Sportowiec: przyczyny, objawy i leczenie

Sportowiec: przyczyny, objawy i leczenie

Przepuklina sportowiec

Zasadniczo, przepuklina sportowiec występuje w cieplejszych, na pocenie się, czy infekcja zakażonej osoby, dzięki zastosowaniu elementów do higieny ogólnej lub bezpośredniego kontaktu.

Objawy

Objawy grzybicy pachwin wydaje się dość ostre. Strona główna grzyba zmiany jest duże fałdy skóry, głównie między udami i okolicy pachwiny, pachy, pionowe krotnym mezhyagodichnoy; kobiet, objawem grzybicy pachwin mogą również mieć wpływ na fałdach pod piersi.

Pacjent Przepuklina zawodnik nie są małe, szybko rosnące punkt ciemnym różowym odcieniu w miejscach klęski, jest to pierwszy Objawy grzybicy pachwin. Wzrost plamy mogą łączyć się ze sobą i tworzą duże obszaru. Większość z tych zmian są symetryczne i pojawiają się same z obu stron. Pacjenci, których to dotyczy o stałej lub okresowej swędzenie w obszarach dotkniętych zakażeniem grzybiczym, że złuszcza skórę off. Krawędziowe utworzone miejsca wyróżniać od reszty skóry obrzęk i elewacji, mogą być pokryte małych pęcherzyków lub łusek. Z biegiem czasu, w centrum plamy mogą pojawiać się skóry normalnej. Krawędź jednocześnie nabyć granicy istotności, który jest stale łuskane i obrane ze skóry, dlatego zanim lekarze dawali nazwy pachwiny sportowiec graniczy wypryski.

Gdy nie jest leczenie choroby może trwać przez wiele lat, od czasu do czasu okresami remisji i nawrotów, zwłaszcza w fazie dojrzewania i pocenie się.

Diagnostyka

Wyraźny obraz kliniczny grzybicy pachwin umożliwia dokładną diagnozę dość szybko. Metody diagnostyki pachwinowej sportowiec leżą w różnicowaniu z Łupież rumieniowy ze względu na nieco inny obraz kliniczny i trihofitii nie wpływa na obszar normalnie fałd skóry. Aby postawić dokładnej diagnozy badanie mikroskopowe zeskrobin z miejsc dotkniętych, których wyniki mogą być bezpiecznie zwany czynnik sprawczy, na charakterystycznej strukturze grzyba w naskórku.

Leczenie

Do przepuklina sportowiec przeciwgrzybicze zastosowanie zewnętrzne środki. Wszystkie artykuły gospodarstwa domowego podlegają dokładnej dezynfekcji pacjenta.

Profilaktyka

Głównie zapobieganie grzybica pachwin jest higiena osobista, większość infekcji występuje właśnie z powodu jej niezgodności.

Objawy

Objawy grzybicy stóp mogą się zmieniać w zależności od postaci choroby, istnieje kilka zablokowane:

Ta forma grzybicy charakteryzuje się niewielkim skalowania w każdym międzypalcowe fałdy palców ich powierzchni bocznej i na skórze łuk stopy. Czasami na podeszwie stopy może wystąpić kukurydzy. Na skórze między palcami wystąpić pęknięcia.

Intertriginoznoy

Charakteryzuje się pęknięć wzejściu pomiędzy 4 i 5 stóp, czasem pomiędzy 3 a 4, pochodzących od krawędzi skóry. Ta postać choroby doświadczają osoby z bliskimi palce montażu, z uwagi na małą szczelinę pomiędzy nimi i obcisłe buty, tworząc w ten sposób środowisko alkaliczne korzystny dla rozwoju grzyba. Skóra między palcami swędzi i pęcznieje.

Disgidroticheskaya

Charakterystyczne zmiany grzyba bocznej powierzchni stopy, łuki, palców. W miejscach zmiany pojawiają się pęcherzyki, które mogą pogrupowane COALESCE. Pęcherzyki wypełnione ropą. Po ich przełomu pozostają rany. Pobliskie węzły chłonne mogą stać się bolesne, co może wskazywać na jednoczesne zapalenie węzłów chłonnych.

Disgidroticheskaya forma może towarzyszyć gorączka i pogorszenie ogólnego stanu pacjenta.

Leczenie grzybicy stóp

Zależy od kształtu, nasilenia choroby i ogólnego obrazu. Do Leczenie grzybicy stóp łagodne przepisać przeciwgrzybicze leki na zewnętrznych użycia, płyny i bandaże. W cięższych przypadkach, przy współistniejących procesów zapalnych może być również przepisany antybiotyk o szerokim spektrum działania.

Ponadto, jedną z form mają pedis grzybica paznokcie sportowca. która zachodzi w ciągu 30% wszystkich przypadków. W zdecydowanej większości przypadków (około 9 przypadkach na 10) są dotknięte 1-szy i 5. palce, jak podczas noszenia obcisłe buty są najbardziej narażone na negatywne wpływy. Objawy pojawiają się często, gdy choroba objawia się po pewnym czasie w wyglądzie tkanki plam paznokci z żółtym odcieniem lub smugi. Czasami jest rozdrabnianie dotkniętych paznokci.

Cierpią z powodu porażki tylko paznokcie z kończyn dolnych. Diagnoza jest skrobanie wpływ tkanki paznokci i późniejsze kadrowanie, a także ze względu na charakterystyczny obraz kliniczny.

Cecha leczenie paznokci sportowca obowiązkowo usunięcie dotyczy płytek paznokciowych, a następnie przez podziałanie na łożysku paznokcia. Na leczenie przeciwgrzybicze stosowane maści, plastry i grzybobójczym keratolitycznym cieczy.

Po leczeniu dowolnego kształtu i odmiany choroby potrzebne są długie środki zapobiegawcze mające na celu zapobieganie nawrotom.

Share →