Skolioza (skrzywienia kręgosłupa)

Skolioza (skrzywienia kręgosłupa)

I stopień skoliozy

W skoliozy rozumieć deformacji kręgosłupa charakteryzujący się boczne skrzywienie. Jednak jedynie boczne skrzywienie kręgosłupa — jej odkształcenie w płaszczyźnie czołowej — obserwuje się jedynie w bardzo wczesnych stadiach choroby. Jako progresji i zwiększenie stopnia odkształcenia kręgosłupa w płaszczyźnie czołowej i jej zginania zachodzi w płaszczyźnie strzałkowej (kifoskolioza, lordoskolioz) i skręcania (skręcenie) wokół osi pionowej.

Kompleks wieloosiowe deformacji kręgosłupa nieuchronnie prowadzi do zmiany w postaci żeber i skrzyni całości (żebro), a garb zakłóceń pomiędzy nimi w klatce piersiowej, a także bardzo ciężkich zaburzeń funkcji narządów wewnętrznych i układów ciała. Przede wszystkim cierpią funkcji układu oddechowego, sercowo-naczyniowego, a następnie, że przy ekspresji formy choroby prawie zawsze prowadzi do przewlekłego niedotlenienie. Przedłużone niedotlenienie nieuchronnie wpływa niekorzystnie na rozwój całego organizmu. Nie mniej poważne zaburzenia anatomiczne i funkcjonalne powstają w narządach układów pokarmowego i moczowego.

Nie tak rzadko ciężkie postacie choroby towarzyszą kifoskolioticheskoy zaburzeń kręgosłupa ze względu na udział w procesie patologicznym rdzenia kręgowego (z płuc korzeniowego w bardzo trudnych manifestacje, czasem dość szybko rozwijającym paraliż).

Tak więc, skolioza — nie jest lokalnej krzywizny kręgosłupa oraz całkowity ciężka choroba patologicznego procesu obejmujących na wszystkich najważniejszych układów i narządów w organizmie ludzkim.

Częstość występowania skoliozy procent dzieci jest średnio 2 do 9. Większość skoliozy u dziewcząt (stosunek chłopców około 6: 1), z powodu ich mniej niż doskonały rozwój fizyczny i osłabienie mięśni (ze względu na mniejszą aktywność fizyczną).

Skolioza występuje w wielu chorobach (krzywica, dystrofii, przewlekła choroba płuc), gdyż w większości przypadków jedno z ich przejawów.

Podstawą do wydania patogenezie skoliozy: dyskogennymi, grawitacja, miotyków.

Dyskogenny skolioza rozwija się na podstawie zespołu dysplastycznej (około 90%). Metaboliczne zaburzenie tkanki łącznej, która modyfikuje strukturę kręgów, przy czym osłabiona połączenia krążka do trzonów kręgów. W tym momencie, skrzywienie kręgosłupa występują i przemieszczenie płyty.

W tym samym czasie przesuwa galaretki (jądra miażdżystego): nie jest w środku, jak zwykle, ale bliżej wypukłej krzywej. To z kolei powoduje, że nachylenie podstawowej kręgów powoduje napięcie mięśni tułowia i komunikacji, co prowadzi do rozwoju wtórnej zniekształceń i skolioza.

Grawitacja skolioza związana z przykurczu mięśni, dużych i chropowatych blizny na tułowia, miednicy nachylenia i innych. Bezpośrednią przyczyną, co prowadzi do deformacji, przemieszczenie jest wspólny środek ciężkości i ciężar ciała na bok pionowej osi kręgosłupa.

Mioticheskih skoliozy odbywa się na podstawie polio, miopatię i inne choroby, które prowadzą do zaprzestania działania mięśni tułowia.

Cechy morfologiczne skoliozy można podzielić na strukturalnych i niestrukturalnych.

Skolioza strukturalna — skoliozy, w których występują zmiany w strukturze kręgów należącego do krzywizny łukowego kształtu klina trzonów ich skręcanie (skręcenie).

Structureless skolioza — skoliozy, które obejmują różne stany funkcjonalne (scoliotic postawę, przeciwbólowe, fotele postawy — tak zwany odruch bolesne skoliozę -. I innych).

Lokalizacja wierzchołek krzywizna skoliozy jest podzielony na verhnegrudnoy, klatki piersiowej, piersiowo-lędźwiowego, lędźwiowego. Ponadto odizolowane, tak zwane połączone skolioza z dwóch głównych zakłóceń: piersi (wierzchołek krzywizny w DVIII-IX ) A lędźwiowego (wierzchołek krzywizny na poziomie LII

Kształt krzywizny jest inna, a kształt litery S skoliozy.

Share →