Struktura kości zwierząt

Struktura kości zwierząt

Osteologia (Gr osteon -. Kości, logo — dydaktyczne) — nauka o badaniu kości.

Szkielet (Gr. Skeleton — zwiędły, suszone) — zbiór kości (OSSA) i chrząstki (cartilagines), które są tworzone przez gatunki tkanek szkieletowych: kości i chrząstki. W organizmie, szkielet z następujących funkcji: mechaniczne — wsparcie, ochrona; ruchowa (locomotio — przesuwając ciało w przestrzeni); biologiczne — formowanie; Anti-Gravity (pokonując siłę grawitacji); krwiotwórczych (szpiku kostnego jest czerwony); metaboliczna (zaangażowany w metabolizm, głównie mineralnych).

Takie różnorodne funkcje kośćca wykonuje dzięki unikalnej konstrukcji kośćmi, w tym wodę (50% nematsirovannoy kości) oraz sucha pozostałość z kolei składa się z organicznym (33%) i nieorganiczną (67%) substancji, do których najczęściej Ca , P i Mg. Taka struktura zapewnia właściwości kości Biokompozyty, w których właściwości mechaniczne właściwości mechanicznych kości najwyższej do sumy elementów składających. W kości stale płynącej dwa przeciwstawne procesy, które stanowią istotę regulacji fizjologicznych: tworzenie (regeneracji) nowych substancji kostnej i zniszczenia (resorpcji) starych struktur kostnych. Zwolnić zniszczenie minerałów kości są używane do budowania nowej substancji kostnej, i są uwzględnione w ogólnym metabolizmie.

Ponadto, Ca oraz P są głównie w formie kryształów w kości, które powoduje powstanie przepływu zjawiska elektryczne w kościach (wzrost kości), który służy do zapewnienia dodatkowego osteogenezy energii. Najbardziej kości organizmu (całkowita ilość tkanki kostnej u zwierząt, w zakresie od 207 do 282 w zależności od gatunku) jest utworzony przez dojrzałą płytkowej tkanki kostnej, która składa się z poszczególnych płytek kostnych, rozmieszczonych współśrodkowo wokół (gavorsova) kanału naczyniowego.

W zależności od położenia płyt odróżnić zwartą i gęstą substancję gąbczasta (beleczkowatej) kości. W zwartej kości Płytki substancji tworząc układ kanałów — osteones i substancji gąbczastej — system ramion (beleczek), które przecinają się, tworząc wiele komórek.

Zewnętrznie pokryte kości okostną (okostnej), z wyjątkiem powierzchni stawowych pokryte chrząstką stawową. Okostnej jest bogaty w krwi i naczyń limfatycznych i nerwów. Ze względu na jej kości rośnie w grubości.

Wewnątrz zagłębień w kości jest szpik kostny, który oprócz funkcji krwi (hematopoezy) bierze udział w tworzeniu kości (osteogenezy) i immunogenesis jako centralną narządu układu odpornościowego.

Kształt zależy od charakteru zdarzenia obciążenia kości obszaru aktywnego ciała, jak również od aktywności mięśni związanych z kośćmi. Ponadto stan układu kostnego czynniki wpływają karmienia, mieszkania, układ nerwowy, układ krążenia i endokrynologiczne.

Szkielet jest podzielony na dwie części: środkowej — kręgosłupa, klatki piersiowej i czaszki i szkieletu kończyn peryferyjnych -.

Share →