Ten niesamowity jałowca

Ten niesamowity jałowca

21 marca 2013, 13:33

Zapach kojarzy mi się z jałowca lasu iglastego. Nie jest to zaskakujące. Juniper — daleki krewny sosny i jodły. Ma unikalny zdolność leczenia jest fakt, że rośnie w pobliżu. Podczas wdechu żywiczny aromat, dusza śpiewa i raduje.

Nie mogłem zrozumieć, dlaczego mam te uczucia? — Jeszcze nie dowiedział się, że jałowiec, okazuje się, oczyszcza powietrze wokół niego, zabijając chorobotwórcze bakterie. To uspokaja system nerwowy, łagodzi bóle głowy i promuje dobry sen.

Jest to bardzo roślin leczniczych dawna stosowane do różnych chorób. W starożytnego Egiptu papirusy spotkałem wzmianki o leczniczych właściwościach jałowca. W tych dniach poddane fumigacji, że pomieszczenia podczas epidemii i igły przetarł piętrach.

A Indianie Ameryki Północnej tolerowane skórę i schorzeń stawów pod krzakami jałowca. Każdego dnia przez kilka godzin, i tak — aż do całkowitego wyzdrowienia. Zaintrygowany tym wspaniałym zakładu, zebrałem jak najwięcej informacji o tym i spieszę podzielić się nim z wami.

Funkcje jałowiec

Juniper — wiecznie zielone drzewo lub krzew, przeżył cyprys rodzina w wysokości od pół metra do 20 metrów. W zależności od rodzaju jego gałęzi ozdobione igieł łuskach lub prostych igieł. On jest długie krzewy z elastycznych oddziałów, które mogą być zlokalizowane zarówno na dywanie.

Może treelike, z bujną piramidy lub korony stożkowej.

Juniper ma jednopłciowy kwiaty: kobieta, w postaci okrągłych zielonych gałki, i mężczyzn, w postaci kolczyków, z 3 lub 4 pręcikami. Kwiaty w czerwcu, a owocuje od sierpnia do września. Shishko-jagody jałowca zawierają kruchy brązowy miąższ, który jest powszechnie stosowany w celach leczniczych. Generalnie, jałowiec — mieszkańcy lasów północnych regionach. Ale to z powodzeniem uprawiane i obszary podmiejskie.

W rzeczywistości, oprócz właściwości leczniczych i niezrównany zapach, a to jest niezwykle piękny sposób, aby ozdobić swoje persona absolutnie wszędzie.

Po przeczytaniu o tym dekoracyjne Doctor, chciałem posadzić jałowiec w jego domu, kraju, a miejsce już wybrany. I nie zapomnieć zasad sadzenia i pielęgnacji, będę ich tutaj opisywał, a może przydać))

Juniper Landing

Sadzonka jałowca muszą być w wieku od 3 do 4 lat. Lądowania i / lub po przeszczepie rośliny produkowane w kwietniu — maju. Sadzone go grudki ziemi, uważając, aby nie uszkodzić systemu korzeniowego. Dobrze przygotowane dwa razy głębokość niż wysokość sadzonek.

Następnie ostrożnie umieścić z powrotem do zakładu i ziemnych pokój powinien wznieść się ponad ziemię na 8-10 cm. Po posadzeniu obficie podlewać sadzonki i ukrywanie żadnych «oddycha» mulczu torfu, suszonych liści, można nawet tradycyjne gazety i / lub tkanki. Warstwę mulczu powinna 10-12 cm wysokości.

Ponadto, sosna dziecko potrzebuje okresowe zraszanie koronę.

Mimo, że nie jest wybredna jałowcowy, dla lepszej przeżywalności sadzonek gleba jest lepiej wymienić mieszaniny składników odżywczych: darń gruntowych, torfu i piasku w proporcji dwie części i jedną część ziemi torfu i piasku. Sadząc w ziemi jest dobry, aby dodać 200-300 g nawozu NPK — uniwersalny, który jest odpowiedni dla prawie wszystkich roślin ogrodowych i warzyw. Podczas przesadzania sadzonek jałowca na glebach gliniastych pożądane jest, aby (pre-drenaż wód gruntowych) z wydobycia żwiru, piasku gruboziarnistego lub cegieł.

