Środek na zgagę

Środek na zgagę

Zgaga może znaleźć można w dowolnym miejscu i na stałe pozbawiony wszelkich radości życia. Każdy, kto kiedykolwiek zmagał się z tym problemem, szukają skutecznych sposobów na zgagę. Przed podjęciem różnych leków, należy znaleźć przyczynę tego nieszczęścia.

Dlaczego mam zgagę?

Nieprzyjemne uczucie pieczenia za mostkiem lub w nadbrzuszu może być spowodowane chorobami układu pokarmowego. Najczęściej zgaga z refluksu, przepukliny rozworu przełykowego, zapalenie pęcherzyka żółciowego, żołądka z kwasowości lub wrzód żołądka. Inne przyczyny zgagi — przejadanie się, ciąża, nadużywanie pewnych pokarmów i alkoholu.

Idąc wyrzucić zawartość żołądka do przełyku, delikatne ściany, z których nie są przystosowane do wpływu kwasu. Dzięki zwiększonej kwasowości żołądka najbliższej objawów zgagi i zarzucania treści żołądkowej występuje powietrze. Gdy refluksu przełyku pieczenie za mostkiem występuje, gdy osoba ma pozycji leżącej po posiłku.

U osób zdrowych, zgaga pojawia się po podaniu niektórych leków, takich jak aspiryna i ibuprofen. Po rozciągnąć żołądek więcej żywności niższe zaworu przełyku nie może poradzić sobie z obciążeniem, w tym przypadku zgagi często jest krótkotrwała.

Leki na zgagę

Szybkich środków zgaga — środki zobojętniające kwasy, które neutralizują kwasu solnego w żołądku. Należą Almagel, Maalox, Fosfalyugel, Gastal. Rennie. w połączeniu leku z bolesnym zgaga — Gaviscon.

Wiele zgaga leki pomagają tworzą powłokę ochronną na powierzchni żołądka — Gdzieś nol, Tribimol. Nie straciła znaczenie starych leków przeciwko zgaga — Vikalin, Vikair. Skuteczny środek na zgagę, jak również przed zapaleniem żołądka i wrzody — lek Venter, ma podobny efekt.

Leki na zgagę Gaviscon

Sposób wytwarzania leku:

 • zawieszenie z mięty aromat;
 • tabletki do żucia o smaku mięty lub cytryny.

Tabletki i zawiesina Gaviscon stosowany w następujących przypadkach:

 • z objawowym zgagi;
 • pod wpływem siły ciężkości w żołądku;
 • do usuwania kwasowości soku żołądkowego.

We wszystkich tych chorób, a także trójdzielną powietrza Gaviscon przypisanych po posiłku (trzy razy dziennie), a raz na dobę. W kompozycji leku zawiera alginian sodu, wodorowęglan sodu (sody oczyszczonej), kwaśny węglan wapniowy (sól kwasu węglowego).

Gaviscon przez kontaktowanie kwaśnej treści żołądka i szybko przekształca się żel alginianowy ma działanie ochronne na błonę śluzową żołądka. Materiał ten ma zasadniczo obojętnym pH. Jeśli pacjent ma choroba refluksowa przełyku jest bardziej prawdopodobne, że żel, a nie kwasu żołądkowego.

W przełyku alginian zapobiega podrażnieniom swoich wewnętrznych ścian.

Dawki

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 2-4 tabletki na Gaviscon recepcji. Jeżeli zawieszenie, to przyjmuje się 10-20 ml w recepcji, nie może jednak przekraczać dawki dobowej — 80 ml.

Zawieszenie Gaviscon może być stosowany u dzieci starszych niż 6 lat w ilości 6-10 ml na spożycie, ale nie więcej niż 40 ml zawiesiny dziennie.

Gaviscon — dobre lekarstwo na łagodzeniu objawów zgagi w czasie ciąży. Fakt, że lek wywiera swoje działanie na poziomie lokalnym, nie jest wchłaniana do układu krążenia. Badania wykazały, że narzędzia (alginian sodu) zgagę podczas ciąży nie ma negatywnego wpływu na zdrowie matki i nie ma wpływu na płód.

Skutki uboczne Gaviscon wystąpić bardzo rzadko, możliwe są reakcje alergiczne.

Start środków na zgagę

Możesz znaleźć odpowiedniego środka domu ty z ciężką zgaga z poniższej listy. Który z nich wybrać, powiedz swoje zdrowie. Aby pomóc kilka domu środków na zgagę, a ktoś — inne.

 • Wypij szklankę wody mineralnej bez gazu (najlepiej w postaci ciepła), szklanka mleka lub po prostu czystej wody;
 • Umieścić w ustach i trzymać w ustach kilka ziaren jęczmienia lub owsa, wybierz zalecanej śliny połknąć.
 • Przeżuć i połknąć kilka groszek. Groch zaleca moczyć, ale nie gotować.
 • Jedz kilka nasion, tarty marchew lub jabłko;
 • Wypić łyżkę oleju roślinnego;
 • Znany środek na zgagę — szczaw konia: trzeba jeść rano, na pusty żołądek;
 • Cebula z cukrem — innego środka domu na zgagę.

  Żarówka powinna trzeć i wymieszać z taką samą ilością cukru. Weź łyżkę cebuli kleiku czczo i po posiłku (po 02:00);

 • Rosół lukrecji — środek domu pozbycie się zgagi. Potrzebujesz korzeń lukrecji (10 g), skórka pomarańczowa (6d). Sypali dwa litry wody i gotuje połowy objętości. W napiętym bulionu umieścić 60 g miodu.

  Zrobione przed posiłkami przez 15 minut, należy kontynuować leczenie miesiącu.

 • Rumianku — bezpieczny środek na każdym zgagi, nawet w czasie ciąży.

Nawet najlepszym sposobem radzenia sobie z palenia za mostkiem tylko na chwilę, jeśli często się denerwować. Dlatego lekarze zalecają, aby prowadzić spokojne życie, aby uniknąć stresu i negatywnych emocji wybuchnąć. Spróbuj co najmniej tydzień żyć beztrosko, nie jest zbyt w odpowiedzi na zdarzenia środowiskowe i zobaczyć zgaga boli tak bardzo jak wcześniej?

Być może, że trzeba zmienić sytuację, skonsultować się z terapeutą lub jogę zachować zimną krew.

Share →