Tradycje i zwyczaje wielkanocne

Tradycje i zwyczaje wielkanocne

Wielkanoc ma swoje zwyczaje i tradycje, które trzeba wiedzieć, a pożądane jest, aby przestrzegać. Informacje te będą przydatne zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Wielkanocne tradycje

W dawnych czasach, chrześcijan w trakcie wielkie Wielkanoc na wakacje zebrane codziennie do publicznego kultu i poświęcił ten dzień specjalne dzieła miłosierdzia i pobożność, z miłości.

Naśladując Pana, Jego zmartwychwstanie do uwolnienia wszystkich ludzi z niewoli grzechu i śmierci, pobożni królowie otarł podczas Wielkanocnego i przebaczył więzienia więźniów (ale przestępców). Zwykli chrześcijanie te dni przychodzą z pomocą ubogim, osieroconych i biednych. Brashno (tj żywności), dedykowane do Wielkanocy, rozdaj ubogim, a tym samym nie biednych członków wielkiej radości w jasnym świętowania.

Od dawna zwyczaj, że w Rosji od Wielkanocy zawsze rozpoczął ożywioną festyny ​​młodość: jazda na huśtawce, tańczyli, śpiewali widelnic.

W tym świetle, i wielkie święto wszystkich Chrystusie. trzy razy w rosyjskiej pocałunkiem w usta i powiedzieć: «Wesołych Świąt!» — « Prawdziwie zmartwychwstał!» W tym przypadku, wszystkie dają sobą kolorowe pisanki konsekrowany, przenoszą je do grobów zmarłych.

W dzień Wielkanocy po długim siedmiu tygodni postu pojawiają się na świątecznym stole pas . jaja, sery i mięso.

Dlaczego na taśmie, postanowiliśmy dać mu jajko?

Pisanka jest uważany za symbol zmartwychwstania, ponieważ rodzi się nowe stworzenie. Dlatego przez długi czas w Kościele prawosławnym zachował pobożną tradycją dać lekki święto pisanek. Zwyczaj ten został wprowadzony św Marii Magdaleny, gdy przyszła po Wniebowstąpieniu do Rzymu, aby głosić Ewangelię, pojawił się przed cesarza Tyberiusza, i oferując mu czerwone jajko, powiedział: «Wesołych Świąt!»Tak zaczyna kazanie.

Idąc za przykładem Marii Magdaleny, a teraz wszyscy chrześcijanie dzisiaj dają sobie kolorowe jajka na Wielkanoc, i wyznał, życiodajnej śmierci i zmartwychwstania Pana — Wielkanoc dwa wydarzenia, które łączy w sobie. Pisanka jest przypomnieniem jednej z podstawowych zasad wiary i jest widocznym znakiem błogosławionym zmartwychwstaniu, którego kaucja w zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa — Zwycięzca śmierci i piekła.

Malowany czerwona Pisanka nazywano, malowane — Pisanka i drewniane pisanki — yaychata. Czerwone jajko wie­Menuet dla ludzi odrodzenia krew Chrystusa. Inne kolory i wzory, które malowane jajka, — Ta innowacja, która odzwierciedla również największą radość święto Zmartwychwstania Chrystusa.

Nie ma nawet śladu Wielkanocy: jeśli wody myjącej, która obniżyła jajko, a następnie osoba będzie zdrowe i urodziwa. I budzi się w nocy przed Wielkanocą chroni przed chorobami, zapewnia udane i szczęśliwe małżeństwo, obfite żniwa i polowania szczęścia.

Share →