Środki ludowe krtani

Środki ludowe krtani

Środki ludowe dla ostrego zapalenia krtani

W leczeniu ostrego zapalenia krtani wyznacza tryb głosowego. Oznacza to, że pacjent nie musi rozmawiać z odzysku w ogóle albo ograniczyć rozmowę do korzystania tylko mowę szeptem.

W leczeniu ostrego zapalenia krtani, konieczne jest wyeliminowanie podrażnienia wdychania zanieczyszczenia powietrza, ostre żywności. Dobry pić gorące mleko z wodą mineralną.

Używane jako dywersji terapii: musztarda, banków, gorącej kąpieli stóp.

Mają pozytywny wpływ na wdychanie antybiotyków, a także alkalicznej oleju i innych inhalacji leku.

W medycynie ludowej do leczenia ostrego zapalenia krtani jest szeroko stosowany kwiaty Rumianek . Calendula . korzeń Ptasie mleczko . złudzenie . szałwia i inne. Jako obwiednią i zmiękczający wyznaczyć nasion pigwy podłużne, korzenie lukrecji.

Do leczenia ostrego zapalenia krtani medycynie ludowej zaleca wdychania oleju, który obejmują olejki olejek z mięty pieprzowej . tymianek . Eukaliptus .

Środki ludowe dla etapu I ostrego zapalenia krtani

Faza I ostrego zapalenia krtani, gdy pacjenci zaniepokojeni suchym, łaskotanie kaszel, zastosowania leków, przeciwzapalne, zmiękczające i ochronne działanie. W tym okresie, do leczenia ostrego zapalenia krtani infuzji lub inhalacji vnutrigortannih zalecanym opłat roślin leczniczych.

Kwiaty czarnego bzu . Kwiat lipa . Kwiat Rumianek — 15 g na 200 ml. 20 g kolekcji zalać 200 ml wrzącej wody, 1 godzina, używane do inhalacji i wstrzyknięcie do krtani 1,5-2 ml.

Napar z liści Ptasie mleczko . Napar z kwiatów czarnego bzu 10 g na 200 ml bulionu korzenia lukrecja — 6 g na 200 ml. Wymieszać. Wlew do ml wdychania 20-30 ml na procedury krtani 1,5-2.

Środki ludowe dla etapu II ostrego zapalenia krtani

W etapie II, choroby, gdy nie jest obrzęk błony śluzowej, wskazane jest, aby korzystać z roślin leczniczych z cierpkim działania.

Wywar kora dębu . Odwar z korzenia biedrzeniec — 10 g na 200 ml. Wlew do krtani 1,5-2 ml na 2-3 dni.

Trawa Viola tricolor — 5 g trawy seria — 3 m kolekcja wlać 200 ml przegotowanej wody, 1 godzinę, odcedzić. 40-50 ml na jeden wdech.

Napar z liści szałwia — 10 g na 200 ml infuzji ziele dziurawca — 5 g na 200 ml bulionu kora Viburnum — 5 g na 200 ml. Wymieszać. 50 ml 1 inhalacji.

Środki ludowe w krwotocznego zapalenia krtani

W krwotoczny (grypopodobne) krtani do inhalacji opłat w ruchu, w tym roślin, głównie z mocą hemostazy, przyczyni się do wzmocnienia ścian naczyń krwionośnych.

Wywar Korzeń biedrzeniec — 10 g na 200 ml infuzyjne liście podbiał — 5 g na 200 ml do infuzji babki liści — 5 g na 200 ml. Zmieszać 50 ml 1 inhalacji.

Kora dąb — 10 g kory Kalina — ’10 20 g Kolekcja wlać 200 ml zimnej wody, gotować przez 15-20 minut, pozostawić na 1 godzinę; 20-30 ml na drogi oddechowe lub 1,5-2 ml wlać do krtani.

Środki ludowe w późnym stadium zapalenia krtani

W późniejszym okresie, gdy kaszel krtani z plwociny trudne, zaleca się korzystanie z roślin leczniczych zawierających olejki eteryczne, śluzu i bakteriobójcze.

Napar z liści banan — 15 g na 200 ml infuzyjne liście podbiał . Napar z liści Rhododendrony tomentosum — 10 g na 200 ml. Wymieszać. Do inhalacji w ciągu 5 minut, 5-6 zabiegów.

Wlew Pąki sosny — 20 g na 200 ml. Wlew do krtani 1,5-2 ml na 5-6 dni.

Inne środki folk krtani

2 łyżki Nasiona i drobno pociętych liści słonecznika wrzenia w ciągu 1,5 godziny w 1 litrze wody, sączy i ochłodzono, dodano do mieszaniny miodu, należy 25-30 kropli 3 razy dziennie.

1 ząbek zmiażdżony czosnek gotować w 1 szklance mleka i wziąć całą porcję na pół godziny.

Sok ze świeżych liści banan miesza się z równą ilością miodu i gotować przez 20 minut, w szczelnie zamkniętym pojemniku; Weź 1 łyżka 2-3 razy dziennie.

Środki ludowe na przewlekłe zapalenie krtani

Przewlekłe nieżytowe zapalenie mogą być związane z podobnymi zmianami w nosie i gardle. W tym przypadku zaleca się używać kopertę, zmiękczający i wykrztuśny.

Skutecznie powołanie roślin leczniczych przez drogi oddechowe i vnutrigortannih zastrzyki, które mają działanie drażniące niewielki niezbędnych do stymulowania procesów oddechowych w błonie śluzowej.

Napar z liści Eukaliptus — 10 g na 200 ml infuzji liście mięty — 15 g na 200 ml. Wymieszać. Infuzja krtani 1,5 ml przez 10-12 dni.

Napar z liści podbiał . wlew Starsze kwiaty — 10 g na 200 ml. Wymieszać. Wlew do krtani 1,5-2 ml na 8-10 dni.

Zastosuj tradycyjnej medycyny na przewlekłe zapalenie krtani jest wskazane wraz z miejscowego stosowania olejów roślinnych (olej z dzikiej róży, rokitnika, eukaliptus, szałwia).

Do leczenia przewlekłego hiperplastycznego krtani należy stosować wywary, napary roślin o silnych właściwościach ściągających.

Napar z liści brzozy. wywar Korzeń biedrzeniec — 10 g na 200 ml infuzyjne liście szałwia — 8 g na 200 ml. Wymieszać. Wdychanie 50-70 ml na procedury.

Oczywiście — 15-18 procedury.

Malina zwyczajna. 4 łyżeczki suszonych owoców zalać 2 szklankami wrzącej wody. Nalegać, zapakowane, 2-3 godziny. To infuzji można płukać gardło zapalenie krtani.

Infusion i wywar z liści i łodyg malin, parzona jak herbata, stosowanych w leczeniu bólu gardła, zapalenie krtani.

Babki. 2 łyżki Zmiażdżone liści zalać 1 szklanką przegotowanej wody, 1 godzina, odcedzić. Płukać gardło kilka razy dziennie z krtani.

Share →