To ciasto Praga Radziecki GOST

To ciasto Praga Radziecki GOST

Nasze starsze pokolenie pamięta smak tortu Praga Radziecki GOST. Dziś, to ciasto w sklepie nie można kupić. Półki sklepów spożywczych obfitują cukiernicze napichkannost różne barwniki, stabilizatory, substancje smakowe, wzmacniaczy smaku, konserwantów i innych substancji chemicznych.

Wiele osób uważa, że ​​to ciasto nie jest możliwe, aby gotować w domu. W rzeczywistości, nie ma nic skomplikowanego.

Aby przygotować ciasto w domu Pradze potrzebujemy:

Na biszkopt: 150 g cukru, 115 g mąki, kakao w proszku 25 g, 6 szt jaja, masło, 40 g;

Do śmietany:   jajko 1 szt żółtko jajka, 130 g słodzonego skondensowanego mleka, 20 g wody, 10 g kakao w proszku, 200 g masła;

Do glazury: dżem morelowy 55 g masła 100 g, 100 g gorzkiej czekolady

Weź jajka i oddzielić żółtka od białek. Ubij żółtka z cukrem aż do białej piany. A białka ubij dobrze jest najpierw, a następnie dodać cukier, więc pójdą na manowce i stają się bardziej soczysty.

Wlać żółtka z dużo masy w białka. Delikatnie, ale energicznie wymieszać wszystko z dołu do góry. Dodaj białek proseyanuyu mąkę i kakao. (Jeśli mąki w misce spadki nie, to biali bitą poprawnie, więc są zadbane mąkę. Jeśli mąki natychmiast zatonął na dnie oznacza białka pobity i ciasto może pójść źle).

Delikatnie wymieszać. (Ciastka ciasto wymieszać z łyżką zamiast śmigać, trzepaczka, ponieważ niszczy strukturę piany). Roztopić masło i wlać ciasto. Olej powinien być ciepły, ale nie gorący.

Wymieszać. Aby uzyskać idealnie płaskie ciasto nie naoliwione pergamin do pieczenia i przykryć dno tylko postaci. Boca muszą być otwarte. Wlać ciasto w kształcie rozłamu i umieścić piec przez 30 minut w piekarniku.

Rozgrzej piekarnik do 190 z góry 0 C. Wyjąć z piekarnika pieczone ciasto i pozostawić do ostygnięcia w formie około dwóch godzin. Chłodzone ciasto na starcie, więc nie robi razmok. Aby uzyskać ciasto z formy, delikatnie przesuń z nożem na ścianach pleśń, staraj się nie uszkodzić żadnej formy lub ciasto i odwrócić na talerz.

 Po pierwsze, przygotować syrop. Zmieszać jedną żółtka z wodą. Wlać do miski z mleka skondensowanego i umieścić w łaźni wodnej.

Nie pozwól gotować wody zbyt wiele. Syrop należy gotować w temperaturze nie przekraczającej 80 0 C do żółtka dobrze ogrzewa się, lecz nie zwinięte. Syrop należy zagęścić lekko.

Gotowy syrop fajne trzeba, za to, że niższe w misce z lodem lub bardzo zimną wodą.

Cóż, pokonać zmiękczonej masło. Kiedy olej staje się biały, wlać go w małych porcjach i nadal syropu bicie. Jeśli wszystko w postaci syropu będzie przepływać bezpośrednio, a następnie krem ​​jest zbyt płynna.

W gotowej śmietany, dodać kakao. Kakao koniecznie poproś, że nie grudek i uzyskania jednorodnej krem.

Przeciąć biszkopt na trzy. Krem jest podzielona na dwie części i obficie smarowania ciasta. Przyszłość góry ciasto polać polewą.

Na patelni stopić dżem morelowy, aby stać się cieczą. Ciecz przetrzeć przez sito dżem bezpośrednio na torcie. Więc pokrycie ciasto będzie całkowicie gładka, bez grudek. Spread zacięcie nożem po powierzchni ciasta.

Po upływie 2 minut na powierzchni placek utworzony folii. Ten film musi czekolada nie jest nasączony biszkopt.

Na patelni stopić czekoladę i masło. Wymieszać. Wlać na szczycie tort z polewą czekoladową i rozprowadzić nożem po powierzchni ciasta.

Pozostawić ciasto polać polewą.

Teraz już wiesz, jak gotować ciasto w Pradze. Użyj ten przepis na pyszne ciasta i zadziwić znajomych i rodzinę. Appetit!

Jeśli podobał Ci się ten przepis, powiedz znajomym o tym za pośrednictwem sieci społecznościowych. I w celu uczenia się pierwszy blog, zapisz się do RSS, a otrzymasz nowe artykuły bezpośrednio na pocztę.

Share →