Twaróg zapiekanka z morelami i kaszy manny

Twaróg zapiekanka z morelami i kaszy manny

Wystarczy uwierzyć, że każdy sowiecki dziecko przynajmniej raz jako dziecko próbował serem zapiekanka: przedszkole, w obozie, w szkole lub w domu tylko na śniadanie lub podwieczorek. Wielu wciąż pamiętam smak tego deseru, a wiele z nich zapomina. Cieszę się dla zapominalskich i nieświadomych pamiętamy smak dzieciństwa, a przepis na ten prosty, ale bardzo smaczne i zdrowe smakołyki.

Składniki

    Ser (nie kwaśne, półtłuste) mleka 500 g śmietany (10%) 50 ml. Masło (zmiękczona) 50 gramów jaja (duże) 2 szt. Cukier (biały lub brązowy) 100 g Kasza manna 100g świeże lub konserwowane morele 10-15 szt. Wanilia, cynamon i inne przyprawy do smaku

Informacja

Słodkie wypieki

4. Przygotowanie porcji — — 50 min. Garnek do gotowania ser semoliny — 40 minut

Twaróg zapiekanka z kaszy manny i morele receptury, jak gotować

Ser, masło, mleko (krem) i jaj oraz przebijania miksera lub blendera.

Stopniowo dodawać cukier i nadal ubijając aż do całkowitego rozpuszczenia się ziaren serowych.

Wtedy też ładnie w małych porcjach, wlać kaszę manną. Nie przestanie bić, albo mogą tworzyć skupiska zbóż, co jest dość trudne następnie rozkładane. Pod koniec ubijania dodać przyprawy.

Otrzymaną mieszaninę odstawić na 30-40 minut do pęcznienia semoliny. W tym czasie przygotować morele (umyć, wysuszyć, usunąć nasiona w świeże owoce, suche konserwy) i tłuszcz z masłem naczyniu do pieczenia.

Połowa z moreli rozłożone na dole formularza cięcia góry, umieścić twaróg.

Pozostałe owoce położyć na wierzchu masy ściętego.

Wyślij do piekarnika na 35-40 minut (na złoty kolor).

Share →