Jeśli się sadzenia grupy, odległość między sadzonki powinny być prawie na 4 m, z uwzględnieniem rozmiaru rośliny w wieku dorosłym.

Wszystkie rodzaje jałowca szczególnie wymagających do gleby, może rosnąć przez piaskowce i na kamienistym podłożu, ale do prawidłowego wzrostu i lepszego wykorzystania silnie sredneplodorodnie gleby.

Pielęgnacja jałowca

Pielęgnacja jałowca dość problematyczne. Wiosną gleby wzbogaconej NPK: 40-50 gramów na metr kwadratowy. metr. Więcej nie można dokonywać żadnych nawozów, ale jeśli nadal chcesz karmić, robić z umiarem, nie częściej niż raz w miesiącu.

Juniper jest bardzo odporna na suszę, ale od czasu do czasu potrzebuje podlewania, jeśli suchym latem. Uwielbia rozpylanie koronę, to lepiej, aby rozpylać co dziesięć dni: wcześnie rano lub późnym wieczorem.

Juniper nie wymaga cięcia, ale wiosną i jesienią powinny usunąć suszone lub łamane gałęzie. Ale, jeśli budynek z zabezpieczenia, to, oczywiście, wystające pędy powinny być przycięte. Ten przedstawiciel rodziny cyprys tyle mróz, ale pierwszy rok sadzonek sadzenia powinny obejmować na zimę.

Jeśli dorosła roślina rozprzestrzenia korony, korony dla oddziałów zimowych musi związać się z łańcucha.

Rodzaje jałowca

A teraz przedstawiam wam trzy popularne typy jałowca:

Juniperus

Juniperus odporne na wszelkie niekorzystne warunki. Rośnie jak drzewo wielordzeniowych do 18m w postaci długich lub krzew do 6 m wysokości (w zależności od wersji). Rozgałęzienia losowych, szerokie, żółte kwiaty i jasnozielonego kwiaty.

Shishko-niebiesko-czarne jagody, z lepkiej masy celulozowej uzdrowienia, ich okres dojrzewania — dwóch lat.

Juniperus jest wysokie odmiany ozdobne: ‘Pendula’ — do 5 metrów, z wdzięku płaczącej korony; szczupła «Ehinoformis» do 4 metrów, z koroną w postaci bujnego świata; kolumnowe drzewa «Goldcone», itp Fani niewymiarowe krzewów pełzania może wybrać jedną z następujących odmian jałowca niskim «Hornibruk» ze spłaszczonymi pędów owiniętych zielono-srebrne igły lub krasnoluda, «Nana Aurea» z liczby oddziałów kręcone.

Juniper dauricus

Juniper dauricus mało wymagająca do gleby i łatwo tolerować mrozy i suszę. W naszych ogrodach z powodzeniem wykorzystała ozdobne odmiany «ekspanzit» do pół metra, z igieł sosnowych zielony kolor, co znacznie poszerza szerokość (do 3 metrów). Na grubych, elastycznych igieł oddziałów i mają łuszczących i długie igły.

Wskazówki z młodych pędów podnosić potężne i elastyczne gałęzie tworzą wspaniały mózg, zapewnia «ekspanzit» niepowtarzalny urok.

Juniper Kaukaski

Juniper Kaukaski najczęściej przedstawiane krzew do pięciu stóp, co najmniej — wysokie drzewo. On scaly igieł, bogate w olejki eteryczne. Ten zapach nie lubi moli.

Gałązka sosny «rasy» w szafie będzie zapisać swoje rzeczy od tych szkodliwych owadów. Kaukaski Juniper ma kilka odmian, z których najbardziej popularne to: «Tamaristsofoli» — krzew z cienkich igieł srebrzysto-szarym kolorze; «Erektil» — drzewa do 2 m w koronie piramidalnej i «-» variegates rozprzestrzeniania krzew z żółto-białych końcówek igieł. Ozdobne odmiany jałowca Kaukaski doskonale pasują do zewnątrz domu na wsi.

Wszystkie rodzaje jałowca mają doskonałe właściwości lecznicze, a wielu z nich są wymienione jako zagrożone.

Pozostałe artykuły z jałowca:

Czy podoba Ci się ten artykuł?

Zapisz się na aktualizacje, aby zawsze być świadomi:

Nowe komentarze na tej stronie

Share →