Skurcze mięśni w klatce piersiowej

Skurcze mięśni w klatce piersiowej

Skurcze w klatce piersiowej i przyczyny tego problemem dla wielu ludzi, ponieważ w trakcie życia z dyskomfortem w obliczu niemal przez wszystkich.

Przed zrozumieć przyczyny tego zjawiska, należy określić, co skurcz.

Skurcz (skurcz) jest niekontrolowane skurcze mięśni, w którym włókna mięśniowe nie mogą się zrelaksować. Kurcze są często towarzyszy ból ostry charakter. Warto zwrócić uwagę, że mogą wystąpić drgawki w każdej grupie mięśni, uderzając poszczególne włókna mięśniowe lub ich złożoną całość.

Najczęściej, skurcze mięśni rozwijać się w kości udowej i piszczeli, choć ich rozwój wzdłuż klatki piersiowej, jamy brzusznej i kończyn jest rzadkością. Gdy to nastąpi, lub ostry ból, który trwa tylko kilka sekund lub bardzo intensywny i długotrwały, że pacjenci nie tolerują. Ponadto, ból może być cykliczne przebieg i powtarza się kilka razy.

Patogeneza i etiologia skurcze mięśni piersi

Muszę powiedzieć, że dokładne przyczyny skurcze mięśni nie są zainstalowane, ale wiem, niektóre z mechanizmów, które mogą powodować naruszenie ich funkcji skurczowej. Wśród nich należy wymienić następujące:

 • zmęczenie mięśni podczas skurczu włókien mięśniowych, że gromadzą się różne metabolity, które są odpowiedzialne za napady;

Skurcz mięśni piersi mogą być przyczyną wielu chorób

 • zmiany w stężeniu elektrolitów w organizmie, zwłaszcza potasu, wapnia i magnezu;
 • niedobór witamin, na przykład, niedobór witamin z tiaminy, kwasu pantotenowego i pirydoksyny, ale mechanizm działania niedoboru witamin w organizmie do wyglądu drgawek nieznanych.
 • Warto zauważyć, że przewężenie w klatce piersiowej może być wynikiem wielu chorób zakaźnych zmian, marskość wątroby, zaburzenia tarczycy.

  Ponadto, skurcze mięśni mogą wystąpić podczas ściskania rdzenia i nerwów obwodowych.

 • W zależności od etiologii skurcze mięśni ich intensywność zmienia się od łagodnego do znacznej redukcji mięśni kleszcza, któremu towarzyszy silny ból. Mięśnie jednocześnie solidne i mocno podczas badania palpacyjnego, może zmienić kształt. Jeśli ulegnie zmniejszeniu, można zobaczyć pod skórę osobliwego drganie.

  Trzeba powiedzieć, że powoduje silny ból i skurcze zmian zapalnych, które mogą być przechowywane w mięśniach jeszcze przez pewien czas po usunięciu skurcz.

  Skurcz mięśni piersi może być określona za pomocą następujących powodów:

  • Klęska układu mięśniowo-szkieletowego, zwłaszcza więzadła mostkowo-chrzęstnej, mięśnie klatki piersiowej. Można również wpływać obecność zapalenia kości i stawów kręgosłupa piersiowego. Gdy ten ból często naśladuje dusznicy bolesnej, ale dodatkowa funkcja diagnostyczna może być niezdolność do głęboko oddychać, a także pojawienie się skurcze i bóle w okresie uśpienia, zwłaszcza gdy pacjent leży w łóżku, próbując zasnąć;
  • zaburzenia neurologiczne, zwłaszcza międzyżebrowa nerwobóle;
  • choroby serca;
  • zmiany naczyniowe, które wywołują słaby dopływ krwi do mięśni piersi i niedotlenienia.
  • W niektórych przypadkach, skurcze mięśni mogą być wywołane przez różnej etiologii skutek niskiej temperatury, co jest szczególnie widoczne w melancholii zimnej pory roku, w pewnym stopniu, świadczących o roli zaburzeń regulacji nerwowego powodujących skurcze.

  Uszkodzenie krawędzi może również wywołać stan zapalny i skurcz mięśni równoczesne piersi.

  Co zrobić z skurcze mięśni w klatce piersiowej?

  Ponieważ spazmatyczny skurcz mięśni klatki piersiowej często prowokował międzyżebrowych nerwobóle lub choroby serca, nie możesz samoleczenia. Należy natychmiast skonsultować się z kardiologiem i neurologa. Pożądane jest również, aby przetestować działanie gruczołów dokrewnych i innych narządów wewnętrznych, jak również wyeliminowanie zmian patologicznych kręgosłupa.

  Należy zwrócić uwagę, że leczenie ostrego skurczu, istnieje kilka popularnych błędów, które mogą znacznie pogorszyć tej choroby:

  • przeznaczenia aktywne ćwiczenia gimnastyczne w ostrym okresie nie można stosować żadnych technik, które wywołują stres i zwiększyć włókien mięśniowych dynamiczne lub statyczne obciążenie na niego, ponieważ może to spowodować mikrouszkodzenia mięśni ołów ból;
  • Dużo skurcz trzeba ogrzać główny efekt działania ciepła jest naprawdę coraz ulgę, ale swell spazmatyczny kolejne mięśnie, powoduje silny ból i bardziej pogorszyć stan pacjentów;
  • hydromasażu jego pierwsza aplikacja ogranicza skurcze, ale może być dodatkowo wzmocniona przez powstawanie obrzęku i bólu zwiększone, to znaczy uzyskuje się efekt podobny charakter do obserwowanej po ogrzaniu.

  W przypadku, gdy pacjent, niezależnie od wieku, skurcze mięśni piersiowych powstają — należy skonsultować się z lekarzem. bo tylko wykwalifikowany specjalista będzie w stanie przepisać najbardziej skutecznych metod leczenia (terapia laserowa. krioterapia, Novocaine blokady, akupunktura. postisometric relaks, podręcznik i leczenie farmakologiczne). Ponadto, jednocześnie z leczeniem tej choroby jest pewien, należy przeprowadzić niezbędne kompleksowe badania, których celem jest ustalenie prawdziwych skurcze przyczynowo w klatkę piersiową.

  Share →