Sprawdź swoją szybkość!

Sprawdź swoją szybkość!

Jak sprawdzić szybkość dostępu do Internetu?

Dojazd do definicji rzeczywistej szybkości połączenia komputera z Internetem, należy wyłączyć wszystkie programy, które obecnie mają dostęp do sieci, a tym samym mają wpływ na oszacowanie tempa. W szczególności odnosi się to do klientów sieci torrent, usługi udostępniania oprogramowania (np StrongDC ++) i Skype. Pożądane jest również, aby zamknąć wszystkie okna przeglądarki, z wyjątkiem jednego, w którym można wpisać adres testu prędkości stronie internetowej.

Jaka jest prędkość internetu i przepustowości?

Łącze internetowe (szerokość kanału Internet) — jest to maksymalna ilość danych odebranych na komputerze PC lub transmitowane do sieci w jednostce czasu. Prędkość często mierzona w megabitów lub kilobitów na sekundę (Mb / s, kbit / s).

W tym samym czasie, co do zasady, rozmiar pliku jest określona w kilobajtach, megabajtach i gigabajtach.

Od 1 bajt = 8 bitów, a następnie prędkość internetowej jest 100 Mbit / s na drugim komputerze nie można wysyłać ani odbierać więcej niż 12,5 megabajtów danych (100/8 = 12,5). Aby pobrać film z 1,5 GB (1536 MB) potrzebujesz 2 minut lub 123 sekund.

Należy pamiętać, że dotyczy przede Obliczenie idealnego «laboratorium» sytuacji. W normalnych wskaźników gospodarstwa domowego, takie stopy nie jest osiągnięty. Główne przyczyny to w następnym rozdziale.

Co decyduje o szybkości Internetu?

Niektóre czynniki wpływające na szybkość dostępu do Internetu:

 1. przekrwienie miejscu, do którego chcesz zastosować (np, jeśli strona w czasie pobierania plików użytkownika jest w stanie dać z prędkością nie większą niż 1 Mbit / s, nawet przy maksymalnej planu taryfowego, aby osiągnąć większą prędkość nie będzie działać);
 2. sztuczne ograniczenie przepustowości szczególności strony, do której ubiegasz (stosowane w celu uniknięcia dalszego przeciążenia i brak dostępu do zasobów);
 3. wirusy lub programy, które filtrowanie ruchu ograniczają kanał (zapora sieciowa (firewall), z wbudowanymi antywirusa sieci Program filtry ruchu p2p, etc.);
 4. Limit prędkości Plan taryfowy ustanowiony przez dostawcę usług internetowych;
 5. Przeciążenie sieci przez innych użytkowników i technologii łącza danych.

  Ponieważ łączna przepustowość jest ograniczona, więcej użytkowników, dostawca obecnie jest online, prowadzą działalność w internecie, jest mniej «wolnej przestrzeni» dla innych. Dzięki zastosowaniu technologii FTTB (TTC Optyka w domu «») umożliwia wszystkim użytkownikom przejście do przyjmowania wniosków w prędkości planu taryfowego;

 6. nieprawidłowo skonfigurowany system operacyjny lub problemów ze sprzętem:

  • nieprawidłowo zainstalowanych lub przestarzałe sterowniki do karty sieciowej;
  • Korzystanie z serii programów Tweak (ustawienie ukryte parametry systemu operacyjnego) bez optymalnych parametrów.
  • stosując stawkę tracker zależy od siania (ludzie, którzy pobrali plik całkowicie i teraz oddać je innym). Jeśli szybkość pobierania jest mniej niż jeden, z którym zwykle wstrząsnąć, to ludzie, którzy dają Ci plik, to właśnie ta.

   Pobierz również prędkość silnie zależy od stosunku liczby rozdali liczby osób, które chcą pobrać. Niska prędkość, najczęściej problem jest nowe popularne torrenty, w których liczba osób chętnych do ściągnięcia wiele razy większe niż liczba siania.

  Dlaczego prędkość może zostać zmniejszona?

  Możliwe przyczyny niskiej prędkości dostępu do Internetu może być:

  1. Niesprawny sprzęt klienta. Luźne lub przestarzałe urządzenia sieciowe (routery, karty sieciowe, itd.) Może spowodować zmniejszenie prędkości Internetu.

   Aby rozwiązać ten problem, należy sprawdzić i wymienić uszkodzone urządzenia;

  2. zainfekowania komputera złośliwym oprogramowaniem. Wirusami, trojanami i tak. P Gdy komputer może wykorzystać część pasma dla ich potrzeb.

   Aby zneutralizować wirusa, należy korzystać z oprogramowania antywirusowego.

  3. Korzystanie z niezabezpieczonego połączenia bezprzewodowego. W przypadku dostępu do Internetu za pomocą Wi-Fi połączenie, niezabezpieczonych hasła, można podłączyć do niego osób niepowołanych.

   Aby rozwiązać ten problem, należy ustawić hasło do połączenia z punktem dostępu bezprzewodowego

  4. Wiele programów równoległych. Jednoczesna obsługa komunikatorów, menedżerów pobierania, automatycznej aktualizacji systemu operacyjnego i innych programów może prowadzić do zwiększonego obciążenia procesora i wolnego połączenia internetowego.

   W tym przypadku jest konieczne, aby zamknąć niepotrzebne programy.

  Share →