet staje się bardziej aktywne, i zmniejszenie apetytu. Wszystko jest bardzo indywidualne.

Jeśli podejrzewasz, że jest w ciąży, kobiet, konieczne jest przeszczep od swojego mężczyzny, jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej. Nawet jeśli już, że chomiki żyją razem (to jest raczej wyjątkiem niż regułą). kobiet w okresie ciąży może zacząć pokazać agresję wobec mężczyzny. To może skończyć łzami dla mężczyzn i kobiet (w zależności od tego, kto jest silniejszy).

Pożądane jest, aby przenieść kobietę w zbiorniku (terrarium) lub komórki z dużą tacę, który powinien znajdować się w cichym miejscu. Fakt, że z gniazda, dzieci mogą spaść z komórki przez kraty i umrzeć, więc ważne jest, aby nie może do tego dopuścić.

Chomiki Ciąża nie trwała długo: 16-19 dni w chomików syryjskich i 19-22 dni — w Jungar. Odchylenie od tego okresu są bardzo rzadkie, więc jeśli samica urodziła w ciągu dwóch dni po przewidywanym terminie dostawy, tylko dwie opcje: albo ona nie była w ciąży, czy coś poszło nie tak. W tym przypadku, pożądane jest, aby skonsultować się z weterynarzem.

Aby chomiki ciąży było normalne, a potomstwo urodziło się zdrowe, ważne jest, aby dbać o prawidłowe odżywianie w tym okresie. Posiłki powinny być zmieniane, a to jest niezbędne w celu zwiększenia proporcji białko. Zazwyczaj, chomiki białka zwierzęcego podane 1-2 razy w tygodniu. Jednak, chomiki ciąży prowadzi do wzrostu zapotrzebowania na białko zwierzęce, więc mężczyźni potrzebują na co dzień, aby dać ser o niskiej zawartości tłuszczu, gotowane jajko, o niskiej zawartości tłuszczu gotowane kurczaka bez soli i przypraw (pierwsze, oczywiście, nie wszystkie na raz).

Również kobiety w ciąży powinna być stała dostęp do wody pitnej.

Pierwsze 10-12 dni ciąży samica jest nadal możliwe do podjęcia ręce (jeśli nie wykazuje agresji w stosunku do ludzi). choć niepożądane, a w późniejszych etapach lepiej nie przeszkadza homyachihu. Jak ustalić, że chomiki ciąża zbliża się do końca? Zazwyczaj kobiet zaczyna aktywnie wyposażyć gniazdo.

Około 5 dni przed planowanym przerywania ciąży jest konieczne przeprowadzenie generalne sprzątanie w komórce. Dokładnie wypłukać i zdezynfekować klatkę, włóż nowy szmatki i trochę stary (do celi był znajomy zapach). Umieść dom (jeśli jest wystarczająco duży dla kobiet z potomstwem). umieścić świeże jedzenie (nie tylko umieścić łatwo psujących się). butelka wody, wlać czystą wodę.

Głębokie miseczki z wodą lepiej usunąć: nowonarodzone chomiki mogą przypadkowo w nich utopić. Należy również podać mężczyźni więcej papieru toaletowego lub czystą białą serwetkę bez aromatów i barwników, tak aby mogła zbudować gniazdo

Pozostała przed narodzeniem w każdym razie nie przejmuj się kobieta, niech założy dom do gustu. Czyszczenie większość urodzeń żeńskich postrzegają jako zniszczenia gniazd i może nawet zniszczyć nowo narodzone potomstwo, ponieważ nie będzie czuł się bezpiecznie.

Share →