Skuteczne leczenie choroby zwyrodnieniowej dysku kręgosłupa szyjnego

Skuteczne leczenie choroby zwyrodnieniowej dysku kręgosłupa szyjnego

Terapią osteochondroza kręgosłupa szyjnego — to poważny problem, ponieważ nie wszystkie sposoby są skuteczne. W pogoń za zdrowie jest bardzo ważne, aby nie zaszkodzić organizmowi: szyja są blisko ośrodków mózgu, które regulują funkcje życiowe organizmu. Leczenie choroby zwyrodnieniowej dysku szyjnego należy wyznaczyć lekarza, który recenzje na ankietę.

Można odwołać się do neurologa lub osteopatii kręgosłupa — to wszystko zależy od objawów i możliwości placówki medycznej pacjenta.

Aby wyeliminować objawy choroby mogą korzystać z różnych leków i terapii fizycznej działania. Pożądane jest również, aby stosować specjalną dietę i angażować się w fizykoterapii. W niektórych przypadkach, bardzo skuteczne jest noszenie specjalnego kołnierz, który przechwytuje kręgosłupa.

Główne grupy leków

NLPZ

Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ — Analginum, diklofenak) są najlepsze leki przeciwbólowe w osteochondrozy kręgosłupa szyjnego. Lekarz może stosować różnorodne postacie dawkowane, maści, żele, tabletki i zastrzyki. Szczególną uwagę należy zwrócić na choroby współistniejące, a długotrwałe leczenie tej grupy leków może wystąpić niepożądane skutki uboczne na błonę śluzową żołądka. Często NLPZ podawane razem z przeciwskurczowe (na przykład, lecz-shpoy), który zmniejsza napięcie mięśni.

Przebieg leczenia nie powinna przekraczać 7-10 dni.

Hormony

Stosując hormony poddanych zespół zwykle korzeniowego, które występuje w przypadku obrzęku i sprasowanie włókien nerwowych. Najczęściej przepisane tabletki deksametazonu lub zastrzyki, które są wstrzykiwane bezpośrednio do obszarów problemowych.

Środki znieczulające

Środki znieczulające (prokaina, lidokaina) są powszechnie stosowane do blokady nerwowo-mięśniowej przykręgowego. Blokada — tymczasowe usunięcie bólu z powodu bezpośrednich efektów znieczulenia na włókna nerwowe.

W zależności od sposobu podawania, następujące rodzaje blokad:

  • śródskórnie
  • podskórne
  • mięśni
  • okołonerwowe,
  • korzeniowego.

W celu zmniejszenia obrzęku tkanek nerwowych z użyciem mieszaniny Novocaine i hydrokortyzon — efekt przeciwbólowy następuje dość szybko i utrzymuje się przez dłuższy czas. Lek szyjki choroba zwyrodnieniowa płyta składa się z 5-7 procedury przeprowadzono w dniu.

Poza podawaniem środków znieczulających na dotknięte obszary ciała małej dawki można podawać w specjalnych punktów aktywnych. Ta technika nazywa pharmacopuncture (rodzaj akupunktury).

Fundusze Mestnorazdrazhayuschee

Irytujące, ocieplenie i rozpraszające na leki stosowane miejscowo w leczeniu bólu, a także w celu poprawy ukrwienia obszaru. Stosowanie tych leków w ostrym stadium choroby nie jest to zalecane.

Środki do poprawy mikrokrążenia

Dla poprawy krwi w obszarze zagrożonym z osteochondroza szyjnego kręgosłupa z stosowane leki, takie jak Trental, kuranty, niacyna, Aktovegin. Leki te można stosować w postaci tabletek lub wstrzyknięć. Oprócz poprawy właściwości przepływu krwi, mają one wpływ na krążenie obwodowe i stymulują wypływ żylny — polepszając wartość odżywczą nerwowej i tkanki łącznej w miejscu zmiany chorobowej, zmniejsza obrzęk i stan zapalny.

Witaminy

Kompleks witamin są zazwyczaj stosowane w leczeniu okres odzysku (remisji). Lekarz wybiera optymalną kombinację witamin, które poprawiają przewodzenie nerwów — to zmniejsza nasilenie zaburzeń wizualnych i przedsionkowego (ostatnie dotyczy, na przykład, zawroty głowy i zespół choroby lokomocyjnej). Należy używać witaminy B6 i B12.

Również i C, które mają działanie antyoksydacyjne i wzmacniają ściany naczyń krwionośnych.

Chondropatią

Chondropatią jest skutecznym sposobem, aby spowolnić proces chorobowy w odcinku szyjnym kręgosłupa. Uniemożliwiają one zniszczenie chrząstki, a tym samym zmniejszenie bólu związanego.

Kołnierz szyjny

Sobie na szyję kołnierz Schantz osteochondroza również pomaga w leczeniu przykrych objawów choroby. Obroże są w różnych rodzajach, w związku z tym, aby wybrać najlepsze dla konkretnego przypadku — należy skonsultować się z lekarzem.

Schantz kołnierz wygląda grubej ramie poduszki, który jest zamocowany na szyi, a tym samym poprawia kręgów w położeniu. Pacjent prawie nie może zgiąć lub wyprostować szyję i obróć głowę w bok: dostarczanego całkowitego odpoczynku uszkodzonego obszaru, co jest szczególnie ważne w zaostrzenie choroby.

