Sok pomidorowy

Sok pomidorowy

Peruwiańska «złote jabłka» w Europie od dawna uważany trujące rośliny ozdobne. Od tego czasu minęło ponad sto lat, pomidory stały się częścią naszego życia i dietetycy sok pomidorowy nazwany jednym z najbardziej przydatne. To jest bogate w różnych substancji odżywczych, przyjemny smak, pomaga serca i stymuluje produkcję soku żołądkowego.

Przydatne skład soku pomidorowego

Sok pomidorowy jest bogaty kwasy organiczne. Składa się znaleźć szczawiowy, jabłkowy, cytrynowy, winowy i przejrzałych pomidorów, nawet rzadkie kwas bursztynowy. Kwasy organiczne stanowią istotne nam na metabolizm zdrowych i powstawania mikroflory jelitowej.

Sahara pomidor reprezentowane fruktozy i glukozy. Jest to jeden z kilku soków które żywienia mogą pić dowolną ilość cukrzyków, jak to ma działanie hipoglikemiczne.

Sok pomidorowy jest bogaty w różne witaminy. karoten, C, E, PP, witaminy z grupy B B. Witamina C w może zawierać do 60 mg%, co jest ważne dla zdrowia i urody, a także w celu przywrócenia dostaw witamin w organizmie palaczy.

Nie każdy może się pochwalić soku roślinnego tak wiele ludzkich potrzeb minerały. chlor, wapń, fosfor, magnez, jod, żelazo, cynk, siarka, mangan, selen, miedź, molibden, fluor, bor, chrom, nikiel, kobalt i rubid. Bogaty w minerału skład soku pomidorowego sprawia dobre sposoby zapobiegania wobec wszystkich typów niedokrwistości. Sok zawiera wysoki procent potasu, więc jest to dobra profilaktyka chorób układu krążenia, układu nerwowego i problemów niepowodzeń w metabolizmie.

Sok pomidorowy zawiera wysokie stężenie likopen. Ten izomer substancji beta-karotenu, który jest odpowiedzialny za jasny kolor czerwony z pomidorów. Likopen nie jest wytwarzane przez organizm człowieka, a jedynie absorbowany przez obróbkę cieplną z tłuszczów.

Dlatego, jeśli chcesz poznać te rzeczy, świeży sok pomidorowy ciepła użytkowego, bez gotowania z niewielką ilością oliwy z oliwek, a po napój chłodzący. Likopen jest jednym z najsilniejszych przeciwutleniaczy, chroni DNA, zapobieganie rozwojowi raka. Ponadto substancja zapobiega powstawaniu miażdżycy i chroniącą przed chorobą wieńcową.

W soku pomidorowego zawiera białka, węglowodany i tłuszcze. Jednakże, niemal nie dostarczają kalorii (około 18 kcal na 100 g soku), dzięki czemu ten sok dietetycznej żywności.

Przydatne niż soku pomidorowego

 • Sok pomidorowy ma antybakteryjne, przeciwzapalne i moczopędne, żółciopędny. Jest to niezbędne do zapobiegania miażdżycy, zapalenia wyrostka robaczkowego i onkologii. Sok wzmacnia system nerwowy i naczynia krwionośne, normalizuje przemianę materii.
 • Sok pomidorowy jest przydatna w nadciśnienie i jaskra. ponieważ zmniejsza się krwi i ciśnienia wewnątrzgałkowego.
 • Hiszpańscy naukowcy odkryli, że picie dwóch szklanek świeżego soku pomidorowego dziennie odmładza skórę i redukuje zmarszczki. Idealna równowaga witamin i minerałów w soku System regeneracji skóry poprawia. że ważne dla większości kobiet jest.
 • Sok pomidorowy pomaga uporać się z wielu choroby przewodu pokarmowego. Pomaga zaparcia i gnicia w jelitach. Przydatna do żołądka z niską kwasowość, wrzód żołądka i wrzód dwunastnicy. Sok należy pić 20-30 minut przed jedzeniem, ponieważ zwiększa gotowość żołądka i jelit do trawienia żywności.
 • Pije sok podwyższa poziom serotoniny. «Hormon szczęście» we krwi podwyższenie nastroju i pomaga pozbyć naprężeń i odkształceń na końcu ciężkiego dnia.
 • Sok jest dobry konserwacja zapobiegawcza zakrzepica. Szczególnie należy zwrócić uwagę na nim ludzi, którzy są głównie siedzący tryb życia.
 • Sok pomidorowy jest stosowany w leczeniu kamica żółciowa i kamica nerkowa. Świeży sok z kapusty mieszanka zalewie w stosunku 1: 1. Wypij szklankę mieszaniny po posiłki trzy razy dziennie.
 • Wiosną beri-beri należy wypić szklankę soku pomidorowego z posiekaną pietruszką, aby odzyskać brakujące witaminy ciała i minerały.
 • Ci, którzy posiadają dieta odchudzanie. zaleca się stosowanie mieszaniny soku pomidorowego, squash, jabłka i cytryny, w stosunku 2: 2: 1: 4.

Jak wyciągnąć maksymalne korzyści z soku pomidorowego

Sok pomidorowy — źródło zdrowia, ale przyswoić wszystkie składniki odżywcze i przynoszą największe korzyści, należy pamiętać o kilku zasadach:

 1. Wskazane jest, aby nie używać soku pomidorowego z produktów bogatych w skrobię, takich jak ziemniaki, kukurydza, chleb. Może to doprowadzić do tworzenia się kamieni nerkowych i pęcherza moczowego.
 2. Aby zachować wszystkie składniki odżywcze w soku, nie należy dodawać do niego soli i cukru.

  Znacznie lepiej jest w połączeniu z ziołami i czosnkiem.

 3. Sok pomidorowy nie zaleca się pić z białka żywności, takich jak mięso, ser i jajka. To połączenie prowadzi do zaburzeń układu pokarmowego, więc ani pierwszy, ani drugi nie przynosi oczekiwanych korzyści.
 4. Cóż sok trawiony orzechy, oleje roślinne, sery, zioła, dużo warzyw i czosnku.
 5. Pije sok pomidorowy podczas posiłku nie jest zalecane, idealny czas na szklankę świeżego soku na pół godziny przed posiłkiem.
 6. I, oczywiście, przydatne sok — świeży sok, który zachowuje wszystkie składniki odżywcze w całości.
 7. Małe dzieci świeży sok pomidorowy może zacząć dawać po 2 latach. Wprowadź do diety dziecka, aby być ostrożnym, ponieważ może powodować reakcję alergiczną.

Przeciwwskazania do stosowania soku pomidorowego

Jeśli pijesz sok pomidorowy z umiarem, nie masz się czego obawiać ze względu na przeciwwskazania miał bardzo mało i są one bardziej narażone na nadużycia. Podziwiać sok nie jest wart ludzie z kamica żółciowa. na przykład w dużych ilościach może powodować skurcz mięśni pęcherza żółciowego i zwiększenia bólu.

Sok nie jest zalecane w zatrucie oraz w czasie zaostrzeń zapalenie pęcherzyka żółciowego. nieżyt żołądka. wrzody żołądka i dwunastnicy. zapalenie trzustki .

Duża ilość soku pomidorowego, pić matki karmiące mogą prowadzić do biegunki u niemowląt.

Share →