Test owulacyjny

Test owulacyjny

Owulacja — jest to etap cyklu miesiączkowego, gdy dojrzały, zdolny do zapłodnienia komórki jajowej jest zwolniony z jajników kobiety do jamy brzusznej. Częstotliwość wieku rozrodczym owulacji występuje co 21-35 dni, w zależności od długości cyklu.

Planowanego ciąży, ważne jest, aby obliczyć owulacji, zapłodnieniu, ponieważ dla spermy musi dostać się do organizmu kobiety w tym samym czasie, gdy jajo jest uwalniana z jajników. Jeśli zrobimy kalendarz owulacji jest poprawna, to moment zapłodnienia będzie bardziej skuteczne.

Jak obliczyć kalendarz owulacji

O jeden dzień przed owulacją jest wzrost hormonu LH. Obliczyć tego dnia konieczne jest, za pomocą specjalnych testów do analizy moczu codziennie w tym samym czasie.

Aby określić pierwszy dzień, aby rozpocząć testowanie, trzeba odjąć 17 dni z pełnym cyklu. Kobiet z ciągłym cyklu wystarczająco testować przez 5 dni.

Na przykład, jeśli twój regularny cykl menstruacyjny wynosi 28 dni, należy rozpocząć badania na dzień 11 (28-17 = 11).

Jeśli cykl nie jest bardzo stały, wybrać punkt odniesienia dla najkrótszego cyklu. Nie wystąpiło po 5 dni LH hormon wzrostu, testy należy kontynuować przez kilka dni.

Test owulacyjny główna

Dom Test owulacyjny określa zawartość głównego hormonu w moczu płodności — hormon luteinizujący (LH), zwiększenie stężenia, który jest sygnałem dla nadchodzącego owulacji. Szybki wzrost stężenia tego hormonu w moczu wskazują, że 24-36 godzin owulacji występuje. Tego samego dnia, na teście pojawia się niebieski pasek «pozytywną».

W tym dniu, prawdopodobieństwo zapłodnienia jest maksymalna.

Test owulacyjny najlepiej jest wykonywać w tym samym czasie co dzień w trakcie okresu rozliczeniowego. Najlepszy czas — od 10 rano do 8 wieczorem. Przed badaniem przez 2:00 trzeba wyciąć spożycie płynów, aby uniknąć zniekształcenia wyników.

Kolejność badania wydajności do owulacji

1. Chwyć końcówkę wskazując chłonnego w dół, umieścić pod strumieniem moczu przez 5 sekund, lub wstępnie pobrane próbki moczu do pojemnika przez 20 sekund.

2. Chwyć końcówkę ciasta jako skierowanej w dół, usunąć z moczem, umieścić na czystej, suchej powierzchni (arkusz papieru) i czekać 3-5 minut.

3. Porównanie wyników linię (Strzałka w lewo na y kij) z linii kontrolnej (po prawej). Przewód sterujący pojawia się w oknie zawsze, jeśli test został przeprowadzony prawidłowo.

4. Jeżeli wynik jest bledszy niż linia linii kontrolnej, oznacza to, że wzrost LH nie stało i musimy kontynuować testowanie codziennie.

5. Jeżeli jest to wynik taki sam lub ciemniejszy od linii kontrolnej, a następnie zwolnić hormonu miała już miejsce oraz w 24-36 godzin będzie pochodzić owulacji. Następnie należy kontynuować codzienne badanie nie jest konieczne.

Najbardziej nadaje się do zapłodnienia przez dwa dni, począwszy od chwili, gdy stwierdzili, że wzrost LH wystąpił (test owulacyjny pozytywny).

Objawy owulacji

Oprócz testowania, owulacja może opredlit na wybrane cechy fizjologiczne.

Na przykład, kobieta może odczuwać ból krótkoterminowego w brzuchu, zauważając wzrost absolutorium z śluzowej pochwy.

Niektóre kobiety odczuwają szczyt podniecenia w dniach owulacji.

www.mamapapa.su/ To jest faktem obiektywnym, a więc regularne pomiary podstawowej temperatury ciała może być określona bez specjalnych testów owulacji.

Prawdopodobieństwo poczęcia dziecka

Prawdopodobieństwa zapłodnienia jest maksymalna w dzień owulacji, i jest o około 33%. Bardzo wysokie wartości również dla dnia i dwa przed owulacją — 31% i 27%.

3-4 dni przed owulacją prawdopodobieństwo zachaniya około 15%.

5 dni przed owulacją prawdopodobieństwa koncepcji nie jest zbyt wysoka (10%).

6 dzień przed owulacją i dzień po owulacji prawdopodobieństwa zapłodnienia staje się bardzo mała.

Share →