Spalanie drewna

Spalanie drewna

Spalanie drewna

Zmarły młody człowiek zajmował się spalania drewna.— Spalanie drewna — szacunku hobby koniec XIX — początek XX w.:

«Nagrywanie obrazów z drewna — jeden z rodzajów sztuki stosowanej, już znane starożytne Niemców, którzy produkowane malowidła na drewnie przez gorący paznokci; [W latach 80-tych.] Aby wzbudzić zainteresowanie społeczeństwa i wszedł do powszechnego użycia, dumni z miejsca wśród wielu działań artystycznych i rzemieślniczych. Pani Abel, hrabina Levashov, Jej Cesarska Wysokość Księżniczka Evheniya Maksimilianovna Oldenburg, Pani Durnovos pierwszy z pełnego sukcesu zaczęła się w Sankt Petersburgu jest spalanie. Rysunki wykonane przez spalanie drewna, są wykorzystywane do dekoracji mebli, ramek, panele na ścianach i sufitach; dla BOUVARD, notebooki itp. n.» [Enz. Słownik Garnet, v. 12 (1912), 14 i Enz. Dictionary, wyd.

Brockhaus-Efron w 41 objętości, v. 7 (1892), 499-500].

W czasach sowieckich, wypalanie spojrzał ironicznie, widząc ją jako klasę dobry chłopak i za mieszkańców epoki. CP w historii Zorich «To był maj»: «Nie rozumiem. Pozostali chłopcy, którzy interesują się historią, geografią, którzy, którzy rysunek. Wreszcie, zbierają znaczki, palić drewnem. » To był jej [matka] ulubiona fraza przestrodze»,

W swojej własnej historii «Portret pisarza» rozpoczęła nieudaną artystę dondezhe że «rozczarowany, wstąpił do akcyzy i frondiruya, zaczął grać w wista z kupcami i spalić «brata na drewnie. Olga Pawłowna rozczarowany w artysty, stwierdzenie, że spalić chłopaków na polach może tylko handlowcem» [Zorich. RASSC.

112 i 134-135]. W tym samym duchu, pisze publicysta «Krokodyl»: «Arkady E. — człowiek z ulicy do kości. Jak sam przyznaje, jest zainteresowany tylko preferencji i płonącego drewna» [B. Samsonow. Mieszkaniec Progress, 19 Kr.

1927].

. udział w spalaniu drewna. Spalanie drewna naprawdę został oficjalnie uznany rękodzieła i dość wspólne hobby, które często charakteryzują się satyryków drobnej, ciasnego blisko cięcia układanki.

W tym kontekście stwierdzenie «wielki intrygant» — ironiczne Samooskarżenie, miał już wyraźnie nie jest rzemieślnik-rzemieślnika a nie filistra. Ale na slang kadencji złodziei «drzewo» («drewna») Stosuje się w znaczeniu «pieniądze» i «dokumenty»Dokładniej, «puste dokumenty»А «Strzelanina» — oszustem, odpowiednio, «spalania drewna» można rozumieć jako «fałszowanie dokumentów», «nielegalne korzystanie z dokumentów»Co powieść stała praktyka «Typer»,

Share →