Sos tkemali kalorii

Sos tkemali kalorii

Energii (kalorii) gromadzi się w żywności składników odżywczych (białek, tłuszczów i węglowodanów). Wiadomo, że 1 gram tłuszczu dostarcza 9 kcal g Węglowodany 1 — 4 kcal i 1 g protein — 4 kcal. Wykres pokazuje stosunek bilansie energetycznym tych substancji w produkcie na podstawie ich wkładu do kalorii produktu.

Dlaczego potrzebujesz masz takie informacje? Wiele popularnych diet w oparciu o tę wiedzę. Na przykład, amerykański Departament Zdrowia zaleca 60% kalorii z węglowodanów i odbierać tylko 30% tłuszczu.

Dieta Atkinsa zaleca jedzenie dieta niskowęglowodanowa, podczas gdy inne koncentrują się na niskie zużycie tłuszczów. Niezależnie od wybranej metody, nasz wykres pokazuje, jak różne pokarmy są odpowiednie dla danego celu.

Sos tkemali. 417,5 kcal kalorii, skład chemiczny, wartość odżywcza, witaminy, minerały, niż użyteczne tkemali Sauce, kalorii, składników odżywczych, korzystne właściwości Sos tkemali.

Pomoc.

Wartość energetyczna lub kalorii — Ta ilość uwolnionej energii w organizmie z żywności w procesie trawienia. Wartość energetyczna produktu jest mierzona w kilo-kalorii (kcal) lub kilo-dżuli (kJ) na 100 gramów. Produkt. Kcal, używany do pomiaru wartości energetycznej żywności, nazywaną również «żywności kalorii», więc jeśli podasz kalorii (kg) przedrostek kilo kalorii jest często pomijany.

Szczegółowe tabele dla wartości energetycznej rosyjskich towarów można zobaczyć tutaj.

Wartość odżywcza — Zawartość węglowodanów, tłuszczów i białek w wyrobie.

Wartość odżywcza żywności — Zestaw właściwości żywności, w jakich ludzkie potrzeby fizjologiczne są spełnione w niezbędnych materiałów i energii.

Witaminy. Substancje organiczne niezbędne w małych ilościach w diecie ludzi i większości kręgowców. Synteza witaminy są zazwyczaj przeprowadzane przez rośliny, nie zwierzęta. Dzienne zapotrzebowanie na witaminy jest tylko kilka miligramów lub mikrogramów. W przeciwieństwie do substancji nieorganicznych witaminy są zniszczone przez silne ogrzewanie.

Wiele witamin są nietrwałe i "stracony" podczas gotowania lub przetwarzania żywności.

Szukaj w tabelach kalorii i składu chemicznego produktów i dań gotowych:

Share →