Troska pokój storczyk

Troska pokój storczyk

Storczyki są uważane za wymagające rośliny. Jednak wiele z tych roślin z należytą starannością może również rosnąć i kwiat w doniczce na parapecie, a także inne kolory. Storczyki pielęgnacja polega przede wszystkim na zapewnienie odpowiedniej wilgotności gleby, regularne podlewanie, oświetlenie, a także transplantacji i nawozy.

Oświetlenie do storczyków

Storczyki mają mieszkania w dość prosty. Czują się dobrze w normalnej temperaturze pokojowej 20-23 stopni. Ale to storczyk potrzebuje jasnego światła.

To jest głównym czynnikiem opieki, która określa, czy roślin kwitnąć. W przyćmionym świetle orchidei nie może zapewnić normalny cykl wegetatywny, a jeśli zbyt intensywne roślin może po prostu wypalić. Głównym objawem braku światła dla storczyków — jest jego ciemnozielone liście (w zdrowy, zapewniając pełne światła liście storczyków są jasne zielone lub czerwone).

Żółknięcia liści, czasem z brązowymi plamami pokazać mnóstwo światła.

Podlewanie storczyków

Podlewanie storczyki potrzebują tylko wodę w temperaturze pokojowej, powinno się to odbywać nie częściej niż raz w tygodniu. Zamiast zwykłej Podlewanie jest lepiej umieścić naczynie z zakładu, w pojemniku wypełnionym wodą. Do korzeni storczyków nie zaczęły gnić, spuścić wodę z garnka przed cofać się na parapecie.

Ponadto, storczyki uwielbiam gdy są spryskiwane liści rano.

Dla storczyków jest bardzo ważne, wysoka wilgotność powietrza w pomieszczeniu. W większości tych roślin liście są proste, w niektórych skórzaste. Orchidee, które są importowane z krajów o stałej wysokiej wilgotności, mają cieńsze warstwy.

Często mogą one gromadzić się wilgoć i różne składniki odżywcze.

Podniesienia wilgotności na różne sposoby. Możesz umieścić tacę garnek ze żwirem i regularnie nawilżać ją, lub na własną rękę zbudować okno partycji z tworzywa sztucznego lub szkła. Oczywiście idealnym rozwiązaniem — jest stworzenie florariuma domu lub szklarni.

Również przydatne byłyby umieszczone obok storczyków kilka otwartych pojemników z wodą, okresowo stosuje specjalne nawilżające powietrze na co dzień do natryskiwania.

Chociaż należy zauważyć, procedura ta ma swoje wady i zalety. Przez minusy to efekt krótkotrwały, oprócz po rozpyleniu istnieją korzystne warunki dla rozwoju i rozprzestrzeniania się różnych infekcji.

W procesie natryskiwania jest niezbędne dla zapewnienia, że ​​woda nie wycieka samych kwiatów. Najlepszy czas do natrysku — to rano, a następnie wieczorem orchidei ma czas do całkowitego wyschnięcia. W przeciwnym razie, nawet najbardziej subtelne kropelki wody, które pozostają na liściach w nocy, może spowodować rozpad roślin.

Wilgotność optymalna dla storczyków 60-70%. W celu utrzymania stabilnego poziomu wilgotności w pomieszczeniu, można używać nawilżacza w gospodarstwie domowym lub umieścić orchideę w specjalnym mini-szklarni. Jednak korzystanie z tych urządzeń nie zawsze przynosi pozytywne rezultaty, tylko w powietrzu, że oddychają rośliny powinny być świeże i nie zestarzeć.

Nie ma innego sposobu, aby trwale utrzymać wysoką wilgotność w pomieszczeniu. To wystarczy, aby powiesić specjalne okno ekranu lub przezroczystej folii. Chociaż można użyć gęstą i firanki. Jest to również konieczne w celu ochrony ogółu grzejnik deska, która jest zwykle znajdujący się pod parapet.

Następnie wilgotne powietrze nie będzie rozpraszać, lecz będzie się gromadzić w pobliżu roślin.

Przesadzanie storczyków

Przesadzić roślinę najlepiej jest użyć gazoszczelne i higroskopijny ziemi zawierające w strukturze skorupy cząstek, mchu, gliniec, węgiel drzewny. Wlać powierzchni garnka z orchidei mchu, jesteś wolna suszenie gleby.

W miesiącach letnich, to lepiej — w lecie, storczyki mogą być podjęte na przeszklonym balkonem. Ze względu na fakt, że ma zielone rośliny, korzeni, które są zaangażowane w procesie fotosyntezy, musi być przeniesione do przezroczystego puli. Ponadto, pozwoli to na monitorowanie stanu korzeni storczyków.

Kwiaty i propagowane orchidea

Gęsty kwiat orchidei, zwykle zachwyci ich kwitnienie przez kilka miesięcy. Wynika z tych roślin rozwija się bardzo powoli, dzięki czemu można oglądać rozgałęzione pędy, na których kwitnie regularnie. Rośliny wieloletnie storczyków może produkować dwa lub nawet trzy szypułek w ciągu roku.

Rośliny te rozmnażają się wegetatywnie. Może to być na wylocie powietrza, które ostatecznie tworzą korzeni. Następnie mogą być sadzone oddzielnie. Również te rośliny są w stanie odtworzyć za pomocą gniazd korzeniowych. A trzeci sposób hodowli orchidei roślin oddzielenie łodygi. Odetnij górną część łodygi i wykorzenić go natychmiast. Z kolei w lewo beczka musi niech pędy boczne.

Ta metoda reprodukcji jest idealny do odmłodzenia rośliny.

Właściciele tych wspaniałych kwiatów nie należy zapominać, że ich regularne kwitnienie i reprodukcji jest bardzo ważne, aby utrzymać odpowiednią temperaturę. Tyle ,  Średnia temperatura na dobę przez kilka tygodni nie powinna przekraczać 18 stopni, a noc nie może być mniejsza niż 12 plus. Po tym wszystkim, w domu storczyki właśnie taki klimat.

Starszy Twój orchidea, że ​​pojawi się więcej na łodygach, więc — i kwiaty. Tak więc w okresie kwitnienia, staram się dać im ciepły temperatura może być nieco powyżej 18 stopni. Następnie rośliny będzie można rozkoszować się jej pięknem, którego nikt nie może pozostać obojętny.

Opublikowany w Kwiaciarstwa.

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł i masz coś do dodania, podzielić się swoimi przemyśleniami. Bardzo ważne jest, aby poznać Twoją opinię!

Share →