Szelki: Charakterystyka opieki stomatologicznej

Szelki: Charakterystyka opieki stomatologicznej

Zwycięzca szelki powinny uważnie obserwować higieny osobistej. Po zainstalowaniu systemu, lekarz znów (a może więcej niż raz) daje zalecenia dotyczące higieny jamy ustnej.

Oprócz normalnej szczoteczka musisz arsenał narzędzi. Ta specjalna szczotka z V-kształtnej wnęki wzdłuż centralnej części włosia dopasowuje się do kształtów systemu zamka, który sprawia, że ​​jest łatwy do usunięcia resztki pokarmu i nici dentystyczne do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych i międzyzębowych szczoteczki z wymiennymi szczotkami, które mogą skutecznie oczyścić przestrzeń pod łukiem i wokół szelki.

Ci z kolei będą musieli nauczyć się korzystać z tych wszystkich rzeczy. Często, nawet proste szczoteczka może uszkodzić zęby, jeśli używasz go prawidłowo, więc trzeba bardzo starannie i wziąć odpowiedzialność za «lekcje higieny.»

Ponadto, zaleca się stosowanie specjalnych kondycjonujących w celu zmniejszenia tworzenia się kamienia nazębnego, codzienne stosowanie specjalnych pasty z dodatkiem fluoru spłukuje się fluorek szczególną ochronę zębów.

Podczas leczenia ortodontycznego jest zalecane, aby regularnie odwiedzać dentystę do profesjonalnej higieny jamy ustnej (1 co 3 miesiące), ponieważ niektórych odległych miejscach, może być trudno dostać nawet z wszystkimi wyżej arsenału narzędzi.

W trakcie leczenia i okres przechowywania jest wymagane do przeprowadzenia terapii — powłokę remineralizującym środków profilaktycznych fluorku szkliwa.

Skrupulatne opieki, przestrzeganie zasad higieny jamy ustnej, nadzór ekspertów demineralizacji zębów pomaga zapobiegać i pomóc znaleźć czarujący uśmiech.

Jak myć zęby w obecności szelki?

Szczotkowanie zębów z szelkami z pędzlem

  • Pozycjonowanie szczotki pod kątem, delikatnie czyszczenia przestrzeni pomiędzy wspornikami i dziąseł.
  • Okrężne ruchy wibracyjne wyczyścić każdy ząb, przez co najmniej 10 sekund. starannie usuwania płytki nazębnej wokół szelkami.
  • Myj zęby powoli, górę i dół oddzielnie, każdy ząb na zewnątrz i wewnątrz.
  • Nie zapomnij umyć powierzchniach żujących zębów.
  • Szczotkować zęby ruchów żuchwy od dołu do góry, a zęby górnej szczęki — od góry do dołu.

Międzyzębowe szczotka szczotki. mają bardzo małe główki z drobnymi włoskami, idealnie czystych pod drutem i między zębami.

Szczotkowanie zębów z szelkami z wykorzystaniem nici dentystycznej

Weź «nici rozciągnąć» z ostrego końca włożonej przez każdy przestrzeni międzyzębowej, a przewód rozciąga się na górnym rzędzie zębów i dolnym rzędzie drutu Przeciągnij nić wokół każdego zęba w postaci litery «C» i delikatnie poruszać nim w górę iw dół, aby powierzchnia każdego zęba, w tym obszarze pod gumy. Jak przejść od zęba do zęba rozwijając nowy segment nici dentystycznej.

Specjalna nić dentystyczna (Superflos). Jest ona wyjątkowa, ponieważ każdy segment z przędzy z trzech części: sztywny koniec, który pozwala rozciągnąć nitkę między zęby, jak również nad i pod uchwytem z drutu, który pochłania część czyszczenia szerokiej przestrzeni międzyzębowych i normalny element procedury czyszczenia lub wąskich przestrzeni międzyzębowych. Część chłonna nici dentystycznej może być impregnowany związek fluorków do zębów lub środka przeciwbakteryjnego.

Share →