Schantz kołnierz (grube rolki ramki)

Podobny mechanizm jest obecny w bramie zabezpieczona warstwa nadmuchiwana, który znajduje się między dwoma wąskich rolek. Po zamocowaniu urządzenia na szyi pacjenta z dmuchawą wypycha powietrze — w tym przypadku grzbietu rozciąga się nieco. Stopień pompy musi być ustalona przez lekarza, ponieważ nadmierne napięcie może uszkodzić naczynia krwionośne i nerwy przechodzące w okolicy.

Stosowanie tego kołnierza łagodzi ból dolnej części pleców z powodu dodatkowego zwiększenia interarticular szczelin.

Nie jest w pełni nadmuchiwany kołnierz, który zapewnia uszczelnienie względem ciała pacjenta. Zachowując pewną ilość ruchów, nie jest sztywna utrwalanie. Jego zastosowanie jest bardziej korzystne dla okresu rekonwalescencji.

Całkowicie nadmuchiwany kołnierz

Ważne jest, aby pamiętać, że kołnierz może być noszony nie więcej niż 2-3 godzin dziennie. Szczególny czas ustalany jest indywidualnie i zależy od tego, co objawy powinny być traktowane. Czas trwania kursu wynosi zwykle co najmniej miesiąc.

Prawidłowa postawa

Wiele z objawów związanych z kompresją osteochondroza nerwów i naczyń krwionośnych, które przechodzą w szyję. Aby poprawić Specjaliści zalecają, aby utrzymać ciało w odpowiedniej pozycji, jak w ciągu dnia iw nocy.

W ciągu dnia, trzeba starać się trzymać głowę i plecy proste. Gdy siedzący tryb pracy należy zwrócić uwagę na wysokość fotela i biurka. Powinny one pasują do siebie, a następnie osoba może siedzieć prosto, bez zginania lub napinając mięśnie szyi.

W nocy, trzeba będzie specjalne materace ortopedyczne i poduszki, które często są wykonane z lateksu. Ważne jest, aby poduszki spełnia anatomię człowieka, a jego wysokość równa odległości od szyi do stawu barkowego. To gwarantuje, że wszystkie mięśnie zrelaksować się podczas snu, a objawy choroby zostaną obniżone.

Większość lekarzy są pewni, że najlepszym lekarstwem — to nie tylko kompleksowe podejście do leczenia, ale także stała profilaktyka.

Interwencja chirurgiczna

Za pomocą interwencji chirurgicznej ma sens tylko wtedy, gdy standardowe leczenie chorobą zwyrodnieniową dysku szyjnego okazały się nieskuteczne. Wskazania do zabiegu neurochirurga określa, które stwierdza, dopiero po dokładnym zbadaniu pacjenta i badania danych ankietowych. Najczęściej wydawać usunięcie krążka w jego zniszczenia i jego części w kontakcie z wnęki kanału kręgowego.

Strona główna Leczenie

Ciekawe wideo na temat:

Osteochondroza kręgosłupa szyjnego mogą być traktowane, jak iw domu. Aby to zrobić, użyj jednej z następujących metod:

Terapeutyczne ćwiczenia i gimnastyka. Głównym kluczem do sukcesu tych metod jest prawidłowość ich działania. Wszystkie ćwiczenia powinny być wykonywane stopniowo, stopniowo zwiększając obciążenia.

Niedopuszczalne wygląd bólu lub kryzysu. W chorobach kręgosłupa szyjnego i skutecznego jogi i pływania, podczas którego nie jest rozluźnienie mięśni obręczy barkowej i zmniejszyć ból.

Tradycyjne metody leczenia są często oparte na zastosowaniu ziół. Napary na specjalnej kolekcji roślin mogą być spożywane doustnie lub stosowane jako kompres. W pewnych przypadkach korzyść z leczenia z gliny, która jest ogrzewana do pewnej temperatury i nanosi się na kark.

Możesz użyć niektórych telefonów domowych do fizjoterapii. Na przykład, istnieje mała jednostka terapii magnetycznej do siebie oraz ultrafioletowe napromienianiem.

Masaż pomaga własnym również radzić sobie z objawami w osteochondroza szyjnego. To może być wykonywane codziennie, z wyjątkiem okresów zaostrzenia. Istnieją różne urządzenia, takie jak pierścień do masażu.

Reflex wpływ na aktywne punkty z aplikatorem Kuznetsova i Lyapko normalizuje procesy metaboliczne w organizmie, poprawia krążenie krwi w obszarze zagrożonym i zmniejszyć ból.

Pamiętaj, aby trzymać się diety. Dieta powinna być bogata żywność mukopolisacharydów, które są odpowiedzialne za syntezę chrząstki i białek. Zawiera mukopolisacharydów tym galarecie, ryby, niektóre galaretowatej gorzkie zioła (szałwia, jaskółcze ziele, krwawnika).

Pamiętaj, że zanim do leczenia w domu — należy skonsultować się z lekarzem.

Osteochondroza kręgosłupa szyjnego — dość powszechne i bardzo poważnych chorób. Samo-leczenia nie jest konieczne, aby szukać pomocy medycznej od specjalisty, który będzie wybrać optymalne kompleksową terapię i pomóc przezwyciężyć chorobę.

Share →